Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek hledání povolání

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem hledání povolání.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #hledání+povolání

Jenda

Modlitba za dobrou volbu manžela/manželky

Jenda

Je třeba si navzájem některé věci připomínat... Tak i myslím pro někohoho známou, pro někoho nově objevenou, modlitbu, kterou najdeme v kancionálu pod číslem 050 Za dobrou volbu manžela/manželky. Bože, nebeský Otče, ty víš, že se snažím najít své…

vobis Zbytečné. Když nebude vyhovoat, pošle se žádost o zneplatnění a do roka a do dne je další veselka.

Jenda Kdyz uz to berete takto divně, neni lepsi si vymodlit toho praveho, tu pravou;) Ve vasem pojeti at se aspon usetri a nemusi se platit dalsi svatby...;)

vobis Já mám svatby rád. Lidé se sejdou, poklábosí, popijí, zatancují, najedí se dobrot.
Kdo chce šetřit, neměl by se ženit vůbec. Náklady na svatbu jsou v celkových výdajích na manželství v podstatě bezvýznamnou položkou.

JanaD ono to zneplatnění není zas tak jednoduché, pro zneplatnění manželství musí být pádný (kanonický) důvod a ne v každém případě je manželství uznáno za neplatné v prvopočátku

Maruška Tauchmanová (Syky) Jendo, díky za připomenutí ;-)

JiKu Jestliže mě voláš do manželství, prosím tě: osvěť mě, abych rozvážně usuzoval a správně se rozhodoval.

To mě docela pobavilo. Vypadá to, jako by lidé, které Bůh do manželství nevolá, se nemuseli rozvážně usuzovat a správně se rozhodovat.
:-)

Jenda V modlitbe mi to prijde dobre, ale jak jste to ted vypichl, tak to vypada opravdu hodne vtipně;))))))))))))))))))))))))))

JiKu Myslím, že Bůh se mnohými formulacemi takových moderních veřejných modliteb také dobře baví.

JiKu Jedna taková mě napadla - moflitba psychologicky vzdělaného člověka:
Bože, nebeský Otče, když už jsi mě stvořil s takovým temperamentem a osobnostním typem, s jakým jsi mě stvořil, změň, prosím, alespoň moji motivační dynamiku. A když ne, tak mě přijmi takového (takovou), jaký(á) jsem.

Anet30 Tu se modlím často. :)

JiKu @Anet30: Kterou "tu"?

Anet30 Tu z článku.

JiKu @Anet30: :-)

Michal Řechtáček díky na téhle modlitbě sem si vymodlil kátu

kristinka_ov Také se modlím za toho pravého...

KateřinaV DÍKY JENÍČKU

Neposeda

Dopis Pánu Bohu z Vranova

Neposeda

V sobotu jsem byla hostem na Vranově, na setkání pro mládež, která hledá svou životní cestu. Kdysi jsem tam občas jela i já se stejnou touhou v srdci a ejhle, plod těchto setkání, sestra Andrea! Proto i když v tyto dny mám velmi mnoho povinností,…

Neposeda Odpoledne jsem meditovala nad dnešním evangeliem "proste a bude vám dáno"... Není řečeno o co prosit, ale jde o to uvědomit si, že je třeba prosit, vytrvale, v pokoře a v důvěře. A pak dobrý Otec dá... není řečeno, co konkrétně (v Lk je to specifikováno: Ducha sv.).
Moje skupinko č.2, proste Otce v důvěře, aby vás vyučoval Božím věcem a pak se nebojím, že by vám chyběla slova, když toho bude třeba. I já se často modlím: Pane, mám prázdné ruce, nevím, za co prosit, nevím, co říkat tomu druhému (v knihkupectví, na mailu, při zpovědi a duchovním vedení...), ale jako třeba na Vranově zakouším, že pak mluví On!

Neposeda :-) Někdy i tak...