Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek evoluce

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem evoluce.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #evoluce

Petr Esner
Petr Esner
Anna Esnerová

Článek je moc zajímavý.
Sama mohu potvrdit, že těhotenství je nejkrásnějším obdobím ženy. A lidské zrození je opravdu zázrak...

spitfire

To s tou náhodou neděláte dobře.
Stvoření světa, tak jak jej popisujete, je taky náhoda.
Obouvat se do ateistů skrze náhodu není ta správná cesta.

Petr Esner
Petr Esner
spitfire

Ancis:
Je velice těžké to vysvětlit, aby člověk neupadl do nástrah panteismu, ale to vaše formulace otázky: jak to dělá, je nepoužitelná.

Anna Esnerová

Velice zajímavé! Na prvním snímku to opravdu vypadá jako suchý list, na kterém trčí nějaká suchá tráva, a ejhle, on je to fakt motýl! :-) Bůh je neskutečně ohromný...

Petr Esner
Petr Esner
WOAM

Tuhle otázku ráda lidem kazím. Dříve bylo totiž z evolučního hlediska rozhodně vejce. Aspoň to dinosauří celkem bez debat. :-)
A teď už bez vtípků. Souhlasím s Tebou s myšlenkou, že někdy na počátku byl v Bohu jakýsi předobraz slepice, ve smyslu "potenciál živých buněk vyvinout se v slepici" (a taky ve spoustu jiných ptáků). Společně s ní by ovšem rozhodně byl v Bohu přítomen i předobraz vejce jako poměrně dobrého vývojového prostředku pro slepici. A taky je ještě otázka, jestli náhodou nemůžeme i vejce samotné považovat za slepici – např. z hlediska DNA je to totéž. A pak tu máme taky ještě "kohouty" (jiného ptačího druhu), kteří mohli způsobit to, že se z původního vejce (ještě jiného ptačího druhu) díky křížení jednou vyklubala ta slepice – a podobně by fungovaly i genetické mutace.

Anna Esnerová

Líbí se mi tato otázka. I já jsem zastánce toho, že Bůh musel nejdříve stvořil pár - samce a samici, aby se tito mohli rozmnožovat a vychovávat své potomky. Jinak by to ani nešlo. Díky za pěkný námět do debaty. :-)

Petr Esner
Petr Esner
spitfire

jak jsou ty videa stará?

Petr Esner

Videa nevím jak jsou stará, možná 15 let. A ty fakta: např. zplození dítěte v matčině lůně se rovná zázraku - z mikroskopických dvou buněk vznikne celý nový člověk se vším všudy - není to jen náhodně namnožená hromada buněk; genetická informace je složitější než počítačový kód; uspořádání planet není náhodné; nebo krása květin a přírody vůbec musí být dar Boží - náhoda nemá smysl pro krásu atd.
Např. viz moje články:
https://petresner.signaly.cz/1608/jak-vznikl-zivot-evoluci-nebo
https://petresner.signaly.cz/1609/muzeme-dokazat-bozi-existenci
https://petresner.signaly.cz/1702/k-cemu-slouzi-planeta-jupiter

Petr Esner
Petr Esner
Anna Esnerová

Ano, možné je pouze stvoření! Někde jsem četla, že evoluční víra je vírou v ty nejfantastičtější zázraky, které nikdo nepůsobí, které se dějí jen tak samy od sebe. Co ale říkají vědci? Biolog, prof. Conklin z university Princenton říká: " Pravděpodobnost, že život vznikl náhodou, je srovnatelná s pravděpodobností, že dokonalý slovník je výsledkem exploze v tiskárně!" A jeden citát na závěr: " Evoluce zbavuje morální zodpovědnosti..."

Hali

Koneckonců věda nedokáže jistojistě vyvrátit, že svět nestvořil Bůh. On mohl svět stvořit jakýmkoliv způsobem. Takže at´ už je evoluční teorie pravdivá nebo ne (stále je to jen teorie), naše víra tím nepadá.

Pokud Bůh existuje, bible lže. Stvoření světa mu totiž trvalo maximálně 10 minut a pak se týden válel. Víc času mu na jednobuněčný organismus nedávám. #evoluce

Zarathustra

Tvoje implikace sou sice šokující, leč fakticky ubohé, jež to jejich základ je ubohý.
Pokud tvrdíš že Bible lže, nemůžeš ji věřit. Ale spekuluješ o Bohu (resp. o jeho schopnostech), o kterém informace pochází z právě tebou zpochybněného zdroje...

Darwin

Nezpochybňuji Bibli (zatím) v celém rozsahu, ale jen její malou část.

Zarathustra

Citace : "Pokud Bůh existuje, bible lže." Konec citace.
Potom to neumíš vyjádřit. O to slabší tvá tvrzení sou.

Darwin

To je zvolání, pokud vůbec existuje, bible lže v tom, že stvořil svět za 7 dní.