Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek KDU-ČSL

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem KDU-ČSL.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #KDU-ČSL

minafm

Lidovci a jejich boj proti rodině

minafm

Proč by i křesťanští demokraté a konzervativci měli prosazovat zrovnoprávnění stejnopohlavního manželství? Jsem přesvědčen, že KDU-ČSL je nejvíce prorodinná strana u nás, a že právě rodina je a měla by být jejím hlavním tématem. Je proto poněkud…

suposlav Dovolím si doplnit jeden statistický údaj. Cca 75% přenosů viru HIV jde přes homosexuální styk. Tzn že v této skupině lidí je obrovská promiskuita, nezodpovědnost a lidská důstojnost zde dostává co proto. S rodinou ani manželstvím to nemá absolutně nic společného a pouštět do tohoto prostředí děti? Šmankote! Jsem rád, že alespoň těch pár lidovců rodinu v její jedinečné a přirozené podobě hájí. A bolí mě, že většina parlamentu, zástupci všech ostatních stran, ji jako Popelku nechávají v koutě...

astmarevmainkonti-kat
Navíc jsou teplouši spolu NECHUTNÍ. Blééé! Pro lesby mám určité pochopení, konec konců zdravý muž je vlastně jakoby lesba uvězněná v mužském těle. Ale cicmající se homíci se každému normálnímu člověku musejí hnusit.

deFlegmatique A pak, že JiKu neumí pozitivně hodnotit.

Rejwi

Lidovci a Starostové - promarněná šance?

Rejwi

Během posledních šesti měsíců jsme byli svědky obtížného vzniku koalice mezi KDU-ČSL a hnutím Starostů. Problémem, který se vlekl jako červená nit již od počátku společných jednání a postupně nabíral na síle, byla nutnost dosáhnout ve volbách zisku…

Tisíckráte Tisíckráte

Z bezpečnostního rámu ve sněmovně bude brána milosrdenství, díky Bělobrádkovi.

Tisíckráte

Jeden z bezpečnostních rámů v budově Poslanecké sněmovny by měl být od května branou božího milosrdenství. Papež František to uvedl na středeční generální audienci po jednání s vicepremiérem Pavlem Bělobrádkem (KDU-ČSL). „Vnímám to jako zásadní…

Jenda

Žádní strýcové z kostela. Lidovci mají velkou šanci

Jenda

Toto mě potěšilo;). Z páteční Mladé fronty DNES.

Inigo

Hobití statečnost

Inigo

Letošní předvánoční čas opět plyne svým klasickým tempem, ze kterého mohli být nejvíc vyrušeni fandi Tolkienových příběhů premiérou dalšího dílu nazvaného Hobit – Šmakova dračí poušť. Jinak by se zdálo, že je vše v klidu. Vyjednávání o nové vládě…

Inigo http://www.umlaufoviny.com/index.php?a=sloupek/hobiti-statecnost

minafm

Chtěl bych volit KDU-ČSL, ale…

minafm

Vypadnout ze sněmovny. Očistit se. Poučit se z chyb. Získat důvěryhodné osobnosti. Napsat kvalitní a udržitelný program. Nejen podle průzkumů to teď vypadá, že se lidovci do sněmovny dostanou. Jako jejich bývalý člen se ptám – měli by, nebo raději…

JiKu Je stranou, která je alternativou jak vůči ..., tak vůči ...

To je fakt. Jenže když se do sněmovny dostane, tak se spojí buď s jedněmi nebo s druhými. A její ochota prosazovat křesťanské principy proti silnějšímu koaličnímu partnerovi je příslovečná.
Nechá je plavat a prosazuje jiné své priority, které ovšem nejsou pro mě, jako potenciálního voliče, zdaleka tak důležité.

minafm Na druhé straně z pohledu silnějších koaličních partnerů může být zase jen to málo, co strana s vyděračským koaličním potenciálem prosadí, hodně moc. Obvykle má ta malá z hlediska volebního výsledku o dost více ministrů a díky vyjednávání něco za něco taky k poměru ke svému výsledky prosadí víc věcí...

JiKu Obvykle má ta malá z hlediska volebního výsledku o dost více ministrů a díky vyjednávání něco za něco taky k poměru ke svému výsledky prosadí víc věcí...

S prvním tvrzením naprosto souhlasím. Je to konstatování experimentálního faktu. Nicméně právě díky vyjednávání něco za něco má buď víc ministrů, nebo toho víc prosadí. Domnívám se, že implikace "vic ministrů => víc prosadí" neplatí.

JiKu Osobně se domnívám (ale nejsem politolog), že malá strana má šanci prosadit ze svého volebního programu nejvíce tehdy, pokud nemá ministry žádné, tedy pokud by ta velká vládla s tichou podporou té malé. Má pak možnost koaličního jednání o každém věcném záměru zvlášť, tedy tomu, co opravdu chce zabránit, tomu zabrání. Veškerý svůj koaliční vliv může použít na prosazování svého programu.

mikeila Perfektně rozebrané! Díky!

JiKu Jinak, aby tohle nezapadlo:
Naprosto smekám nad tím článkem, zvlášť poté, co jsem si udělal pár odskoků na uvedené odkazy.
Autorovo myšlení a argumenty (pro i proti jednotlivým variantám) jsou mi nesmírně blízké.
Má to jednu nevýhodu: taky prd vím, koho budu volit :-)

Lenochod díky moc :) v politice se nevyznám, ale tohl emi pomohlo trochu neco osvetlit, ještě jsem to nepřečetla celé, ale až budu mít čas určitě to dočtu fakt super článek dík y moc :)

HonzaPilař Taky chválím, jak si autor dává práci se čtením programů a jejich vysvětlování.

sphygmoplethysmogramophone2013
Přátelé, demokracie nefunguje a ani fungovat nemůže, a to kvůli rovnosti hlasů. Představte si průměrně inteligentního obyvatele ČR. Nic moc, že? A teď si uvědomte, že zhruba polovina voličů je ještě blbější než on. Můžeme od takového „expertního týmu“ očekávat správné rozhodování? Ne. Na každého rozumného a zodpovědného voliče připadá 10 babč-hleč a 5 VVRHů. Jít k volbám za současné situace prostě nemá smysl.

JiKu Jak to, že nefunguje? Co je to fungování demokracie? Je to přece situace, kdy lidé mají takovou vládu, jakou si zvolili, ne? A v tom slova smyslu demokracie funguje, ne že ne!

Autor článku zmiňuje Dunnig-Krugerův efekt, i když v poněkud jiné situaci. :-)

sphygmoplethysmogramophone2013 „Je to přece situace, kdy lidé mají takovou vládu, jakou si zvolili, ne?“
— Jistě. Ovšem taková „vláda“ není spravedlivá; proto tvrdím, že demokracie nefunguje. Spravedlivá je „vláda“ těch, kteří dokáží vést zemi tak, aby byla maximalizována dobra distribuovaná jejím obyvatelům. Taková „vláda“ by musí být složena z lidí moudrých a mravných, což současné politické zřízení prakticky vylučuje.

JiKu Jasně, ale pak byste měl formulovat svou tezi jako "demokracie nedokáže zajistit konstituování spravedlivé vlády". Je otázka, jestli je spravedlivé takový úkol na demokracii klást.

Podle mého názoru může demokracie konstituovat spravedlivou vládu jen v případě, že ve společnosti existuje shoda na tom, co je dobré a co je špatné a na demokraticky zvolené reprezentaci spočívá pouze role určovat metody, jakými toho konsensuálního dobra dosáhnout. To však evidentně není pravda, což ovšem není vina demokracie jako takové.

Souhlasím s tím, že pokud se na demokracii klade úkol určovat, co je dobro, mravnost, tam musí zákonitě selhat.

petrasvhk "Na každého rozumného a zodpovědného voliče připadá 10 babč-hleč a 5 VVRHů. Jít k volbám za současné situace prostě nemá smysl. "

Kdyby takto uvažoval každý, nebyl by tam už ani ten jeden, který by měl snahu vyrovnat těch 10 a 5 nevím čeho...
Čím méně těch "rozumných a zodpovědných voličů" tím více pak připadá na jednoho rozumného... těch "babč...". Takže poté (přeženu) bude poměr 1: 30+15

...no a to je pro mě důvod, proč jít volit ;-)

sphygmoplethysmogramophone2013
JiKu: Ano, „fungování“ není nejvýstižnější pojem popisující přiměřenost a spravedlivost politického systému.
Nicméně ani v případě společenského koncensu nad pojetím dobra a zla demokraci v principu nemůže zaručit spravedlivou vládu, a to opět právě ze mnou výše zmíněných příčin.

Petrasvhk: „Kdyby takto uvažoval každý, nebyl by tam už ani ten jeden“
— A co by se změnilo? Podstatě všeobecných a rovných demokratických voleb je inherentní to, že je jedno, jestli že na 100 blbců připadá 1 moudrý nebo žádný moudrý. To právě právě zakládá onu zbytečnost choditi k volbám.

HelenaH Skvělý článek. Opravdu!

Vašíček jó přátelé, letos to asi bude mazec. Ve sněmovně pravděpodobně zasedne více stran, takže skládání nějaké akceschopné vlády může být komplikované. V této souvislosti je škoda, že se preference KDU nepohybují místo cca 6 % někde o 15 % výše. V dnešní rozbouřené době chybí nejen na politické scéně subjekt (člověk), který by dal lidi dohromady a dostal z nich to nejlepší ve prospěch společnosti. Proto každej hlas pro KDU může být tím hlasem pro ,,tmel" místo hlasu pro ,,destrukci". Přeji šťastnou volbu!

sphygmoplethysmogramophone2013
Ano, jak tmel může KDU fungovat. Tmel mezi populisty a zloději.

Jiří Zajíc Škoda, že takový článek nevyjde v nějakých vícenákladových novinách. Rozhodně je mnohem serioznější, než naprostá většina toho, co se dneska běžně v médiích hlavního proudu publikuje.

O mně je známo že dlouhodobě podporuji a volím lidovce - a tenhle článek je toho dobrým zdůvodněním.
O všech ostatních stranách by se toho v položce "negativa" objevilo mnohem víc.
A Lidovci mají dnes mezi svými lidmi i kandidáty vesměs lidi důvěryhodné, To o žádné jiné straně neplatí. Tam se důvěryhodný člověk objeví tu a tam.

JakubAugustinValenta Registrační pokladny, progresivní zdanění?! olala! Děkuji, tuhle levicovou svoloč fakt ne.

spitfire Vůbec nerozumím co znamená v politice označení spravedlnost, spravedlivá, spravedlivý...
V právním prostředí to slovo nějaký význam snad má, ale v demokracii je Tabu míchat dohromady právo a politiku. V tomto ohledu souhlasím s gramophonem, že demokracie nefunguje. Většina současných autorů se shoduje právě na tom, že výhodou demokracie (před totalitou) je, že nefunguje. Podstatou demokracie je to, aby fungovalo to okolo, to sociální, nikoli to politické.

V dnešní době je perverzní číst program partaje. Stačí TV spot, KDU-ČSL má tak pitomý spot, že snad nikdo jiný nemá horší.

spitfire Mirku, tak jsem proletěl ten tvůj blog a je to děsný bordel, zvláště pak články v politické filozofii.
Máš tam přehledně rozvržené témata na pravo / levé pojetí. To samo o sobě je podružné, ale velmi mě pobavilo to jak máš na jedné straně různé snižování daní a vyrovnaný rozpočet atp a na konci na stejné straně větší výdaje na armádu a podpora zahraničních vojenských misí. To není otázka politická, ale účetní. Nemůžeš mít na jedné straně Dal i Má Dáti.

Nabízíš také prý utopie...není tomu tak, ty utopie nenabízíš, ty nabízíš falešné mýty. V té tvé rádoby konzervativní utopii máš uvedeny takové detaily jako: "U stolu sedí muž, naproti němu jeho žena a po stranách jejich nádherných pět dětí" nebo "Muži mají možnost po střední škole navštěvovat tříměsíční vojenský výcvik"
proti tomu však:

spitfire vágní "Je to společnost, kde funguje volný trh, který je v rozumné a nezbytně nutné míře regulován."

Ale to je nic proti tomu lomickému číslu:

"jsou si totiž plně vědomi toho, jaké mají zrovna oni to štěstí, že patří mezi deset, možná pět procent nejbohatších lidí této planety"
VS
"Nastartuje rodinné auto (sice je ojeté, ale to nevadí, tato rodina si uvědomuje, že je lepší investovat někde jinde)"

Tohle není utopie ani falešný mýtus tj ignoranství...

Erumoico Dobrý článek... snad jen... připadá mi logicky motivační podporovat rodiny s dětmi na úkor bezdětných nebo nesezdaných (vzhledem k zápornému nebo nulovému přirozenému přírustku v ČR), poctivé na úkor nepoctivých (snad nemusím vysvětlovat, že větší poctivost občanů je klíčem k úspěšnému hospodaření), české výrobce na úkor zahraničních (růst HDP, více pracovních míst, atd.)... I to je důvod proč bych volil KDU.

Kine Erumoico: jen jedna poznámka - např. podporovat rodiny s dětmi - určitě jsem pro, ale ne "na úkor bezdětných". Ono také někteří nemají děti, i kdyby chtěli a např. takovýto postoj je degraduje. Chceš je za to "trestat"? Tedy nemůže to být "na úkor".

VeronikaN můžu se zeptat, co se Vám líbí na panu Čunkovi? :(

sphygmoplethysmogramophone2013 Mně se na něm líbí, že jako první z politiků přestal diskriminovat cigány a začal s nimi jednat jako s kterýmikoliv jinými nepřízpůsobivými spoluobčany. Tím prokázal moudrost, odvahu a smysl pro spravedlnost.

VeronikaN To bych zrovna neřekla.. vytvořil ghetto na kraji města, problém se nevyřešil, jen zdánlivě odsunul, aby o to víc ve skrytu bujel. Akorát věděl, že tím získá od Vsetíňáků velkou popularitu, že ho lidi budou zbožňovat, jak "báječně s těmi cigány zatočil."

sphygmoplethysmogramophone2013 "problém se nevyřešil, jen zdánlivě odsunul,"
- Na konečné řešení cigánské otázky dosud nedozrála doba. Zatím stačí, když jsou nepřizpůsobiví spoluobčané segregováni od přizpůsobivých tak, aby se obě skupiny navzájem neobtěžovaly. Troufám si říct, že z pohledu přizpůsobivých Vsetíňáků byl páně Čunkovým opatřením jejich problém s nepřizpůsobivými Vsetíňáky vyřešen, nebo alespoň velmi zmírněn.

JiKu Mně se obzvlášť zalíbilo spojení "zdánlivě odsunul".
Myslím, že něco, co by lépe charakterizovalo působení pana Čunka, by se jen stěží dalo vymyslet.

katstyle Mně se zase obzvlášť nezalíbilo to spojení - konečné řešení cigánské otázky. Jednak proto, že si pod tím můžu představit všelicos, jednak proto, že dle mého pojem konečné lidské (vy) řešení této problematiky i vzhledem k určitým náklonnostem, hříchu atd....- je to spojení velmi vrtkavé.

JiKu Mně ještě zaujalo popřemýšlet nad okruhem příbuzných, leč významově zcela odlišných slov: přizpůsobivý, přizpůsobený, přizpůsobitelný (a samozřejmě jejich negace).
Nechám si to uvažování po volbách.

sphygmoplethysmogramophone2013
"Mně se zase obzvlášť nezalíbilo to spojení - konečné řešení cigánské otázky."
- Zdálo se mi, že je panu Čunkovi kladeno za vinu, že místo aby problém nepřizpůsobitelných spoluobčanů vyřešil, tak jej jen zdánlivě odsunul. Proto píšu, že nad konečným řešením zatím chybí společenská shoda, takže nic eradikálnějšího nemohl udělat. Je to takhle jasnější?

spitfire Co se týká cigošů, tak porovnáte-li Opavu s Ostravou, pak platí ono Bezručovské "Bílá Opava". Ostrava není Vsetín. V Ostravě neexistuje nějaká cigánská otázka, kterou je potřeba zvednout. Nemůžete půlku (přeháním) města vysídlit. Ostrava sama už je ghettem. Ostrava je pro mě jako Thajsko a nevzpomínám si na to, že bych jel někdy tramvají a nebyl tam "rom". Zrovna onehdá jsem jel zpátky na Svinov a přistoupila cigánská omladina s kočárkem. Seděl jsem vzadu, kde nastoupili a tak jsem jim to místo uvolnil. Mladý cigán s kočárkem si sedl a poděkoval. Nikdo neřešil jestli je někdo rasista nebo jestli je někdo na sociálních dávkách. Čunek a spol nás chtějí politicky diferencovat na bílé a cigány. Čím více do toho necháme zatáhnout politiky a politiku tím méně se něco dobrého uděje.

HelenaH Pan Čunek řešil konkrétní problémy v konkrétním městě! Početné cikánské rodiny žádají o stejné sociální dávky jako jsme žádávali my-katolíci s více dětmi.:-) to klišé-"cikáni žijou na úkor nás všech" je hnus!

JiKu to klišé ... je hnus!

A to tu někdo použil? Teda kromě tebe, samozřejmě.

HelenaH Já ale nepíšu ze ho TU někdo použil! To klišé je všeobecně používané a slyšela jsem ho mnohokrát.

JiKu No, já jsem na tohle klišé taky poněkud alergický. Protože
a) jsem nikdy na vlastní uši neslyšel, že by ho někdo použil
b) stále znovu a znovu s ním přicházejí aktivistí, bojovnící za práva a lidi jako ty, kteří říkají, jak je hnusné,

Mám proto dojem, že kdyby to neopakovali ti aktivistí, že by po něm ani pes neštěk.

spitfire "Pan Čunek řešil konkrétní problémy v konkrétním městě!"

Babčo a tohle klišé není?

HelenaH Tak promiň, ze jsem :-) tvoje averze vůči téměř všemu co napíšu je až směšná . To že jsi "nikdy neslyšel že tohle někteří lidé říkají ti opravdu věřím. A abys věřil že já to slyšela tolikrat v životě až mi to připadá jako klišé...to po tobě nechci:-)

HelenaH Spitfire- není.

sphygmoplethysmogramophone2013
Po pravdě je mi milejší, když z mých daní žije cigánská rodina na sociálních dávkách, než když se z nich platí tunely do kapes těch, kteří vlastní tuto zemi.

JiKu dekonverze - třetí vlna
To nejsou jen někteří cikáni.
Problém je asi širší. Co s lidmi, kteří jsou jaksi nadbyteční?
Jediný důvod, proč je nestřílet jako škodnou, je, že jsou to lidé.
Ale tenhle důvod dlouho (desítky let) nevydrží. Musíme je nějak učinit nenadbytečnými, jinak jednou s tím střílením někdo začne.

https://www.youtube.com/watch?v=X1_o3A0TAyY

sphygmoplethysmogramophone2013 Ono to střílení je stochastický jev, něco jako dopad meteoritu nebo zemětřesení. Dá se to do jisté míry předvídat, dají se učinit různá preventivní opatření, ale nedá se tomu zabránit. Třílet a věšet se bude, jen otázka koho a kým. Vemte si potraty, společensky zcela přijatelná a praktikovaná genocida přesně definovatelné menšiny. Co deset let se pobije tolik mimin, kolik je u nás celkem cigánů - a koho to vzrušuje? Jen pár dalších přesně definovatelných menšin.

JiKu Jestli Babiš bez účasti v exekutivě podpoří menšinovou vládu socdem+KDU a za odměnu bude chtít "jen" prosadit ve sněmovně "své" zákony, tak je to politický genius.

sphygmoplethysmogramophone2013
Děkujeme spoluobčanům, kteří šli k volbám.
http://static.ddmcdn.com/gif/ejection-seat-af-acesii.jpg

spitfire Z mého pohledu zastánce (neo)liberalismu mám raději než Kellera, Slavoje Žižka. Jeho kritika (neo)liberalismu je mnohem adresnější a ostřejší. On jasně klade otázky zda skutečně je možné kapitalismus reformovat, tedy kritizuje to co představuje Keller a určitý proud sociologie, kterou Keller cituje, v jejich snaze reformovat kapitalismus do ideálního stavu.
Další důvodem, proč je mi Žižek bližší je to, že místo čisté sociologie, se věnuje psychoanalýze, tudíž nemá potřebu jako Keller, kapitál personifikovat, ale naopak má podobný pohled na kapitál i jako Stern, který také koketuje s psychoanalýzou. Některé sociologické závěry z té inzerované přednášky (na youtube)mi přišli asi tak moderní a praktické jako film Pretty Woman (možná si někdo vzpomene čím se v tom filmu živil Richard Gere).

Wojciech Dobrý den, pane kolego, smím-li se tedy stále ředit mezi skupinu lidí, jimž je politologie blízká - velice dobrý a především srozumitelný rozbor, což je rozměr, ve kterém spousta politologických rozborů selhává. Možná si ještě - s křížkem po funuse - dovolím podotknout jednu - u mého pohledu poměrně zásadní věc - KDU se jako jediná ze stran, které do Sněmovny nakonec proklouzly, zaměřila také na zemědělství, což je velice zajímavý krok a je škoda, že jej v předvolebních bojích málo využila (nebo například v poslední velké TV debatě bylo možno nadhodit, že političtí konkurenti na tuto sféru docela zapomněli). Navíc ve chvíli, kdy EU nabízí poměrně zajímavé dotace do této oblasti je její opomenutí ze strany ostatních subjektů poměrně tristní...
Ať se daří.

Jenda

Téměř jednaosmdesát tisíc podpisů vyslalo Zuzanu Roithovou do boje o Pražský hrad

Jenda

Téměř jednaosmdesát tisíc podpisů vyslalo Zuzanu Roithovou do boje o Pražský hrad Poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Zuzana Roithová MBA dnes oficiálně předala na Ministerstvu vnitra podpisové archy s více než osmdesáti tisíci podpisy a stala se…

tina :-)) Sympatická kandidátka...

Jenda jako jedna z mala zen, byla by to prvni prezidentka! ;)

vojtec

Ohlédnutí za volebním výsledkem KDU-ČSL v krajských volbách trochu jinak

vojtec

Zkusil jsem si srovnat letošní volební výsledky KDU-ČSL, která slaví svůj velký comeback, s jejími výsledky z roku 2008. Jsou více než pozoruhodné! Snadno se ukáže, že v mnohých krajích jim pomohla jen menší volební účast.

Jan Škrášek Nojo, to jsou zase tvrda cisla bez vyznamu. Kdyz se na to podivas tak, ze jsme v JMK nevedli kraj (predtim ano), strana byla rozpulena (predtim ne), udelali nepopularni rozhodnuti (optimalizace skolstvi, uzemni planovani), nemeli penize na kampan (...), tak proste se neda o vysledku prohlasit jen ze " je třeba vzít tento pokles velmi vážně". Samozrejme se nesmime nechat ukolibat, ale to uz snad 2 roky vime. Hodnotit uspech dle cisel je nespravedlive. :)

Filip Landa Jen doplnění informací k Ústeckému kraji: tady by byla samostatná kandidatura pro lidovce dobrovolnou sebevraždou (když se o to pokusili v r. 2004, získali 2,8%), proto se snaží už od vzniku krajů spojovat v různých koalicích. V minulých volbách najdeme několik lidovců na kandidátce Severočechů, to se ale vzhledem k další profilaci této "strany" ukázalo jako dost nešťastné. Hnutí Pro!kraj, které vzniklo teprve začátkem tohoto roku, se nabídlo jako vhodná alternativa - spojení se SZ je sice ideologicky dost kontroverzní, ale na úrovni kraje, kde jde v podstatných a praktických věcech ideologie stranou, vhodné. A navíc sdružuje fakt samé slušné lidi. Lidovci ale nakonec žádného kandidáta do zastupitelstva neprotlačili, neboť i Michal Pehr na 5. místě byl přeskočen oblíbenějšími osobnostmi

Filip Landa ze SZ.
Co se týče Liberce, tam bych lidovce nevolil ani já, a to z důvodu přítomnosti několika pár lidí na kandidátce (kazí to přítomnost a podíl K. J. Svobody na mafiánské koalici libereckého magistrátu, ačkoliv někteří další lidi na chvostu kandidátky jsou slušní). V Liberci bych si holt vybral si jinou alternativu, protože by bylo z čeho vybírat.

Monika Kudrnová (monnika) Filip Landa, (Liberec): Pokud bys našel vhodnou alternativu, kterou volit, pak jedině dobře. Ale v situaci, kdy by člověk nechtěl po jiné straně sáhnout, má podle mě cenu, zkusit ty "lidi na chvostu", kterým věříš, protlačit někam výše. Zároveň zůstáváš věrný politické ideologii, kterou sis zvolil. Mám zato, že v rámci strany by to mělo být zaručeno. Jinak díky za článek i za reakce ostatních. :)

vojtec hrach: já to beru po všem tom, cos uvedl, jako opravdu vynikající výsledek do kraje! Myslel jsem si, že školství ublíží víc. Jen říkám, že tento výsledek by nemusel stačit pro návrat do sněmovny, neboť ve volbách do poslanecké sněmovny dostala KDU v Jihomoravském kraji v roce 2006 celkem 67865 hlasů a v roce 2010 rovných 50 000 hlasů. A to bez Juránka. Domnívám se, že kdybychom z letošního výsledku 59159 hlasů odečetli vliv Juránka, který odhaduju tak na cca 10 000 hlasů, tak jsme tam kde jsme byli před dvěma lety a sněmovna je stále nedosažitelná. (S účastí Juránka v parlamentních volbách 2014 nepočítám.) Přiznávám však, že to jsou jen spekulace.

vojtec filip: díky za doplňující komentář, zapojení do hnutí PRO!kraj si myslím, že byla v Ústeckém kraji dobrá volba a hnutí je mi sympatické. Škoda, že v Libereckém kraji lidovci kromě soukromníků nenašli nikoho, kdo by s nimi utvořil Koalici pro Liberecký kraj. A pokud tam ta strana není dostatečně obrozená, tak je to taky škoda.

Inigo Spolupráce KDU v PRO!kraji velmi perspektivní. Snad to také severočeští lidovci ve své členské základně pochopí.

Inigo http://www.pro-kraj.cz/,

Vašíček už to asi Jan Škrášek psal, ale výsledek v JmK je sice o 30 tis hlasů horší, ale to bylo podle mě způsobeno tím, že před 4 lety ještě neexistovala TOP09 a tedy velká většina současných topáků tehdy volila lidovce a kroužkovala Juránka. Takže výsledek je v zásadě + - stejnej. Ale je to hozená rukavice z toho pohledu, že se můžeme pokusit si alespoň část z těch 30 000 hlasů vzít zpátky, pokud možno už při dalších volbách so sněmovny.

Filip Landa http://haidler.blog.idnes.cz/c/295063/Kuala-Lumpur-tluce-bubenicek.html ..

Jenda Díky Vojto, že sis dal praci a cas se zajimavym clankem... akorat je zvlastni, ze nekde v novinach rikaji, pisou ze KDU ma celorepublikove neco pres 6%, coz je jiny vysledek nez pises (pres 9%) - coz by bylo vubec skvele;) a v nejakych novinach KDU ani nezminuji.

V Libereckem kraji me aspon tesi to, ze Starostove pro Liberecky kraj jsou snad dobri, ale mrzi me jak je u nas na tom KDU spatne... bylo by skvele, kdybychom mohli mit taky nekoho na kraji... v nasem okrese Semily KDU mela temer 5%, ale okresy Ceska Lipa apod jsou na tom spatne... V mnoha obcich naseho okresu meli lidovci kolem 10%, ve Studenci 30% apod... Skoda, ze celkove je to takova bida;((

Vašíček Jenda:
http://www.volby.cz/pls/kz2012/kz124?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=0&xstrana=0&xv=2

vasekpetru Děkuji za precizní článek Vojto. Jenom je pozoruhodné, jak lidi jdou za Juránkem. Přitom mi některé jeho kroky přijdou dosti kontroverzní, jako například necitelné slučování středních škol, lezení do zadku Haškovi. Pro mě byl Juránek v KDU jediný problém.

Jenda hm, taky jsem slysel, ze ma sve "mouchy" ;(

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

3. – 4. 5. 2019 Teambuilding Mladých lidovců Zlínského kraje
Horní Lhota
14. 4. 2018 3. Jarní ples
Zlín
8. – 9. 2. 2014 Tradiční ples
Rtyně v Podkrkonoší
12. – 13. 10. 2013 Současné výzvy pro křesťanské demokraty v ČR a v Evropě
Humpolec
9. 5. 2009 Předsjezdová pouť KDU-ČSL
Choceň
1. 5. – 6. 6. 2009 Projekt Ploty
4. 11. 2008 Vyhlídky křesťanské demokracie v ČR
Praha

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Lidovci a jejich boj proti rodině
Lidovci a Starostové - promarněná šance?
Z bezpečnostního rámu ve sněmovně bude brána milosrdenství, díky Bělobrádkovi.
Žádní strýcové z kostela. Lidovci mají velkou šanci
Hobití statečnost
Chtěl bych volit KDU-ČSL, ale…
Téměř jednaosmdesát tisíc podpisů vyslalo Zuzanu Roithovou do boje o Pražský hrad
Ohlédnutí za volebním výsledkem KDU-ČSL v krajských volbách trochu jinak
Co si uživatelé signály.cz myslí o KDU-ČSL?
Království za půl procenta! aneb KDU-ČSL před branami…
Předseda KDU-ČSL - Cyril Svoboda odpovídá na dotazy signály.cz
Etické otázky - KDU-ČSL
Školství - KDU-ČSL
Rodina a rodinná politika - KDU-ČSL
Církev, kultura a média - KDU-ČSL
POUŤ NA VELEHRAD
Vojtecova soutěž a další výzvy
Jak jsem byl ve volební komisi