Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #antikoncepce


Napsat komentář »
HelenaLiborHlaváčovi

Vždyť i Vácha, o jehož článku jste se vyjádřil, že je dobrý, vede čtenáře s odvoláním na "utajenou ovulaci" k uvědomění, že sex v historii lidstva nesloužil pouze k plození potomků, ale zřejmě i k upevnění sociálních vazeb mezi oběma partnery.

Je tedy zřejmé, že Bůh od počátku chtěl, aby vzájemné spojení manželů nebylo vždy spojené s plozením dětí. Ovšem učinil to ve své prozíravosti a svrchované moudrosti způsobem, jakým to učinil.

Při použití antikoncepce pak Bohu říkám "Víš, Bože, já myslím, žes to s tou naší plodností neudělal dobře. Překáží nám ve vzájemném "milování". Ale co už? Díky lidské inteligenci a pokroku jsme si naštěstí našli způsob, jakým můžeme tento nedostatek Tvého návrhu celkem jednoduše odstranit."

HelenaLiborHlaváčovi

Doporučuji důkladně si pročíst encykliku Humanae vitae. Tak nějak se mi z toho Orkova článku zdá, že si ji bohužel ani on sám pořádně celou nepřečetl. http://teologietela.paulinky.cz/_d/Humanae-Vitae.pdf

Zobrazit 49 komentářů »
zasebepp

Vaše argumenty dávají smysl při současném vnímání PPR jako katolické antikoncepce - tj. teď si pořídíme jedno dítě, za tři roky druhé a pak ani ťuk. A běda, jak nám to nebude fungovat. Ve skutečnosti Casti Connubii poměrně jasně stanoví situace, kdy je použití PPR "ospravedlnitelné" - těžká situace finanční, bytová, zdravotní, zkrátka nouzovka. Ne, že jsme se rozhodli mít dvě děti a víc nic.

zasebepp

Naproti tomu jsem se nedávno bavila s jedním nigerijským knězem, který, aniž bych se ho na to ptala, sám vyrukoval s tím, že jeho rodiče používali PPR a jak pěkně jim to fungovalo. Narodilo se jim pět dětí s dvouletými rozestupy. Ten kněz to považoval za velmi pokrokové řešení a sám říkal, že jejich rodina je "nepočetná".

Zobrazit 1143 komentářů »

Blogový příspěvek byl smazán.

Napsat komentář »