Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek duševní zdraví

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem duševní zdraví.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #duševní+zdraví

dromedar

"Bacha na to, koho přijmete do semináře!"

dromedar

Nebojte, nemusíte zahajovat růžencové kruciáty proti pohromám valícím se na církev - do semináře se nehrnu. Tematická promluva pana papeže k výběru kandidátů kněžství však má, mutatis mutandis, co říci i k mému vstupování do kláštera, o kterém jsem…

spitfire Frielingsdorf klasifikuje pět základních forem:
- Bůh-soudce
- svévolný Bůh
- Bůh smrti
- Bůh účetní
- Bůh výkonu

Ve filmu Tahle země není pro starý jsou dvě podoby boha.
Tu první představuje Javier Bardem a je to obraz boha-soudce jehož karikaturou je to, že své rozhodnutí nechává na náhodě (minci).
Tu druhou představuje Tommy Lee Jones, jehož výrazným charakterem je rezignace co by náhražka milosrdenství. Je sice vševědoucí, ale je všude pozdě.

JiKu Karikatur Boha je patrně nepočítaně.
Podle mě je jediným způsobem, jak se blížit k nejsprávnějšímu jeho obrazu, je číst a interpretovat ve společenství církve to, co o sobě zjevil, a to bez cenzurních zásahů.
Vyloženě nebezpečný je opačný postup: dokazovat ze Zjevení nějaký předem daný obraz, zpravidla tím, že jedna místa čteme a druhá přeskakujeme.

dromedar

Trhej: K pojmu lásky

dromedar

(Slovem "Trhej" v titulu článku se dává na vědomí, že článek není uzavřenou výpovědí, ale prosbou o diskusi, přičemž se vítá i ostrá kritika, nakolik bude inteligentní.) @babča-helča včera napsala vcelku neškodný článek strefující se do lidských…

dromedar @Alvapina: nerozumíme si, protože výše jde o zkušenosti, které zjevně nemáš. Spokojeně pokračuj jinam.

@ostatní: hanbím se, že jsem prosil o komentáře a doteď jsem se nesebral k tomu, abych na ně odpověděl. Polepším se. (A příště, až budu mít škubání napsat další "trhací článek", sednu si na prsty a nenapíšu ho, protože už vím, že mi chybí kázeň k tomu, věnovat se pak pod ním opravdu kýžené diskusi.)

vrcholpropasti Myslím, že Boží láska, které se máme připodobňovat, je tak široká a tak hluboká (rozuměj: Má tolik způsobů), že není třeba se bát, že by se v ní někdo nenašel. I ten introvert může být například štědrý, milosrdný, i když není právě komunikativní.
Jestli jsou schopní milovat i například mentálně postižení lidé, to těžko může kdokoliv plošně říct. Asi je dobré, že člověk neví všechno. Činí ho to před Bohem pokornějším. A Bůh je nejen spravedlivý, ale naštěstí i milosrdný a člověk se tak jako tak vlastní silou do nebe nikdy nedostane. Jedině Božím milosrdenstvím, které můžeme vyprošovat sobě i ostatním.