Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #Kancionál


Jednotný #kancionál

... obsahuje chorálu
Celkem hlasujících: 3
dromedar

... pokud málo, co by podle vás mělo smysl přidat?

Zobrazit 1 komentář »

Pro zbožné #písničky o tom, že #knihy kacířské mají páleny býti (a to písničky tak dlouhé, že se zdají vystačit na kompletní #autodafé i za počasí ohňům málo přejícího a inkvizitorů v rozdělávání a udržování ohně ne právě zběhlých) viz Rozenplutův #kancionál z r. 1601, s. 571nn.

Napsat komentář »
Jenda

Díky bratře za povzbuzení.

kacarovi3

Rovnám svou víru v Boha s mým životem a snažím se objevit to nesmírné bohatství,které mi naplní život i srovná vztahy kolem mě.Právě pevná důvěra v Boží pomoc,ta milující pomocná ruka je cítit z té písně.Nehledejme ji v zázracích ale v našem dosahu.Bůh ted činí zázraky přes naše ruce.

Zobrazit 27 komentářů »
Ronoath

Tohle je hodně zajímavá věc, škoda, že jsem na to narazil náhodou:-)
Ještě by to chtělo verzi ke stažení na stejném principu, jako je elektronický breviář, což by znamenalo použitelnost v téměř každém mobilu s internetovým prohlížečem

ObiSkyWalker

@Ronoath: Aktuálně je možné stáhnout si e-knihu (http://kancional.cz/ke-stazeni#e-kniha), která se i na telefonu dá dobře používat. Do budoucna se samozřejmě počítá s nativní aplikací, ale aktuálně se nejvíce pracuje na obsahu, protože bez něj je i sebelepší aplikace moc užitečná :-)

Zobrazit 34 komentářů »
dromedar

jestli něco opravdu nejsem, tak matematik. Proč?

tina

Matematik většinou nevnímá okolí :-)) a že by někde měl být nějaký číselník, tak to už vůbec neřeší...

Zobrazit 8 komentářů »
Megien

Díky :-)

MarunKa1

Díky, to je důležité. Napadá mě, že za umírající se všeobecně moc nemodlí, přitom kdo více potřebuje posilu ..

Zobrazit 2 komentáře »
Nefelé

Ano, smrt patří mezi přechodové rituály, kdy člověk ztrácí (odezdává do Božích rukou) pozemský život a rodí se pro život věčný. Avšak tato cesta není jednoduchá, vedle fyzické bolesti člověk prožívá pocity osamění a strachu z toho, co ho čeká.
Již několikrát jsem mohla být u lůžka umírajícího a tyto okamžiky mi pomohly pochopit, jak důležitá je přímluvná modlitba - kolik pokoje může vnést do lidské duše.
Je skvělé, že o tom přemýšlíš! Fandím Ti!

Zobrazit 1 komentář »