Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek hejt

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem hejt.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #hejt

dromedar

Youcat - postní jednoHubka

dromedar

Pokud někdo v YouCatu hledá informace o postu (nebo je, jako já, zvědavý, jestli katechismus pro mládež vůbec něco na toto téma říká, a co to je), nenajde toho moc. Rejstříkové heslo "postní přikázání" odkazuje na čl. 345, vyjmenovávající "pět…

sigis Můžeme se divit, že podobné ukázky Božího humoru vůči strašným přestupníkům Božích přikázání tradice uchovala v písmech i paměti národa až do Pánových dob, takže jeho nabídka změny důrazů působila na leckoho jako modernistické převracení Boží vůle a přikázání?

Matonick Je dobře, že tradice uchovala v písmech záznamy o poměrech v té době. Texty z Numeri 15 nejsou jistě ukázkou Božího humoru. Nutí nás k přemýšlení. Otevřel jsem si na těch místech bibli a zaplakal jsem. Ale je zde psáno o příkazu nebo o Božím přikázání? Ano , proto také Bůh (Ježíš) přišel na svět a často říkal:"Je psáno, ale já vám říkám..." Jistě nejde o převracení Boží vůle a přikázání.

dromedar

https://www.klastervyssibrod.cz/clanky/Fotogalerie-z-oblacky-11-7-2018.html#2018-07-11-7
Cože? Nezúčastnění laici - a zřejmě dokonce ženy - nahlížející "za provozu" do kapitulní síně?! Otcové zakladatelé Citeaux se jistě obracejí v hrobě. Ale jestli správně hádám, že ten kandidát s majestátním nosem a vousem je náš @FantomasCZ, tak třeba příští série brožurek k obřadu oblace už nebude mít v latinském názvu hrubku. #cisterciáci #OCist #Vyšší+Brod #hejt

maxmilianrex Krásné fotky

dromedar Za mě kvalita fotek - na poměry poloprofesionálních fotografů z projektu "Clověk a víra" (kéž by je už vzal čert) - nic moc. Zároven je jich (na to, že nejde o veřejnou slavnost, ale o "domácí" obřad v klausuře) zbytečně mnoho.

Ale zvědavci jsou samozřejmě rádi. Já třeba obdivuji ty rozparky na kukule, kterými se v případě potřeby dají obejít neprakticky velké rukávy. To trapistická kukula nemá.

dromedar

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1865006-jedno-misto-dvoji-vira-kostel-v-novych-hamrech-vyuzije-i-pravoslavi
Jen ať si zkusí katolická církev v Rusku nebo v Řecku pronajmout pravoslavný kostel a pro jistotu si ho ještě přesvětit! #ekumenismus #pravoslaví #hejt

maxmilianrex Jen ať si zkusí FSSPX sloužit mši v jakémkoliv kostele patřícímu církvi. Jen ať si zkusí kardinál Burke zveřejnit, že při své návštěvě Moravy, bude sloužit mši u brněnských minoritů. Jen ať si zkusí novokněz Jakub s FSSP zveřejnit, že bude mít primiční mši v katedrále. Jen ať si zkusí Lukáš Krutský domlouvat tradiční mši slouženou diecézním knězem v kapli patřící vikářovi V.P.
Nemusíte až do Ruska.

dromedar "... Burke ..." Něco, co se ke mně nedoneslo?

"... Jakub ... v katedrále ..." V mých očích je primice v katedrále velkopanský rozmar. To samé platí o šňůře staroslověnských mší na privilegovaných místech. (Což na druhou stranu neznamená, že je mi péče o užívání privilegia Benedikta XV. jako taková nesympatická.)

dromedar Ale můj hejt výše má zamlčenou pointu:
"Nic pravoslavným nepůjčovat! Naměřme jim jejich vlastním metrem!"
Mám nějakou takovou hledat i za Vašimi příklady z domácího katolického prostředí?

MiroslavKratochvíl "...Burke..." Jde v zásadě o podmínku pana kardinála. Takže zdejší (farizejské) pohoršování se zakládá na falešných informacích...

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Youcat - postní jednoHubka