Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek křesťan

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem křesťan.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #křesťan

Open Door

Během křestního obřadu kněz pronáší slova: "Malé děti je možné křtít, pokud se Církev za ně zaručí svou vírou...". Měly by se děti v Církvi křít už jako malé nebo až "s vlastním rozumem"? A jaká by měla být křesťanská výchova dětí?

#Křesťan #Rodina #Výchova #Církev #Křest

RomanS To je představa z perspektivy řekněme marxistů. Církev učí, že křtem jsou odpuštěny hříchy. U dětí, protože nemají osobní, je křtem smazána dědičná vina. O to jde. O milost posvěcující.

slu-nicko "...a bez jeho svolení...."
A co na to GDPR?

Open Door

Který aspekt/nařízení/pravidlo/jev církve je pro vás nejtěžší přijat a proč? Jak bojujete s tím, abyste jej dokázal přijat?

#Křesťan #Církev #Pravidla #Desatero #Morálka

KMirjam Nejtesti je pro mě v Credu říkat " věřím v církev svatou " a pak " věřím v těla vzkříšení a život věčný" .
A je těžké pro mě 5 prikazani, protože jsem kuřák

PetrST @KMirjam: Co tak sleduju, tak s Církví má spousta křesťanů problém...

KMirjam To jo, má na svědomí plno zla, drsného zla zvláště když měla mocenský vliv. Ale dodnes v sobě nese dost špatného. Na druhou stranu je třeba si uvědomovat, že i Kristus " vzal na sebe hříchy světa ," a církev je jeho pozemske tělo. Čím méně se můžeme na tom církevním zlu podílet, tím více ji samu ocistujrnr..A je fakt, že jestliže i po tom všem trvá 2000 let asi na ní něco Bozskeho bude

PetrST @KMirjam: Co znamená "méně se podílet na církevním zlu"? Nějak tomu nerozumím.

Open Door

Jste biřmovaní? Pokud ano, proč jste se nechali biřmovat? Z víry" nebo z "konvence"? Pokud nejste, proč nejste? Chystáte se? Nebo se zatím necítíte?

#Křesťan #Církev #Víra #Biřmování

PetrST @Tofl: Drsně! Díky ;-) :-)

marmik z konvence - lépe má být z tradice :-) . a včera je ta věta s nařízením církve složitě napsaná podle mého názoru tedy. :-) namísto přijat by mělo být přijmout (akceptovat)

Open Door

S postupující odlukou církve od státu bude nutně muset vzrůst role laiků. Co já konkrétně můžu ve své farnosti podniknout dobrého? Co se doposud povedlo? Na čem pracuji?

#Křesťan #Církev #Restituce #Farnost #Společnost #Projekty #Zodpovědnost #Služba

KMirjam Já mohu leda tak pokračovat v publikační činnosti, a na požádání fotografovat oč mě farnost pozada. Ze zásady odmítám smlouvu a pracují zadarmo ... V mých možnostech toho víc není

PetrST Já jsem pro svou farnost zřídil facebookové stránky (www.fb.com/farnostrajnochovice), které spravuji a obsah směřuji zejména pro mladé, ale nesetkaly se s podporou (i když máme už něco málo přes 200 sledujících :-) )

Snažil jsem se vést spolčo a ministranty, ale bylo to jako sinusoida, tak přemýšlím, že letos toho kvůli práci a dalším věcem nechám.

Byly i další snahy o různé projekty, ale o ty farnost jako taková nestála, tak jsem to pak úplně vypustil a snažím se zapojit tam, kde to má smysl.

PetrST Jo a ještě jsem dělal plakátky pro animátory z Hranic (než se změnilo vedení).

Open Door

Proč je v křesťanském prostředí sex tak časté téma? Ne, že by nebylo důležité, je velmi důležité, ale nestane se, že někdy přebíjí další a minimálně stejně důležité věci? Jaký signál to vysílá do ne-křesťanského světa o našich prioritách?

#Křesťan #Sex

PetrST No, tohle je zase moc přitažený za vlasy.

Já třeba, když vidím někde něco o restutitucích, tak se už směji tomu, že se v Čr řeší tři věci: Babiš, Zeman a restituce.

KMirjam @PetrST no právě! O tom to je.. že se to a jak stále řeší! O tom celou dobu píšu. Proto nerozumím tvým poznámkám o tom, že bychom to měli brát s nadhledem, či se tomu smát. Píšeš pouze o soukromém přístupu, jenomže já tu mluvím právě o tom, ŽE se to stále omílá a řeší, veřejně... asi si nerozumíme :)

... mimo to, těžko se smát restitucím, když je zákon o zdanění náhrad opět aktuální a na stole. Především se opravdu těžko mohou smát ti, jichž se to týká, ti kteří budou muset zákon postupovat Ústavnímu soudu a podobně.

Open Door
– upraveno

Jaký má být křesťan? Mělo by to být na něm vidět a jak? Tušíš, jaké očekávání vůči křesťanům mají okolní lidé? Jak by ses chtěl/a zapsat ve svém prostředí?

#Církev #Víra #Křesťan #Křesťanka

PetrST @Dregdo: I to se mezi křesťany děje... ?

KMirjam @PetrST jistě, a také proč ne? Proč předstírat pokrytecky nadšení, když mě něco namíchne? :-) Myslím si, že však nikdo z nás není vulgární, tudíž je vše regulérní konfrontace. Nebo ne? :)

Signály z kavárny

Signály z kavárny: Křesťan a západní společnost

Signály z kavárny

Přinášíme vám druhý díl pořadu Signály z kavárny! Tentokrát jsme se v kavárně L' Eau Vive v Brně sešli se zkušeným publicistou Jiřím Zajícem a dvěma mladými ženami, s nimiž jsme diskutovali o tématu KŘESŤAN A ZÁPADNÍ SPOLEČNOST. Komunismus už…

Signály z kavárny

Křesťan a politika

Signály z kavárny

Tématem prvního dílu nového pořadu je v souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami Křesťan a politika. Prvním hostem pořadu je spirituál brněnského Biskupského gymnázia otec David Ambrož, jenž v brněnské kavárně sester misionářek L'Eau Vive…

Renata Svobodová

Blogový příspěvek byl smazán.

Tofl

15.září aneb Už je mi 5 let

Tofl

Asi většina z vás si říká, co je to za divný název ? Nebojte, nejde o nic podivného, spíš radostného. 15. září je totiž pro mě jeden z významných dnů a letos obvzlášť, protože se jedná o den, kdy jsem vstoupil do velké křesťanské rodiny. Možná, že…

Jitka Musilová Jé, to je krásné... Takže gratuluju k Tvým pátým narozeninám, Tomáši :)

Asterix aha, já podle titulku myslel, že 5 let od registrace na Signálech :)- (ale skoro jsem to trefil)

Tak to tě taky potěším, já byl v ten samý den jako ty biřmován! Tak hleďme rozvíjet plody těchto svátostí...