Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek křesťanství pro děti

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem křesťanství pro děti.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #křesťanství+pro+děti

dromedar

Zpíváme si v době velikonoční

dromedar

(Volná reakce na stejnojmenný článek jinde.) "Když budeš potřebovat, děti Ti pohlídám," nabízel jsem své pomalu pod čepec se chystající sestře - i s ohledem na to, že (potenciální pra-)rodiče jsou na tom zdravotně tak, že jako hlídači vnoučat moc…

suposlav Což kdyby Dromedar dítěnu učil zpěvu v charismaticky, takže při předání zpět by svoji matičku uvítaly výkřiky: "Aleluja, ahoj mami, gloria, gloria, gloria, gloria, VIVA Kristus!" A než by se zděšená matka stačila vzpamatovat, došel by ke dveřím strýček Dromedar s výzvou: "Děti, kdo chce ještě zmrzlinu, ruce dolů!"

dromedar :) "charismatickému" blábolení se musí přiznat přinejmenším ta přednost, že se nevydává za smysluplnou řeč.

psycho-kat A víte, že můžete vzít malý děti normálně na pískovitě, ony Vám budou "vařit"a "prodávat zmrzlinu za klacíčky" a budou rády? Já jen, kdyby náhodou ...

dromedar :) Abych se přiznal, já bych svoje děti dromedarovi na hlídání nesvěřil. Ale tenhle článek není o hlídání synovců a neteří (které zatím nemám, ještě nějakou dobu mít nebudu, a když Pámbů dá, hlídat je třeba ani nebudu muset), ale o tom, co je dobré s dětmi zpívat - když už se zpívá.

Vykrmovat děti (bez ohledu na věk) bezcennými zbožnými písničkami je zločin, v případě písniček lvl "Haleluja šabalaba labam bam" bezpochyby zločin hrdelní.

Katusi @dromedar Jen si přečtu "Haleluja šabalaba labam bam" a mám chuť vzít kytaru, rozbít si ji o hlavu a pověsit se na struně. Děti ji nesnášely. Naše hlavní vedoucí si myslela, že ji milujou....
(Ale na "Pampam pampelišky" jen tak něco nemá.)

dromedar Ze stejného ranku je přinejmenším ještě "Ovečka kudrnatá, bělounká jako vata."

jsuc Cožpak u táboráku nebo doma u dromedara ... ale ty písně zaznívají i při mši

dromedar @jsuc To my samozřejmě víme.

(Dalo by se říct, že jsem jako návštěvník mší "Děkujeme ti, Bože, máš nás tolik rád" na "Pam- pam- pampeliškách" a "Ovečce kudrnaté" vyrostl. Brr.)

HelenaH Myslela jsem,že všechny tyto skvosty znám a ono houby-Ovečka kudrnatá mi unikla,ach joooo😳

dromedar Ještě třeba "Pozor, pozor, malé očko, kam hľadíš"

HelenaH Zato po Slovensky znám Či neviete že ste Božou svatyňou, v ktorej býva svatý Duch...to se ukázalo prstem k nebi a zamávalo kříd...rukama
A kromě Šabalabam...je úžasná ještě Laj laj důbap padyby dam...a mohu vydat svědectví,že tleskání dupání z končetin opravdu vyhání nepříjemný revma i nepříjemnej chlad😁

LidiLidi Opominu liturgickou ne/vhodnost...
Když by ty písně zpívaly fakt hodně malé děti, asi by mi to nepřišlo tak špatné (ehm, lepší než Dáda). Když ale slyšíte ty Pampelišky a podobné zpívat dospívající mládež, tak to opravdu je víc než hrozivé.

dtto Myslím, že je to tím, že celková atmosféra Koncilní ssekty je femininní a infantilní.

dromedar @LidiLidi Liturgická nevhodnost je mimo téma.

Dospívající mládež zpívající "Pam- pam- pampelišky" (jinak než jako parodii) je daleko za hranicemi mojí představivosti, ale je to rovněž mimo téma.

"Když by ty písně zpívaly fakt hodně malé děti, asi by mi to nepřišlo tak špatné (ehm, lepší než Dáda)."

S tím právě nemůžu souhlasit. Tvrdím, že právě v křesťanské výchově naprosto není místo pro debilní písničky (obrázky, knížky, modlitbičky), a něco zatím ne-zcela-srozumitelného, co bude (v dobrém případě) dobře pochopeno až po letech, ale je to kvalitní a nosné, je lepší než tohle. I nic je lepší než tohle.

suposlav Hle, vidím scholu kostelní, kterak zpívá "Aleluja, šabalaba a tak dál" a HelenuH v popředí chrámu libě si zpívajíc s nimi. V tom zvedne se Dromedar a v hrůze a panice utíká ven z kostela, v touze uchránit se tohoto zážitku. Žel vrazí do Katusi s hromadou třísek z kytary pod sebou a pokoušející se uvázat na jedné ze strun smyčku za účelem provinit se na sobě proti přikázání nezabiješ. Dromedar v okamžitém úleku vykřikne cosi nesrozumitelného a divoce zvedne ruce nad hlavu. Toho si všimne do té doby pasivní kněz, přeruší scholu a zavolá: "Hleďte toho muže, právě jej osvítil Duch svatý a má pro nás poselství!"
Konec si domyslete sami :-)

HelenaH Scholu dětskou kterak toto zpívá si dovedou velmi dobře představit-všem Dromedárům navzdory☺

dtto Já si dovedu představit i že takto zpívají biskupové na nějaké vatikánské synodě.

LidiLidi @dromedar: A kudy byste vedl hranici mezi smysluplnou duchovní písní a debilní písničkou? Co by mělo být určující?

dromedar @LidiLidi Jestli chcete objektivní kritérium, tak nemám.

Co mám: "Je ta písnička bez uzardění 'modlitelná' i pro mě (jako dospělého)?"

dromedar

Blogový příspěvek byl smazán.

dromedar @inspra otázka #křesťanství+pro+děti vůbec není "jak způsobit, aby z dětí katolických rodičů zaručeně vyrostli katolicky věřící dospělí". (Co je cílem dobré výchovy? Rozhodně ne "takový dospělý, jakého si představoval rodič/vychovatel".)

Ale jako se nějak předávají různé jiné dovednosti, znalosti, postoje, předává se nějak i náboženství. Mě zajímá, jak se to dá dělat smysluplně a dobře.
(A prostě mě jenom baví občas o tom diletantsky a čistě teoreticky přemýšlet. Čistě teoreticky, protože vlastní děti mít nebudu a cizí už vychovávat také ne. Diletantsky, protože nejen na TF JU je na to celý studijní obor, existují stohy odborné literatury, ...)

inspra Dromedar: ptala jsem se na to, co v téhle diskusi zaujalo mě, sory.

dromedar

Kudlička

dromedar

Jeden z úplně nejlepších dárků, co jsem jako dítě dostal. Bylo mi asi šest let a k hrůze rodičů mi příbuzní k svátku darovali kapesní nožík. Opravdový nůž, dokonce hned dvě ostré čepele. Do dětské ruky vlastně ještě příliš velký. A - mnohem silnější…

HelenaH Je to blbá diskuse u takhle skvělýho článku. Ale nedá mi to : Víš-kromě toho co se vrátil a schoval si na památku bajonet a toho který zůstal někde nevíme kde a zřejmě konec jeho života byl hodně bolestný byli i takoví, kteří se vrátili a do konce svých dnů usínali opilí aby se nezbláznili ze snů které je děsily-to vím z vyprávění starého souseda

mia-maru Můj děda pamatuje, jak měnil svůj příděl bombonu s kamarádem za příděl cigaret pro tátu, co se vrátil z války. Pradeda zůstal fajn, dobrej člověk, pomáhal druhým jako pred valkou, ale musel kouřit jako fabrika. Ale šlo o 2SV.

dromedar

"Římský vojáci"

dromedar

Čerstvý článek na NLM (jestli chcete znát můj názor, tak ne, nepovažuji za pomoc víře dětí dát jim na hraní dvě almary plné zbožného kýče) vyvolal vzpomínku na neděli. Jsem přesně takový ten typ dospělého, kterého, jste-li rodiče malých dětí, při…

pavel-v Z komentářů pod tím TLM článkem:
"Denise
This is my Parish. It is pretty awesome. You ought to see the Altar. When I am at Holy Mass I feel like I am in Heaven."

Myslím, že ten oltář radši vidět nechci. :-D

Podiven Mne vždycky fascinovaly ty hypertrofované lýtkové svaly pochopů.... Ale Pán Ježíš či sv. Šebestián u mučednického kůlu - taky dobrý, to jsem znal z Vinnetoua....

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Zpíváme si v době velikonoční
Podporovat raná povolání?
Kudlička
"Římský vojáci"
Rodina, modlitba a papež