Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #boží+láska


Lucullus

Zdravím, otázka možná bude znít hloupě, přesto ji však položím. Uznávám, že je třeba neustále napínat svou vůli k Pánu, ale má se člověk zpovídat i z toho, když si čte a hledá souvislosti v literatuře, či se dívá na nějaký film, který není přímo křestanský, ale ani není nějak (snad) závadný?
Já si myslím, že otec Dominik to asi myslel jako zasvěcení Pánu i běžných věcí, člověku dny ubíhají různě a tudíž vždy je příležitost k nějakému obratu k Bohu. Tak to alespoň chápu.

Hippy

Myslím si, že o. Dominik vidí velmi dobře kolem sebe, kolik času lidé věnují Bohu a kolik času věnují televizi, internetu, fb. Myslím, že to je nepoměr, poněvadž většina lidí (a to vím z vlastní zkušenosti od desítek lidí z mého okolí) opravdu stráví s Bohem max. pár desítek minut denně (když to jde dobře...jinak je to skutečně několik málo minut ráno nebo večer), kdežto u toho ostatního stráví i celé hodiny.

To, co píšete, může být hřích ve smyslu - sledujete takové filmy denně? Hledáte souvislosti denně? Jak mnoho, jak často, kolik to zabere času?? Nejde jen o to, že film je nezávadný, ale také jde o to, že je to ztráta času...A čas je to nejdůležitější. Můžu si vybrat, zda strávím čas s Pánem anebo tím, že se podívám na nezávadnou komedii. Pokud to tak dělám denně a Pán je vždy

Hippy

až druhý, tak to už je problém.

Z mé vlastní zkušenosti - mám to tak, že chci dát veškerý čas Bohu. A najednou, když jsem se k Němu vztáhl a dal jsem mu všechno, tak on mi ukázal hodnotu času. Zahodil jsem vše, co nemá spojitost s Ním, všechny filmy a seriály, všechny knihy (až na výjimky) a ten čas jsem vyplnil Jím a setkáváním s lidi, kteří jsou Jeho. Doporučuji, je to bomba :-)

Lucullus

Děkuji za podměty k zamyšlení :-) S tím časem je to podle mě asi, jak říká úsloví, "kde je Tvůj poklad tam bude i Tvé srdce", možná by se mohlo říci do čeho jak moc člověk investuje čas to ho může ovládat. Př. dívám se pořád na horory? Nějaké stopy to na mě zanechá př. noční můry, černé oblečení apod.

Podle mě se to jak člověk žije na něm projeví, upřímně mám čím dál radši modlitbu růžence a nově objevenou úctu k Panně Marii, ale co se týče společenských kontaktů tak vlivem jistých okolností jsem spíše zintrovertněl i když to tak nebylo vždy.

Myslím, že pokud chce člověk dobře žít podle Jeho vůle a příkazů potřebuje čerpat sílu od Boha, protože kdybychom si chtěli odkroutit povinnosti sami od sebe moc daleko bychom nedošli. To je zase má zkušenost (pohled na věc) :-)

Hippy

Diky za komentar. Pod ten posledni odstavec se podepisuji 😏 jak jde clovek vlastni silou, tak to se neda. Musi čerpat sílu od Boha.

Ruzenec je uz dlouho ma stalice v duchovnim arzenalu, to je perfektni modlitba.

Zobrazit 5 komentářů »
Dzamila

Já to ráda poslouchám u žehlení , nebo když si jdu lehnout před noční ;)

Sancika

Já zase úplně v klidu, bez dětí, v leže se zavřenýma očima... už to mám shlédnuté celé a teď jsem se zakousla do knihy otce Dominika "Kecharitomene - Milostiplná" je tam hodně to, o čem mluví i ve svých přednáškách, ale je tam i něco více... takže také doporučuji :o)

Zobrazit 7 komentářů »
IrenaT

Díky za tento článek:-). Já myslím, že kniha může obohatit i nevěřící, ale musíme vědět, jak na tom budoucí obdarovaný je. Já třeba bych ji mohla dát jedné kamarádce, ale zase naopak bych ji nedala jedné z mých sester:-). Je to individuální:-). Těší mě, že se ti kniha líbí. Snad už mi brzy přijde:-).

Jenda

To jo, chudáku už na ni tak dlouho čekáš...

IrenaT

@Jenda Díky za PS...krásný!!!

JiKu

Je nádherné, když někdo z nás může říci, že se setkal s Pánem…

S kterým s Pánů?

Zobrazit 4 komentáře »
terre-eau

No, aj ja som prvýkrat nadávala, že čo to Andreu napadlo za blbosť.... že možno nemusíme ísť až tak s dobou.... ale je to moc pekné.... Díky.

PS: I keď zamyslenie nad "Ó" antifónami z pred niekoľkých rokov ma oslovilo viac a mám ho v pamäti doteraz.

Andrea Hýblová (Neposeda)

Milá t-e a jiní, znáte to: z nouze ctnost. Na dlouhé filmy nejen že není zrovna čas, ale také vlastně nemám, co nového jimi obsáhle sdělit . A pak jsem byla osvícena... že Bůh je... a už víc neprozrazuji, jen asi to každý rozluští sám:-)))

Zobrazit 14 komentářů »