Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek kanonizace

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem kanonizace.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #kanonizace

jankac

Zrušme svatořečení

jankac

Pokusím se sepsat nějak srozumitelně něco, co mi v hlavě běží už nějakou dobu. Snad to bude dobře napsáno a správně pochopeno. A kdyby něco, tak nic. Diskuze volně povolena za předpokladu úcty ke všem lidem a jejich názorům. Všechny názory vítány.…

Lenochod 4b), abychom měli inspiraci, protože jako jasně Ježíš je super inspirace, ale přiznejme si to, my nikdy nebudeme na jeho úrovni za života a nikdy nikdo nebyl. Proto potřebujeme svatořečené, protože ti nám příkladem ukazují, že i člověk, když se nechá vést Bohem může to daleko dotáhnout s pomocí Boží a nemusí být zároveň Bůh.
5) Nemodlíme se víc ke svatým jak k Bohu? No zaprvé modlitba ke svatým, tak já si to představuji tak, že ti svatí předají tu modlitbu Bohu, takže teoreticky se i tak modlíme k Bohu, ale jasně nepřehánět. V tom máš pravdu. Proto já svaté beru (a hlavně mé patrony) trochu jako takové kámoše, kteří mě přibližují k Bohu, drží mi palce a tak.
6a)Další věc k čemu je dobrá svatořečení? Že ten člověk a jeho život projde pod lupou komise, kde jsou velmi přísná pravidla. To

Lenochod 6b) znamená, že se hodně podrobně zkoumá ovoce, které díky nim a hlavně díky Bohu vzniklo. Aby to právě nemohl nikdo napadnout jako, jaktože ten člověk se zrovna takhle choval a potom toho ani nelitoval a ještě mu nakreslíte svatozář kolem hlavy? Teď přemýšlím, jestli jsem si sama nevyvrátila ten svůj třetí bod :D. Ale asi ne, protože v nebi jsou si všichni rovni a nezajímají se o to jestli jsou svatořečení a tady na zemi někoho jenom vyvyšujeme ty, kteří jsou vidět (to znamená, že spoustu svatých přirozeně neobjevíme) a kteří jsou prověřeni, právě aby to nebylo napadnutelné a aby to bylo vysvětlitelné i pro nevěřící? Netuším, v tomhle budu muset ještě více zapřemýšlet, jestli mám pravdu.
7) Každopádně omlouvám se za dlouhé komentáře.

signály.cz - redakce

Fatima: máme Matku

signály.cz - redakce

13. května 2017 uplynulo přesně sto let od prvního zjevení Matky Boží třem pasáčkům z portugalské Fatimy. V tento den papež František svatořečil sourozence Františka a Hyacintu, dva vizionáře, kteří zemřeli ještě v dětském věku. Jejich sestřenice…

Renata Svobodová Křesťanský svět

Reportáž ze svatořečení Jana XXIII. a Jana Pavla II.

Renata Svobodová

Již od blahořečení Jana Pavla II. v roce 2011 bylo mým snem zúčastnit se jeho svatořečení a tento sen se stal skutečností!

Renata Svobodová Křesťanský svět

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII. v číslech

Renata Svobodová

V neděli 27. dubna byli Jan Pavel II. a Jan XXIII. prohlášeni papežem Františkem za svaté. Jak kanonizace probíhala? Odpovězme si v matematickém stylu. :)

Renata Svobodová s.tručně

Svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII.

Renata Svobodová

Již tuto neděli 27. dubna budou bývalí papežové Jan Pavel II. a Jan XXIII. svatořečeni. Kanonizace proběhne během mše svaté slavené od 10 hodin na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

lenkat

Za života nedůvěra a podezírání, po smrti rehabilitace, za několik století kanonizace

lenkat

Nic nového pod sluncem Během života podezírání, po smrti rehabilitace, za několik století kanonizace 1.11.2010 Kateřina Tetivová Při pozorném pohledu do církevních dějin a životopisů svatých nelze přehlédnout zvláštní a opakovaný jev - aspoň v…