Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #dobrý+skutek


mystamar

Můj názor je, že 99% z nich svoji situaci zlepšit nechce a dostali se na ulici vlastní vinou (alkoholismus, exekuce) a tento životní styl jim vpodstatě vyhovuje.
Když mě někdo osloví, dám pár desetikaček a ani si nechci poslechnout ty jejich lži, je mi to jedno, co si připravili za příběh. Drzé jedince, co požadují například 100 a víc, vracím zpátky do reality.

LidiLidi

Jeden můj známý stavěl barák poblíž Brna a místo peněz takovýmhle lidem nabízel práci za ubytování a stravu. Rozdával vizitky s adresou, byl ochoten člověka v případě zájmu hned nabrat do auta a zaměstnat... vizitek a nabídek rozdal v Brně během několika let desítky či stovky. Kolik s myslíte, že sehnat lidí? Žádného.
Evidentně se zas nemají tak špatně a kdo chce, ten se z toho dostat může - různé azylové domy a domy na půl cesty jsou.

Nedávno jsem potkala taky jednu takovou paní, chtěla nejdřív vědět, kolik je hodin. Poté, co jsem jí bez mrknutí ok odpověděla (zrovna jsem věděla i bez vytahování mobilu, kolik je), tak mi začala cosi věštit... a pak že co jí za tu dobrou věštbu dám. Tak jsem jí poděkovala, nabídla hmotnou pomoc, ale chtěla peníze. Není na to co říct...

Zobrazit 8 komentářů »