Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #bohoslužba


jk-s

U lidí je to nemožné, ale ne u Boha; vždyť u Boha je možné všecko.

dromedar

@Pavel_Jan díky, čtenáře prosím o odevzdání hlasu v anketě https://www.signaly.cz/dromedar/prispevek/802301

Jinak varianta "S božským dítkem" mi přijde jako o něco těsnější překlad latinského originálu - proles (-is, f) je, stejně jako "dítko" a narozdíl od "syna", potomek bez určení pohlaví. Navíc to latinské požehnání mluví o Jezulátku jako synu Marie, ne jako o Synu Otce. (Adjektivum "božský/é" v latinské předloze není.)

Zobrazit 29 komentářů »
Vojtěch Hýbl (VVRH)

Taky, když sleduji on-line mši, tak pěkně v křesle a reaguji jen na kříž, zpozorním při proměňování a na požehnání. Jinak je to mnohem víc, než sledování jakéhokoli akčního filmu, ale mnohem míň, než osobní účast na mši svaté sic tato je v této době ještě pro mnohé nedostupná.

dromedar

@VVRH "je to mnohem víc, než sledování jakéhokoli akčního filmu"

Neznám Vás tak, abych měl správné měřítko, co znamená "víc, než sledování jakéhokoli akčního filmu". Pro mě je třeba "víc, než sledování jakéhokoli akčního filmu" skoro cokoli, takže by taková výpověď v mých ústech byla významově blízká prázdnotě.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Filmy, ve kterých je nějaká akce, mě baví, samozřejmě za určitých podmínek, z nichž 1. je, že se neporušují Boží přikázání. V tomto ohledu sledování mše je mnohem více, protože mše sama o sobě je mnohem akčnější, než jakýkoliv film - ve mši se přece uskutečňuje Nejsvětější oběť a to je mnohem víc, než drama. Deus semper mayor! Sledování mše je však mnohem méně, než fyzická účast na ni. Asi tak.

deFlegmatique

"mayor" ???
To snad ani ne.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Bůh je stále větší - jo, ono se tam mělo napsat asi i

Zobrazit 5 komentářů »
dtto

LG je dogmatická v tom smyslu, že pojednává o dogmatice, nikoli v tom smyslu, že by vyhlašovala dogma. Proto je možné, a protože je minimálně heresi stranící, tak i potřebné ji zpochybňovat.

Mirec477

Ak spochybňuješ oficiálne dokumenty Cirkvi - komu tým chceš slúžiť? Nie si potom nepriateľom Cirkvi a Dobrého Pána Boha?...

Zobrazit 71 komentářů »