Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek ekonomie

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem ekonomie.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #ekonomie

slachmánek
slachmánek
spitfire

Neexistuje nic jako sleva. Jsou pouze smluvní ceny.
Vzpomínám si, že když byla tzv. akce na fernet (stock) tedy nepředpokládám, že by jste zpochybnil jeho kvalitu, tak se obchodnímu řetězci nevyplatilo prodat velké větší množství toho fernetu. Naopak nabalili se na tom malí prodejci. Vždycky se na tom nabalili malí prodejci, což vyvrací mýtus, že velké korporace dusí ty malé a schopné. Ne, realita je taková, že ti malí jsou většinou, jak to nazvat? šmelináři. Z prodeje toho fernetu (stock) neměl obchodní řetězec ani korunu. Doufám, že se teď nezeptáte, proč to ten obchodní řetězec dělal.

Víte, někde jste psal, že vaším koníčkem je matematika (mýlím se?). Bohužel, jak se zdá máte jen v oblibě prosté počty ze kterých čtete jako věštec z kávové sedliny.
Zkuste porozumět slovu produkce.

slachmánek

@spitfire: To co píšu není teorie, ale obor ve kterém 3roky pracuju. Čísla jsou sice vymyšlená, ale odpovídají realitě.
A nějak nechápu ten fernet... to přece s článkem vůbec nesouvisí.

slachmánek

Je pravda, že pro spotřební zboží platí jiné závěry;
to co jsem psal se týká spíš věcí s delší životností (v řádu let).

kacarovi3

Štěpo,také mám ten pocit,když vidím ty přeplněné kontejnery na odpadky u paneláků.Ted ještě ta akce s televizory a se změnou přijímaných signálů.Nutí nás kupovat stále nové televize,že ty staré nám budou k ničemu.

Václav Plíhal
Václav Plíhal
Jiří Zajíc

"A přece při kritickém promyšlení nejednoho napadá, že se tu střetáváme s malým akceptováním zkušenosti, podle které člověk je ten, který v touze konat dobro vždy zlo vykoná."
Takhle to přece vůbec neplatí.
To by ten náš svět byl ještě mnohem horší, než ve skutečnosti je.
Správně by mělo být:
Občas člověk i navzdory touze konat dobro, vykoná také něco špatného. A to tím častěji, čím méně bere v potaz Boží působení, tak svou hříšnost.

Václav Plíhal

No vidíte, a zkušenost se při psání tohoto článku opakuje... Ale máte pravdu: podobně jako u předchozí věty dávám před obsahem přednost hře s formou a zavádějícími zkratkami. Aspoň jsem doplnil "i". Děkuji za upozornění.