Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #Vatikán


MadlenkaMachulová

Byla jsem realizačním týmem vyzvána, abych diskuzi ukončila a komentáře smazala, jelikož byly proti pravidlům webu a diskuze se odchýlila od tématu. V diskuzi můžeme pokračovat v komentářích na mém soukromém blogu. Mazat to byla fuška, takže pokud někdo víte, jak to udělat hromadně (pro příště), tak mi to prosím napište do soukromé zprávy, díky za pochopení! ;-)

Zobrazit 1 komentář »
Lenochod

wow mega huste, mame super papeže :) važme si ho, delejme co rika (to je hlavne pro me) a modleme se za neho :)

Renata Svobodová

Celý text jeho promluvy k mladým, odkud i je např. i jeho rada novomanželům: https://tyden.signaly.cz/1310/frantisek-mladym-v-assisi

růžetrnitá

Máme úžasného "římského biskupa", díky Bohu za něj. Mluví od srdce k srdci a není ani trochu nudný.
Buďme vděční a nechme se vést.

JDU

Já jsem si je začal žehlit sám -:)

Zobrazit 5 komentářů »
Inigo

Dnešný deň bol posledným dňom stretnutí pápeža Františka s Radou kardinálov. Medzi rozoberanými témami dominovala reforma kúrie a vytvorenie adekvátneho priestoru pre laikov. Podľa slov pátra Federica Lombardiho z dnešného brífingu novinárom, práca Rady kardinálov v otázke reformy Rímskej kúrie „nesmeruje k jednoduchej aktualizácii konštitúcie Pastor Bonus s okrajovými zmenami či úpravami, ale k vypracovaniu novej konštitúcie s dosť podstatnými novými prvkami.“ Vypracovanie celkom nového návrhu konštitúcie o organizácii Rímskej kúrie, „si samozrejme bude vyžadovať potrebný čas“ dodal páter Lombardi.

Inigo

Ako ďalej povedal, „z uvažovania komisie je osobitne zjavný úmysel vyzdvihnúť služobný charakter kúrie voči univerzálnej Cirkvi a miestnym cirkvám, skôr v duchu subsidiarity než vykonávania centralizovanej moci.“ Toto sa vzťahuje aj na funkciu a úlohu služby Štátneho sekretariátu, „ktorý musí byť vo všetkých ohľadoch Sekretariátom pápeža; slovíčko ‚štát‘ tu nesmie dávať priestor k omylu. Tento organizmus slúži pápežovi v jeho spravovaní univerzálnej Cirkvi.“ Riaditeľ Tlačového strediska Svätej stolice ďalej pripomenul, že tieto usmernenia budú osobitne osožné pre nového štátneho sekretára, ktorý nastúpi od 15. októbra. Doplnil, že ôsmi kardináli diskutovali aj o hypotéze novej funkcie „moderátora kúrie“ na koordináciu medzi dikastériami a úradmi kúrie.


Zobrazit 9 komentářů »
Inigo

Dosti drsný pohled na Vatikán. Čím to? Je přece vícero zpráv a je dobře číst pozorně. Co se stalo uplynulé týdny ve Vatikánu a co kdysy dávno v Sodomě. Nelze srovnávat přeci. Byť hřích a přestoupení Božího zákona vždy za sebou nese další následky.

Inigo

Pro doplnění pohledu zprávy Vatikánského rozhlasu. http://www.josefhurt.cz/dozorci-rada-ior-vyslovila-neduveru-gotti-tedeschimu

vujtas

Církev jde krokem z5, to není dobré ani pro ni, ani pro ty, kteří je sledují. Je důležité, aby ve Vatikánu neseděl tak úzkoprsý člověk, je třeba využít mladou krev, tak jako bylo tomu v případě minulého Papeže.

Zobrazit 3 komentáře »