Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #csmhk22


https://magazin.signaly.cz/2208/csm-jake-bylo-co-tam-kdo-privezl-a-co-si-odvezl
"Michael Špilar: ... A velmi mne i při mém věku potěšila muzika při mši ve čtvrtek dopoledne, prostě mladé odvážné sedící jak .... na hrnec. V celé mši mi vadil jedinej takt. To je prostě super. Parafrázoval bych Cimrmana: Tudy, přátelé, ANO."

K té mši (přátelé) tudy: https://www.tvnoe.cz/porad/35164-mse-svata-csm-hradec-kralove #csmhk22

CSM: Jaké bylo, co tam kdo přivezl a co si odvezl

Alena Theodora Dvořáková

Celostátní setkání mládeže je za námi. Čtyři a půl tisíce lidí se sešlo, aby si společně navzájem svědčili, že být křesťanem je normální,…

– upraveno
dromedar

Samozřejmě je to všechno hudba typu "až slavně obnovím ostrovský klášter, _tohle_ ani _takhle_ v Překližkovém kostele nikdy nikomu hrát nedovolíme."
Kdybych směl poprosit o jednu malou úpravu, hleděl bych obnovit integritu "lekcionářové části mešního propria" žádostí, aby se k verši před evangeliem zpívalo aleluja (a ne jeho postní náhražka).
Kdybych směl prosit o úpravy dvě, prosil bych o zachování ustanovení z MP Pia X. o posvátné hudbě: "jestliže místo, kde se zpívá, je vystaveno zrakům lidu, bude vhodné, aby byli [zpěváci] zakryti mřížovím."

tlejboj

Aneb: JiKu do krimu.

dromedar

JiKu pěje na hudební kruchtě, tedy na místě, které není vystaveno zrakům lidu.

(A přinejmenším při té jedné ostudné příležitosti, kdy jsem se nezdárně pokoušel pět s ním, pěl navíc poměrně daleko od zábradlí, takže nebyl vystaven ani zrakům lidu, které by snad zpytavě hleděly dozadu a vzhůru.)

tlejboj

Tak to tedy docela vyvázl.

Zobrazit 4 komentáře »

Bala jsme s dalšími sestrami v Hradci na CSMku. A u našeho stánku sknihami bylo živo. Třeba i proto,že každý den jsme vyhlašovaly novou otázku biblického kvízu.
Pokud jste na dálku s účastníky Celostátního setkání mládeže listovali Biblí a hledali v ní odpovědi na 4 otázky, zde jsou všechny otázky i správné odpovědi pohromadě.
#Vstaň #csm_hradec #csmhk22 #csm2022 #bible #paulinky #dcerysvatehopavla

Napsat komentář »

https://celostatnisetkanimladeze.cz/index.php/duchovno_sobota/
Pokud jde o #ostatky #relikvie vystavené k veřejné úctě, církev svatá se moc nepředvedla. Každý den pořád dokola jen #Carlo+Acutis - a beztak to bude jen nějaké o silikon opatrně otřené plátýnko. #csmhk22

dromedar

... asi tedy spíš Plzeň 2032 nebo Ostrava 2037, no.

KMirjam

...@dromedar... :D :D ... vy mě zabíjíte teda.. ..člověk se nad těmi vašimi vtipnými poznámkami fakticky rád zasměje, jsou občas tak trefné...... jenže co pak.... ruší ro můj smutek a světabol... vychýlení z rovnováhy žalu.... :(

Zobrazit 9 komentářů »
– upraveno
tlejboj

@„4. Dopolední katecheze v provedení dvacetileté borky s dredama.“

— Je tu nějaký lékař? Co to má ta slečna za vyrážku na stehně nad kolenem? Nemůže to být nakažlivé?

A nevíte někdo, kam zmizel Albín Augustýn Balát? V poslední době je vygooglitelný jen na seznamu „neziskovky“ romea.cz. Jak to, že nevystupuje na CSM?

dromedar

Jinak je to jistě krásný krok ke zrovnoprávnění laiků, žen a mladých v církvi - vpravdě se "stírají rozdíly mezi těmi s kolárky a těmi bez nich. Všichni jsme na jedné lodi."
Aby se váš proslov jmenoval "katecheze", ještě donedávna jste museli být biskup, kněz, nebo alespoň Kateřina Lachmanová, a ve dvaceti jste mohli usilovat nanejvýš o krásné svědectví. DZKS is dead, long live DZKK.

tlejboj

Opičí neštovice!

Zobrazit 3 komentáře »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Buď první, kdo napíše něco na toto téma.