Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek Vácha

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem Vácha.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #Vácha

fragaria

Srdce Ježíšovo, smiluj se nad námi

fragaria

Domov jsou ruce, do kterých smíš plakat. M. Válek Problém celibátu odhalen! Takový název měl tento článek mít. Chci být ale trochu pokornější, trochu méně bulvární... Někdy je třeba s úctou sklonit hlavu.

JanSlavekSlavotínek

Jak přirozené je přirozené plánování rodičovství?

JanSlavekSlavotínek

Mile sestry, mili bratři. Narazil jsem na tento velmi krásně napsaný článek od Marka Váchy, se kterým se naprosto ztotožňuji a chtěl bych se o něj s Vámi podělit.

HelenaLiborHlaváčovi Vždyť i Vácha, o jehož článku jste se vyjádřil, že je dobrý, vede čtenáře s odvoláním na "utajenou ovulaci" k uvědomění, že sex v historii lidstva nesloužil pouze k plození potomků, ale zřejmě i k upevnění sociálních vazeb mezi oběma partnery.

Je tedy zřejmé, že Bůh od počátku chtěl, aby vzájemné spojení manželů nebylo vždy spojené s plozením dětí. Ovšem učinil to ve své prozíravosti a svrchované moudrosti způsobem, jakým to učinil.

Při použití antikoncepce pak Bohu říkám "Víš, Bože, já myslím, žes to s tou naší plodností neudělal dobře. Překáží nám ve vzájemném "milování". Ale co už? Díky lidské inteligenci a pokroku jsme si naštěstí našli způsob, jakým můžeme tento nedostatek Tvého návrhu celkem jednoduše odstranit."

HelenaLiborHlaváčovi Doporučuji důkladně si pročíst encykliku Humanae vitae. Tak nějak se mi z toho Orkova článku zdá, že si ji bohužel ani on sám pořádně celou nepřečetl. http://teologietela.paulinky.cz/_d/Humanae-Vitae.pdf

Jenda

Kněz Orko Vácha: Pro člověka v celibátu je důležité mít vedle sebe ženu, hodně svatých to tak mělo

Jenda

Asi mnozí jste viděli tento rozhovor? Co na něj říkáte? Ja myslím, že je Vácha dobrý, ne? Musí to být náročné mluvit takto na živo... Odkaz na video kliknutím na obrázek.

zasebepp Nicmene se to parkrat preklopilo do velmi osobnich hovoru, kupodivu byli velmi sdilni, jako kdyby byli radi, ze je nekdo posloucha se zajmem (to je zrejme i u Vachy, takove veci patri do rozhovoru kneze a jeho zpovednika, ne pred prevazne ateisticke divaky DVTV, ten zpovednik, pokud je dobry, mu pomuze, u divaku vzbudi maximalne litost). A presne takhle to vypadalo. Vyhasli, asi i nestastni, jinak treba i dobre fungujici ve farnostech, ale neschopni zpracovat sve trapeni a nejak produktivne jej pretvorit. Prislo mi, ze jim chybi takove vnitrni stesti z toho, jak ziji sve povolani, z toho, jaka moc jim byla sverena. Jako kdyby ten pramen byl vyschly. Tam byl koren problemu, vsechno ostatni, od sexu pres alkohol po hromadeni hmotnych statku, byl jen unik.

zasebepp Ok, nechci byt prehnane osobni, odvodila jsem z toho, ze: 1) kazdy knez by mel mit dobreho kamarada kneze, ktery ale neni kamarad ve smyslu "pochlebovac", "ja na brachu, bracha na me", ale cloveka, ktery v pripade potreby umi i bouchnout do stolu a byt neprijemne uprimny, ale zaroven si udela cas a umi naslouchat, aby se nemuseli ventilovat Veselovskemu a holkam, za 2) je treba posilovat svatostny charakter knezstvi, ktery nekteri nespravne zamenuji za klerikalismus, ve skutecnosti kneze proste nikdy nenaplni to, ze je kazatel, bavic, poradatel akci pro mladez, vedec, organizator, pracovnik v socialnich sluzbach, administrator,... je predevsim Alter Christus. A za to stoji obcas zatnout zuby.