Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek ženy

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem ženy.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #ženy

PetraO
PetraO

Blogový příspěvek byl smazán.

Honyczek

Myslím si, že k oné dokonalosti vedou především drobné krůčky. Drobné skutky. Jednoduché splnitelné cíle.

mia-maru

Poslední dvě věty - palec nahoru :D.

terre-eau

Občas je dobré opýtať sa, nie "co se ode mne chce", ale "co chci teď já sama".

Ale to ty Zdeni dobre vieš.

Papo

"A já, já si představuju, jak dokonalé by bylo být dokonalá." -> tohle má v sobě každá žena. Každá žena je Evou, nese si v sobě tento střep jejího pochybení. Alespoň tak to vidím já.

PS: Zkus se zeptat doma, co se od Tebe očekává :-) A zřejmě zavládne ono Adamovské "když už tohle všechno nabízíš, tak to beru, ale kdybys to nezmínila, tak by mi nejspíš stačilo to, co už mám".

slu-nicko

Z vlastní zkušenosti: okolí na nás obvykle neklade ani zdaleka takové nároky, jako my sami. Takže klídek... a všeho s mírou ;-)

Marteo

Ach ty věčné "melabychy" :)
Moc pěkně sepsano : )

LiduškaŠ

Též si myslím, že pokud bychom byli dokonalí, se sebou spokojení, byli bychom k nesnesení. Tedy alespoň já určitě. Díky za všechno, co nezvládám, je to pro mě cesta k pokoře.

LidiLidi

Když mě občas přepadnou podobné pochybnosti, tak mi zatím nikdy nepomohlo ani ptát se "co se ode mě chce", ani "co chci od sebe já", ale "Bože, co ode mě chceš?". Mojí oblíbenou modlitbou je píseň Učiň mě Pane nástrojem.

Kollenka

V jedné diskusi už tady myslím Papo zmiňoval knížku Kevin Leman: Ženy, přemožte svůj stres. Než stres přemůže vás. Je skvělá, uklidňující, povzbuzující. K tématu vřele doporučuju :-)

Anežka-m

Hmm.. přemýšlím, jestli, kdybych tohle všechno zvládala, byla bych pak už konečně šťastná a napadá mě, že asi stejně ne. A tak mě dál napadá, že nejefektivnější bude modlit se k Duchu Svatému o radost a pokoj právě teď, když jsem jaká jsem a když je mi příšerně a když nenaplňuju to co očekávám, že ode mě druzí očekávají. Děkuju za tento článek, Zdeni, že mě přivedl k Duchu Svatému, asi si to napíšu na ledničku :-)

gogin

Pochopila jsi (jste) to úplně správně. Také jsem k něčemu podobnému došel, jenomže trochu pozdě :)

heiduška
heiduška
An09

Vzpomněla jsem si na sv. Terezku:

Přemýšlela jsem, proč všichni lidé nedostávají stejné milosti.
Ježíš mne poučil. I v přírodě je mnoho květin a všechny jsou krásné.
Nádherná růže, bílá lilie, skromná fialka, prostá sedmikráska...
Kdyby všechny květiny chtěly být růžemi, příroda by přišla o jarní krásu nebo luční kvítí.
Stejně tak i lidé jsou květinami pro Boha.
Velcí světci jako růže a lilie, jiní jako sedmikrásky či fialky, které Boha těší.
Našim úkolem tedy je využít nejrůznějších darů a nadání,
které máme a být tím, čím nás Bůh chce mít.

sv. Terezie z Lisieux

Filipek

Možná je to hloupé přání, možná jsem náročný, ale k tomuhle kousku se moc rád vracím. Nedokážu dost dobře popsat proč, ale tahle báseň zcela vystupuje nad všechno ostatní. Jestli je to formou, to nevím. Možná sdělením. Rozhodně se jedná o to nejlepší, co jsem četl na signálech. Rozhodně to má dynamiku a uzavírá to určitý kruh myšlenek. Vždy mám rád když drobné dílo popisuje nějakou, byť i jen v náznaku, anabázi a předmět prochází vývojem. Stejně jako básník ;) pište dál a stejně dobře jako je tohle!

heiduška

Musím říci, že mě to potěšilo :) ! Děkuji!

zasebepp

Nicmene se to parkrat preklopilo do velmi osobnich hovoru, kupodivu byli velmi sdilni, jako kdyby byli radi, ze je nekdo posloucha se zajmem (to je zrejme i u Vachy, takove veci patri do rozhovoru kneze a jeho zpovednika, ne pred prevazne ateisticke divaky DVTV, ten zpovednik, pokud je dobry, mu pomuze, u divaku vzbudi maximalne litost). A presne takhle to vypadalo. Vyhasli, asi i nestastni, jinak treba i dobre fungujici ve farnostech, ale neschopni zpracovat sve trapeni a nejak produktivne jej pretvorit. Prislo mi, ze jim chybi takove vnitrni stesti z toho, jak ziji sve povolani, z toho, jaka moc jim byla sverena. Jako kdyby ten pramen byl vyschly. Tam byl koren problemu, vsechno ostatni, od sexu pres alkohol po hromadeni hmotnych statku, byl jen unik.

zasebepp

Ok, nechci byt prehnane osobni, odvodila jsem z toho, ze: 1) kazdy knez by mel mit dobreho kamarada kneze, ktery ale neni kamarad ve smyslu "pochlebovac", "ja na brachu, bracha na me", ale cloveka, ktery v pripade potreby umi i bouchnout do stolu a byt neprijemne uprimny, ale zaroven si udela cas a umi naslouchat, aby se nemuseli ventilovat Veselovskemu a holkam, za 2) je treba posilovat svatostny charakter knezstvi, ktery nekteri nespravne zamenuji za klerikalismus, ve skutecnosti kneze proste nikdy nenaplni to, ze je kazatel, bavic, poradatel akci pro mladez, vedec, organizator, pracovnik v socialnich sluzbach, administrator,... je predevsim Alter Christus. A za to stoji obcas zatnout zuby.

Vojta Krejzar
Vojta Krejzar