Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek krize

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem krize.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #krize

LiduškaŠ
LiduškaŠ
slachmánek
slachmánek
inspra

Super, už asi chápu, čím se teď inspirujete při svém přemýšlení a psaní.

JiKu

Nemám rád vášeň.
Ani vášeň pro dobro.
Vášeň zaslepuje.

slachmánek

Vášeň rozhodně mění vnímání, ale nemyslím si, že zaslepuje - spíš nám umožňuje vidět věci jinak, v plnosti.
(zaslepení vášní plyne z přesycení a neschopnosti vnímat vše... ale je to o tréninku, schopnosti rozlišovat podstatné ;-)

vojtec

omlouvám se za tu délku, já už to jinak asi neumím :-(

terre-eau

Neviem, či si čítal len @hejti /ho článok, alebo si sa dostal aj k tomu môjmu.

Ja som pre svoju komunitu vzbĺkla a horela. A teraz riešim, aby som nevyhorela. :) Smiešne to nie je, ale malý úsmev by mal vysvetľovať nadhľad a odstup, ktorý potrebujeme od projektu, do ktorého sme sa vložili.

vojtec

Četl, Mončo. Díky tomu HejTiho odkazu. Myslím, že vidíme některé věci podobně (např. správa uživatelského obsahu). Pokud jde o fungování ŽMM, tak o tom můj článek není. Vzpomínám, jak jsme se tehdy tak ponořili do některých problémů (např. s dodržováním Podmínek signály.cz), až nám ten nadhled a odstup chyběl a strašně nás to kvůli tomu vyčerpávalo a ubíjelo, zpětně vnímám, jak moudře nás tehdy kormidloval např. @ViZ

JiKu

Co to je, prosím, správa uživatelského obsahu?
Mně ten termín připomíná Orwela.

Jan Škrášek

@JiKu: znamena to dobrovolniky, kteri vybiraji tipy na blogy/videa/fotky/odkazy. Mnohe bohuzel zruseno. :(

vobis

Myslím, že "správou uživatelského obsahu" konkrétně Vojtec nemůže myslet nic jiného, než mazání komentářů, blogů a uživatelů nekonformních s ideologií KHS. Živě si pamatuji, jak jásal, když jsem si v profilu vyplnil že jsem metodista a jak byl pak zklamán, když jsme si vysvětlili, že jsem katolík, jen kamarád signálníka Metoda...
Pokud se pamatuji, tak právě Vojtec byl hlavní ViZtapácký cenzor.

JiKu

@Jan Škrášek: díky za vysvětlení. To jsem si oddechl. Nedovedl jsem si pod správou představit nic, než mazání nepohodlných.

Zásadně nekoukám na tipovaná videa a forky, ale systematicky jsem sledoval, co jsou tipované blogy. Práce takového člověka - vybírače je jedna z nejdůležitějších na celé redakční práci signálů, protože dává signálum tvář. Redakční obsah nemůže z principu konkurovat jiným webům, protože na kvalitní obsah je třeba kvalitní redakční tým a ne jednoho nadšence s platem pastoračního asistenta. To přece nemůže fungovat.

JiKu

A musím říct, že práce toho vybírače - nic moc. Takové schizofrenní. Jeden den tak, druhý den naopak. Nic koncepčního.

A bylo by dobré, aby připsal k odkazu dvě tři věty. Proč vybral to, co vybral.

To, že se soustřeďuji na psané slovo (blogy) je dáno asi mým věkem, ale u videí a fotek (pro náctileté) musí přece fungovat stejný princip.

JiKu

Ještě k tomu výběru blogů: Mám dojem, že někdo zvolil strategii vybírat příspěvky jen autorizovaných. Jako jeden z jejich benefitů. Možná, že se mýlím, nejsem si jist.

Jestli to tak je, bylo to docela hloupé rozhodnutí. Kvalitu určuje obsah článku a jeho forma, nikoli občanka autora.

JiKu

Podotýkám, že mé příspěvky byly odeslány dříve, než jsem si přečetl vorbisův.

vojtec

správa uživatelského obsahu je 1) forma jeho publikování, strukturování, třídění (viz např starý dluh https://www.signaly.cz/spolecenstvi/prehled není asi ideální); 2) výběry z blogů, tipy redakce... 3) ano, také řešení porušování pravidel, zejména pokud jde o velmi nebezpečnou kyberšikanu.

vojtec

Pokud jde o minulost, kterou tu zmínil Vorbis: všechny podstatné zásahy byly v důsledku opakovaného jednání některých nenapravitelných uživatelů a byly činěny z rozhodnutí celého týmu, nebyla to činnost jednotlivce. Kompetenčně to spadalo primárně pod redakci, tedy ne pod mou sekci, i když jsem jako člen týmu to také řešil. Částečně jsem ale odpověděl již v mém komentáři pro Moniku: ano, tehdejší vřava na signály.cz nás tak zahlcovala, že jsme asi někdy potřebný odstup a nadhled neměli, řešili jsme to pod tlakem nespokojených uživatelů a se zbytečnými emocemi a jistě se dopustili i mnohých přehmatů, za které se zpětně omlouvám, jako se ostatně stalo i již v minulosti.

vojtec

ke správě uživatelského obsahu ještě doplňuji 4) podpora uživatelům, nápověda a 5) motivace uživatelů k jejich tvorbě

vobis


"jednání některých nenapravitelných uživatelů"
— Nápravně výchovné signály :-)

slachmánek

@JiKu: Správa nutně nemusí znamenat cenzuru, ale třeba systém třídění článků, jejich provázaností, značkování, ...

JiKu

Správa nutně nemusí znamenat cenzuru

Nutně ne.

slachmánek

Právě, já jsem pro určitou regulaci(značení nevhodného obsahu), ale ne mazání.
Protože jinak se historie opakuje...

dromedar

"Právě, já jsem pro určitou regulaci(značení nevhodného obsahu), ale ne mazání." Ano. Místo mazání raději Hellban. Prosím! https://blog.codinghorror.com/suspension-ban-or-hellban/

Papo

@dromedar Hellban je super!

vobis

mazání, bany, schvalování komentářů - to už by tu zůstaly jen žmm a vvrh.

Václav Plíhal

"Kdo chce zapalovat, musí sám hořet": https://www.signaly.cz/blogi-prohibiti

JiKu

@Václav Plíhal: Naprostý souhlas.
Otázka je, kdo chce zapalovat. Zda někdo chce zapalovat. A pak, je li zapalování vlastně dobré.
Podle mě je zapalování něco jako tolerance, víra, přesvědčení, konformita, manipulace ...

Tedy samo o sobě to není ani dobré, ani špatné. Je to nějaká metoda, přístup. Kterým dává jejich hodnotu až to, k jakému účelu/cíli jsou použity.

Václav Plíhal

Tedy, já nic neříkal, prostě mi to nedalo abych k větě "Závěrem zamyšlení pro mě a možná i pro vás: proč tu už nemám svou komunitu, pro kterou bych hořel, a co jsem pro to udělal?" nepřipojil odkaz na "mou" komunitu.

o-_-o

Jsem šneček.

kacarovi3

Lenko,dávej příspěvky do Milujte se.Čte to hodně mladých.Marie Svatošová to také tak dělá s velkým úspěchem.Ladislav lidem stále dost pomáhá a uzdravuje.Plně věřím v jeho sílu a moc.Několikrát mi pomohl a vyléčil.Sbírej takové svědectví a uveřejni.Založil jsem to společenství za tím účelem ale narážím na nezájem.Letos nás bylo na pouti 88 lidí a věřím,že těch mladých bude přibývat.