Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #komunismus


JiKu

Milgramův experiment má jednu slabinu. Z jeho výsledku nelze rozpoznat ...

Je to celkem jedno. 80% to dá dohromady nebo v nezjistitelné kombinaci.
Důležité je, že 80% to otočí.
A 80%, to jsou normální lidé. Duševně zdraví.

Co z toho plyne?

Chci-li být osobnost - dobrý člověk, který kolečkem neotočí (JiKu nad 150V, protože přesně ví, jak které volty chutnají a fungují, neb si to již vícekrát ozkoušel na sobě), musím na sobě pracovat tak, abych se stal nenormální osobností.

Pokud se někomu ze signalistů zdá, že JiKu JE nenormální, je to výsledek cílevědomé snahy být nenormálním, neotočit více než na ..., ať si říká jakákoli autorita co chce.

Kdo se bláhově domnívá, že JE normální a PROTO neotočí kolečkem volume, to je potenciální esesák v Osvětimi.

spitfire

Co by ideolog hédonismu a individualismu, nespatřuji v postavení esesáka ve vyhlazovacím táboře, to pravé ořechové. S tou uniformou se pojí určitá odpovědnost. A jelikož počet krematorií je daný a jejich kapacita taktéž, a jelikož pan Vláček na to nehledí... není vždycky o co stát.

Za to kabinet doktora Caligariho je úplně jinej level. Pochybuji, že někdo jako Pepča by byl ochoten účastnit se experimentu ala Milgram. Tajemný pan M si ze svých "pacientů" učinil to samotné kolečko (volume).

Zobrazit 45 komentářů »
IrenaT

Díky za nádherný a silný příběh.....

Ondřej Chlebík

Tak to je síla.....dekuji

Jenda

Take dekuji ze jsem se mohl rozdelit... na me to taky hodne zapusobilo.

vobis

Zřejmě se jednalo o kulový blesk nebo davovou sugesci.
Kulový blesk se udál i v naší chalupě když jsem byl ještě dítě. Vletěl komínem, vyrazil přitom rouru mezi sporákem a komínem, vymrštil šuplík s příbory a hrnce z kredence. Litinový plát ze sporáku rozbil dřevěné dveře a nůž se zařízl téměř do poloviny nohy od stolu. Blesk pak ještě několik vteřin zářil a nakonec zhasl. Ve světnici byla tou dobou babička a bratránek. Veliké štěstí, že se nikomu nic nestalo.
Ten stůl máme ještě dodnes u nás doma v kuchyni.

Zobrazit 4 komentáře »
iddqd

Správně. Všichni pracující mají mít nárok na mzdu průměrnou a nebo vyšší. Pracovat za nižší než průměrnou mzdu by mělo být nezákonné, stejně jako inflace. Stejně tak povolená pracovní doba by měla být jedině průměrná nebo kratší. Rovněž by mělo být zakázáno prodávat benzín za cenu vyšší než průměrnou.
Všechny tytyo průměry by ČSÚ zveřejňoval každý den čerstvě vypočítané pro den následující..

Zobrazit 24 komentářů »