Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek Vzpomínky

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem Vzpomínky.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #Vzpomínky

deFlegmatique

Věřím, že nenarozené děti jsou v nebi. I přes "Extra ecclesiam ...". Ale přiznávám, že tohle je jediný případ, kdy bych byl ochotný přijmout tvrzení, že dítě je přeci součástí matčina těla. Kdyby totiž tím toužily pokřtěné matky dosáhnout spásy svých nenarozených dětí.

----
Dík za článek.

EvaHavlátová

v podchodu "Myší díra" v Brně u "Hlavasu" taky ráda nakupuji:-); Mějte se požehnaně a díky za pěkný článek:-). Moc Vám to sluší:-)

KMirjam

Podobné odpadlictví postihlo mé spolužáky Střední odborné školy výtvarné, řečené Hollarka. Jen minimum se věnovalo/věnuje něčemu, co aspoň okrajově s malováním či grafikou souvisí. A to ani těch pár jedinců, kteří šli potom na Akádu. Zato valná většina skončila nebo aspoň prošla psychiatrií.
Bylo to však také trochu tím, jak jsem se dozvěděla s odstupem let z psychologických studií, že naše škola za normalizace opravdu neměla koncepci. S jejím absolvováním jste na výtvarnou práci neměli "dostatečné vzdělání", na VŠ se ovšem dostávali jen kádrově prověření (škola v té době směřovala stále více k politické propagaci a ve vedení byli skalní bolševici). Důsledkem bylo vygenerování největšího počtu psychiatrických pacientů, které kdy která škola měla....

Vianney

Já bych to v případě knihkupců nenazval odpadlictvím. Ti mojí spolužáci by rádi dělali v oboru, ale prostě k tomu nemají příležitost.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Teda, kolega. Já jsem studoval knihkupce v Luhačovicích a jsem tomu rád. Měli jsme výborný kolektiv a také zcela mimořádný, jelikož jsme první překročili školní pravidlo: "Knihkupky, knihkupky, holky, jak růže, na každou připadá osmina muže", protože nás bylo půl na půl a dnes po 21 letech od maturity také již na neexistujícím oboru (po nás byly ještě 2 ročníky, pak se to změnilo na knihkupectví a dnes už není ani to) nás málo zůstalo knihkupci. Také se vztahem k literatuře to u nás bylo trochu složitější, čehož jsem já živým příkladem.

KMirjam

@Vianney a co jiného píši? Přesně tak, nebyla mnohým dána příležitost.

Vianney

Ano, já to chápu. Ohrazuji se jen proti tomu pojmu výrazu odpadlictví.

RealToltekDzehenuti

Hmm pěkné. Budu mít tento rok 40 a mým největším přáním by byl návrat JK. Tak ho pozvu a snad jako můj největší přítel přijde a napijem se spolu vína.