Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek kultura smrti

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem kultura smrti.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #kultura+smrti

dobryczlovek

Nástup nového pronásledování křesťanů v současné Evropě - Konference Nejmenší z nás 2018

dobryczlovek

Konference Nejmenší z nás 2018 Žel jsem se nemohl zúčastnit celé konference, která byla ve čtvrtek 18. 10. 2018 v čase 8-17 h. Stihl jsem tak pouze poslední přednášku, která se částečně odchýlila od tématu ochrany nenarozeného života a věnovala se…

spitfire "Autobus s podporou heterosexuálního manželství brzy zmizel."

Kruci, tak to je síla, jak zmizel celý autobus, tak tady končí legrace.


"Trička se symbolem rodiny se ve Francii nesmí nosit. La manif pour tous."

To bych se hádal..., to klidně můžou být sourozenci nebo nějaké cizí děcka (z Polska).Věta kosínová zní, Peterka!

Lucis Nechcete někdo ty trička se symbolem rodiny? plánuju si je nechat udělat na září 2019, dokud se smí nosit v čr.

dobryczlovek

P. Jan Balík v DVTV - obhajoba Piťhova proroctví

dobryczlovek

P. Jan Balík byl v pondělí v DVTV poskytnout rozhovor na obhajobu kázání Mons. Petra Piťhy, který v posledních dnech tolik rozčeřil mediální moře. Balík neměl snadnou úlohu. Kázání bylo vyostřené a Veselovský na své rozhovory poctivě trénuje. Kdo z…

spitfire Pobavilo.
Trestní oznámení tomu kázání dává alespoň minimální hodnotu. Projev pana Balíka to naopak celé shazuje. Kvalitní devalvaci Piťhova projevu, než skrze vyjádření pana Balíka, snad ani není možné vymyslet.


jenom ještě technická
"Kázání bylo vyostřené a Veselovský na své rozhovory poctivě trénuje. Kdo z nás by si troufl do takové diskuse jít?"

Zbytečná upjatost.dobryczlovek

Kondom - iluze bezpečnosti

dobryczlovek

Má smysl tvrzení, že kondomy přispívají ke snížení šíření STI (sexuálně přenosných chorob)? Před pár lety se v médiích řešilo, že katolická církev dělá chybu, když zakazuje kondomy, a že pár „hrdinů“ z řádu Maltézských rytířů kondomy ve svých…

HonzaJ Problem not solved - i v rámci manželství, zvláště v chudých oblastech třetího světa je extrémně vysoká porodnost dětí, o které se nejsou rodiče schopni postarat.. Dále je to ideální řešení pro lidi, kteří nesdílí vaší filozofii a učení církve..

dobryczlovek

Interrupce (báseň)

dobryczlovek

Myslím, že hodně zla lidé páchají jenom proto, že nemají dostatek informací. Proto bych rád, abychom nazývali věci pravými jmény a neschovávali se za zhoubnou korektnost kultury smrti. (část delší básně na jiné téma)

spitfire Tohle by se po nejvíce hodilo na nějaký festival politické písně.

dobryczlovek

Umění, které znesvěcuje kněžské ornáty!

dobryczlovek

Hermann Nitsch je „umělec“, kterému vadilo, že umělci nepracují s krví, mrtvými zvířaty a jejich vnitřnostmi, tak to začal dělat sám. Ve svých performancích používá nahé muže i ženy polité zvířecí krví, často ukřižované… Není mu blbé vystavovat…

Kitkat Ta ,,díla" jsou vskutku odporná.

spitfire Co tím chce tento „umělec“ sdělit? Jak se takovému „umění“ může dostávat vůbec nějaká pozitivní pozornost veřejnosti?

Tyhle otázky kladete jen proto, že nedokážete dílo Hermanna Nitscheho adekvátně posoudit dle estetického soudu. To je medvědí služba lidí jako vy, podotýkám dobrých lidí jako vy.

dobryczlovek

Zeman, Drahoš a kultura smrti

dobryczlovek

Pár poznámek na úvod: Tento článek vydávám až po volbách, abych nerozdmýchával předvolební vášně. Nechci, aby článek někdo chápal tak, že prosazuji jednoho z kandidátů. Nesnažím se útočit na kandidáty ani jejich voliče, pouze nabízím informace.…

JiKu Dnes jsem se shodou okolností octl v jednom skoro církevním neformálním společenství. Které jsem před dvaceti lety zakládal a 20 let nevynechal. Během té doby někteří přišli, jiní odešli.
A mluvili tam tak, že jsem byl rád, že jsem se nepodřekl jako volič prezidenta Zemana. Nikoli proto, že bych se konfliktu bál. To snad signálnící dobhře vědí, že se nebojím. Ale strašně se mi nechtělo.

Zvedal se mi žaludek.

Naštěstí jsem se rozhodl již před několika měsíci, že 20 let je právě tak dost a že toto společenství k onomu výročí pustím k vodě. Takže jsem si dnes řekl jen "ještě, že už ten vztah nemusím řešit". Ale kdybych musel, volno by mi nebylo.

Mám takový dojem, že ony dvě strany sebou navzájem pohrdají. Xenofobové pohrdají názory kavárny a kavárna pohrdá příslušníky xenofobů.

RomanS Takhle řečeno to vypadá jako fifty fifty. Ale je tam podstatný rozdíl. Např. KT je plátkem kavárny. KT je oficiální veřejný prostor, kde se odehrává to, co je hodno být na světle světa. Xenofobové jsou pak jako švábi ve tmě kolem proruských webů. Není to boj na rovině, ale shora dolů/ zdola nahoru.

MiroslavKratochvíl Zeman k manželství a rodině, čas 8:39-12:50: https://www.barrandov.tv/video/95968-tyden-s-prezidentem-20-4-2017

Zeman k tématu Gender: https://www.gloria.tv/video/TQWvAUrQayjH2oDT2cmVvBzDf

Zeman udělil už 3x záštitu konferenci Nejmenší z nás: http://nejmensiznas.cz/

Drahoš na otázku, zda by omezil zákonem potraty odpověděl "ne" (https://zpravy.idnes.cz/anglictina-kandidati-prezident-test-d7x-/domaci.aspx?c=A180109_224519_domaci_vov čas 0:41:17).

JiKu V této souvislosti je pozoruhodné promyslit si apel papeže Františka k tomu, jak se mají správní křesťané vztahovat k periferiím.
Na první pohled to zní lákavě. Neznám situaci v Latinské Americe. Ale v evropském kontextu označit někoho za periferii (což se teď v souvislosti s volbami prezidenta dopouští komentariát (což je úžasný neologismus) často a s chutí) za dost dehonestující.

Proto bych papežův apel pro Evropu přeznačil na "neoznačujte nikoho za periferii".