Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #hejt


Kostelní zpěvák (jistě i posluchač, ale zpěvák víc) latinou nevládnoucí na jednu stranu bývá připraven o hojný duchovní užitek plynoucí z náležitého porozumění přednášeným zpěvům, na druhou stranu někdy bývá ušetřen utrpení. (Ó skladatelé, když umíte latinsky jen tak napůl, nebastlete si texty sami, a když už bastlíte, mějte k ruce zlého latináře.) https://youtu.be/bL3W81haddw #hejt #hýt #latina

Napsat komentář »
dromedar

ad "Následování Krista": o @Terez14 víme, že byla pokřtěna až ve věku plně rozvinutých kognitivních schopností, o @jsuc nevím nic. Byl jste pokřtěn (a Následování Krista dostal) jako dospívající/dospělý, nebo jako nemluvně?

Jinak i když je to dárek přesně toho typu, co tu propaguji, zrovna Následování Krista by můj hypotetický kmotřenec patrně spíš nedostal.

jsuc

Já jsem ji daroval, co jsem jako nemluvně dostal, netuším :-)
A podarovaný kmotřenec ještě ve svém necelém roce neumí číst takže se vyjádřit nemůže. Stejně tak nepředpokládám, že by se mu rodiče knihu snažili předčítat.

Zobrazit 11 komentářů »
jk-s

Můžeme se divit, že podobné ukázky Božího humoru vůči strašným přestupníkům Božích přikázání tradice uchovala v písmech i paměti národa až do Pánových dob, takže jeho nabídka změny důrazů působila na leckoho jako modernistické převracení Boží vůle a přikázání?

Matonick

Je dobře, že tradice uchovala v písmech záznamy o poměrech v té době. Texty z Numeri 15 nejsou jistě ukázkou Božího humoru. Nutí nás k přemýšlení. Otevřel jsem si na těch místech bibli a zaplakal jsem. Ale je zde psáno o příkazu nebo o Božím přikázání? Ano , proto také Bůh (Ježíš) přišel na svět a často říkal:"Je psáno, ale já vám říkám..." Jistě nejde o převracení Boží vůle a přikázání.

Zobrazit 24 komentářů »

https://www.klastervyssibrod.cz/clanky/Fotogalerie-z-oblacky-11-7-2018.html#2018-07-11-7
Cože? Nezúčastnění laici - a zřejmě dokonce ženy - nahlížející "za provozu" do kapitulní síně?! Otcové zakladatelé Citeaux se jistě obracejí v hrobě. Ale jestli správně hádám, že ten kandidát s majestátním nosem a vousem je náš @FantomasCZ, tak třeba příští série brožurek k obřadu oblace už nebude mít v latinském názvu hrubku. #cisterciáci #OCist #Vyšší+Brod #hejt

maxmilianrex

Krásné fotky

dromedar

Za mě kvalita fotek - na poměry poloprofesionálních fotografů z projektu "Clověk a víra" (kéž by je už vzal čert) - nic moc. Zároven je jich (na to, že nejde o veřejnou slavnost, ale o "domácí" obřad v klausuře) zbytečně mnoho.

Ale zvědavci jsou samozřejmě rádi. Já třeba obdivuji ty rozparky na kukule, kterými se v případě potřeby dají obejít neprakticky velké rukávy. To trapistická kukula nemá.

Zobrazit 2 komentáře »
maxmilianrex

Jen ať si zkusí FSSPX sloužit mši v jakémkoliv kostele patřícímu církvi. Jen ať si zkusí kardinál Burke zveřejnit, že při své návštěvě Moravy, bude sloužit mši u brněnských minoritů. Jen ať si zkusí novokněz Jakub s FSSP zveřejnit, že bude mít primiční mši v katedrále. Jen ať si zkusí Lukáš Krutský domlouvat tradiční mši slouženou diecézním knězem v kapli patřící vikářovi V.P.
Nemusíte až do Ruska.

dromedar

"... Burke ..." Něco, co se ke mně nedoneslo?

"... Jakub ... v katedrále ..." V mých očích je primice v katedrále velkopanský rozmar. To samé platí o šňůře staroslověnských mší na privilegovaných místech. (Což na druhou stranu neznamená, že je mi péče o užívání privilegia Benedikta XV. jako taková nesympatická.)

dromedar

Ale můj hejt výše má zamlčenou pointu:
"Nic pravoslavným nepůjčovat! Naměřme jim jejich vlastním metrem!"
Mám nějakou takovou hledat i za Vašimi příklady z domácího katolického prostředí?

MiroslavKratochvíl

"...Burke..." Jde v zásadě o podmínku pana kardinála. Takže zdejší (farizejské) pohoršování se zakládá na falešných informacích...

Zobrazit 4 komentáře »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »