Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek Rok víry

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem Rok víry.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #Rok+víry

Renata Svobodová s.tručně

Ukončení Roku víry

Renata Svobodová

Tuto neděli budeme prožívat Slavnost Ježíše Krista Krále, kterou ukončíme liturgický rok. Zároveň tak skončí i Rok víry vyhlášený papežem Benediktem XVI.

Neposeda

Dvě modlitby aneb Nechat se namočit do Božího slova jako čajový sáček do horké vody...

Neposeda

V souvislosti s chystaným biblickým projektem "Noc s apoštoly víry" z modliteb Paulínské rodiny vybíráme následující dvě: první lze použít před tím, než se začtete do Písma. V druhé pak si vyprošovat, aby plody takové četby byly trvalé. Autorem obou…

majkiii s.tručně

Existence a život církve ve světle II. vatikánského koncilu

majkiii

Na začátku dubna proběhne v prostrorách Katolické teologické fakulty v Praze konference s názvem: "Mezi historií a Evangeliem. Existence a život církve ve světle II. vatikánského koncilu".

Neposeda

Krédo Benedikta XVI.

Neposeda

Ano, věřím, že svět a můj životneexistují jako souhra slepých náhod,nýbrž pocházejí z věčného Rozumu a z věčné Lásky, jsou stvořeny všemohoucím Bohem. Ano, věřím, že v Ježíši Kristu, v jeho vtělení, v jeho kříži a vzkříšení se zjevila Boží tvář. Ano…

JiKu Myslím, že je tohle krédo pro B16 velmi charakteristické. Není to víra v něco (někoho), není to víra, že cosi je tak a tak. Je to víra, že se cosi děje. Neexistují, ale pocházejí, zjevila, daruje, osvěcuje, stáváme, kráčíme.

Neposeda Přiznávám se dobrovolně, že jsme smazala jeden komentář. Lidi, co nepřemýšlí vlastní hlavou, ale opakují podvržené myšlenky jiných, prostě poslední dobou nemohu... Mea culpa...

JiKu Souhlasím, rovněž nemohu lidi, kteří opakují podvržené myšlenky jiných.
Není mi ovšem zcela jasné, jak takové lidi poznat. Jak poznat, jestli na myšlenku, kterou prezentují, přišli vlastní hlavou, nebo jestli je to opakování podvržených myšlenek jiných. Když uvažuji nad nějakou myšlenkou vlastní hlavou, zpravidla zjistím, že můj závěr již někdo přede mnou vymyslel a publikoval. Takže jen shoda obsahu myšlenky mé s nějakou jinou ještě nic neříká o tom, jestli jsem uvažoval vlastní hlavou, nebo jen papouškoval. Proto mám s takovým rozeznáváním dost velké potíže a tak se bráním tomu, abych soudil.

JiKu Možná, že by se to dalo poznat podle toho, jak kdo pro svou myšlenku dovede argumentovat.
Vlastně ne, když někdo vymyslí kravinu, tak pro ní argumentovat nedovede, přestože jí vymyslel vlastní hlavou. Takže ani tudy cesta nepovede.

majkiii s.tručně

Konference o II. vatikánském koncilu

majkiii

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze zve všechny zájemce na mezinárodní konferenci s názvem „Církev a II. vatikánský koncil – ekleziologická perspektiva“.

majkiii s.tručně

Rok víry začíná již za pár dní

majkiii

Benedikt XVI. vyhlásil na období od 11. října 2012 do 24. listopadu 2013 rok víry. Jak ho prožijete?

majkiii Události

Výmluvný Jan Zlatoústý

majkiii

Dnes si církev připomíná památku sv. Jana Zlatoústého.

afranat

Rok víry

afranat

Kdo by chtěl oprášit znalost jazyka italského nebo anglického, posílám odkaz na jistě zajmavý materiál.

suposlav A kdo by chtěl oprášit znalosti češtiny :-) http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16650

afranat Ty furt s tou češtinou :oD

afranat Apropo, češtinu jsem už oprášil, do těch cizojazyčných asi nezavítám často, protože zdaleka nevládnu jiným jazykem než tou naši starou a dobrou češtinou :-)