Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #Carlo+Acutis


U příležitosti chystané instalace relikviáře bl. #Carlo+Acutis v kladenském farním kostele (co za relikvii se podařilo získat není známo, pevně doufám v kousek silikonu) https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=865317780844269&id=111945942848127 k jeho větší cti a slávě ještě jedna "antifona ... sice nová, ale navazuje na starobylou tradici gregoriánského chorálu"

Chinchulín

Obvyklou voskovou byste vzal na milost?

dromedar

Nejde mi o souboj moderních způsobů úpravy a prezentace svatých mrtvol se způsoby zavedenými, ale o vytvářený klam. Tělo ve skleněné rakvi je obvyklé vystavovat, když se má za to, že bylo zázračně uchráněno mrtvolného rozkladu. Povrchová úprava pak vytváří milosrdný klam ve věci toho, jak pěkné je takové "neporušené" mrtvé tělo na pohled, ale ne ve věci neporušenosti samé. Tělo zbožného autora databáze eucharistických zázraků se našlo ve stavu odpovídajícím délce rozkladu a způsobu pohřbení. Jeho úprava do skleněné rakve není jenom mírné estetické vylepšení, ale předstírání něčeho, co naprosto není dáno.

Chinchulín

Považuji to za přirozený vývoj italské školy úpravy přenesených nebožtíků. Žádný fejk,

dromedar

... 3,5" disketa s autorskou zálohou kódu toho webu o zázracích by sice byla o něco sekundárnější #relikvie než přebytečný silikon ze skleněné rakve, ale také bych ji vzal na milost. Hezky by ukazovala marnost honby za "svatými z naší doby".

Ale v nultých letech diskety byly asi spíš už jen doménou socek - což Acutisovi, narozdíl od dromedarových, podle všeho nebyli. Tak snad flashdisk. Alespoň na relikviář nebude potřeba tolik drahých kovů a relikvie vydrží o něco déle vzdorovat zubu času. (Což by se nedalo říci o vypáleném cédéčku.)

Zobrazit 4 komentáře »

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/201002v-italskem-assisi-vystavili-telo-carla-acutise-ktereho-v-rijnu-ceka-blahoreceni
Když už se "celistvé" tělo ve stavu odpovídajícím 14 letům rozkladu "částečně rekonstruuje", mohla by se taky uměle dotvořit libá vůně linoucí se z hrobu a světýlka v noci se nad ním ukazující, aby to bylo komplet. #Carlo+Acutis

– upraveno
bailamos

Spíš je to silný argument pro pohřeb žehem a vsypovou loučku.

Zobrazit 8 komentářů »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »

Buď první, kdo napíše něco na toto téma.