Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #And+Bible


Latroj

7. 12. 2014 - 2. neděle adventní
V promluvě před polední modlitbou Anděl Páně papež František řekl: "... Evangelium máme nosit v kapse. Nezapomínejte. Evangelium v kapse, tašce, abychom si ho neustále četli a toto nám dodává útěchu, když ..."
(simultánně překládal P. Marcel Puvák)

Latroj

22. 2. 2015 - 1. neděle postní
V promluvě před polední modlitbou Anděl Páně papež František řekl:
"... Proto je důležité znát písmo svaté, jinak bychom neuměli odpovídat na léčky ďábla. A tady bych se chtěl vrátit k mé radě číst každý den evangelium, každý den číst evangelium, meditovat je. Třeba 10 minut jenom a také mít je pořád u nás, v kapse, v kabelce, ale mít evangelium v ruce. ..."
(simultánně překládala sr. Ludmila Němcová, FMA)

Latroj

23.8. 2015 - 21. neděle v mezidobí
V promluvě před polední modlitbou Anděl Páně papež František opět vybízí ke každodennímu čtení evangelia a nošení evangelia při sobě slovy:
... Pro tebe, kdo je Ježíš? Jsi s Ježíšem? Snažíš se ho pochopit v jeho slově? Čteš evangelium každý den? Aspoň kousek evangelia, abys pochopil Ježíše? Nosíš malé evangelium ve své kapse, ve své kabelce, ve své tašce, kamkoliv jdeš? Protože čím více jsme s Ním, tím více roste naše touha zůstávat s Ním. Teď se vás zeptám: Možná nechme malou chvíli ticha a každý z nás, ve chvíli ticha, ve svém srdci, ať se ptá - Kdo je Ježíš pro mě? ...
(simultánně překládal P. Petr Smolek)

Latroj

5. 3. 2017 - 1. neděle postní - z Promluvy papeže před modlitbou Anděl Páně, nám. sv. Petra
Boží Slovo má moc potřít Satana. Proto je třeba se důvěrně obeznámit s Biblí: číst ji často, rozjímat a asimilovat. Bible obsahuje Boží Slovo, které je vždycky aktuální a účinné. Kdosi řekl: co by se stalo, kdybychom zacházeli s Biblí tak, jako zacházíme se svým mobilem? Kdybychom ji nosili stále s sebou – nebo jen kapesní vydání evangelia – co by se stalo? Kdybychom se vraceli v případě, že ji zapomeneme? – Když zapomeneš mobil a zjistíš to, hned se vrátíš jej hledat. Kdybychom tak otevírali Bibli několikrát denně a četli Boží poselství, která jsou tam obsažena, stejně jako čteme sms-ky? Co by se stalo?
Zdroj citace: http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=25331

Zobrazit 4 komentáře »

Fotky Přidat fotky »


Akce Přidat akci »

Můžeš být první, kdo přidá akci s tímto štítkem.

Blogové články Založ si blog a přispěj také »