Síť názorů, odkazů, videí, fotek...

Pojď ji spolu s námi plést. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Štítek řád

Štítky umožnují sdružovat různý obsah z celých signály.cz. Toto je obsah se štítkem řád.

Videa, odkazy, názory

Přidej svůj názor, zajímý odkaz nebo video se štítkem #řád

MirOr

Milosrdenství

MirOr

Stejně jako máme fyzikální zákony, řád v přírodě, jako máme právní řád ve společnosti, stejně i duchovní sféra má svůj řád, své zákony. Hřích má důsledek v duchovním řádu. Není ničím banálním. Byl-li by nicotným, proč by musel Adam opustit ráj (a…

suposlav Dobře napsané! A oceňuju video od Olomouckých Dominikánů :-)

MirOr Jo, užíval jsem si s ním celý Františkův svatý rok milosrdenství :-)

Dáška-el Super!! Moc pěkný článek, díky!! :)

HelenaH To úžasné slovo milosrdenství- Boží soucit s námi, kteří vůči Němu nemáme na nic nárok, jsme Mu pouze dlužní....To když člověk rozjímá, padne na kolena, polyká slzy a stydí se za svou vlastní nemilosrdnost

MirOr Milosrdenství je věrnost. Věrnost smlouvě navzdory svévoli z druhé strany. Věrnost, láska, která nakonec převáží nad tím, co jsem provedl. Jakkoli děsivé to mohlo být. Mám pro Boha větší cenu, než cokoliv jsem spáchal, jakkoli jej ranil. Cení si mě víc než sám sebe.

MirOr Víc než svého Syna.

Dáška-el To jste mě docela odrovnal, s tím dodatkem. "Víc než svého syna." Přišlo mi to jako poměrně silné tvrzení, až mi došlo, že spíš než silné tvrzení je to silná Boží láska k nám. Je to těžko pochopitelné, jak by si nás mohl cenit více než svého Syna, když jeho Syn udělal pro celé lidstvo to, co by žádný člověk nebyl schopen udělat. A přesto. Nebo možná právě proto? I přes naši hříšnou neschopnost si nás cení více než svého Syna.
Díky. Máte podnětné myšlenky.

MirOr Taky mně to zarazilo. A váhal jsem to přidat. Ale "Bůh tak miloval svět, že dal ... " Co byla ta hodnota, pro kterou ho dal. Karel Satoria říká, že každý otec by šel radši sám. Ale On dal syna. Proč? Co nám tím chtěl ukázat. Jde z toho závrať.

Dáška-el Skvělá otázka, proč. Vidím pouze dvě varianty - víc si cení sebe (což by ovšem popíralo celý koncept spasení) anebo si cení více nás. Proč tedy Syn a ne Otec? Když jak jste psal "každý otec by šel radši sám". Je to přece přirozené a logické. Osobně si myslím, že kdyby to šlo, šel by Bůh sám. Jenomže pokud vezmeme v potaz Jeho nesmrtelnost, pak by nemohl i kdyby sebevíc chtěl. Pokud by Bůh nemohl zemřít, nemohl by nás ani spasit. Byl potřeba někdo, kdo bude moci zemřít, ale přitom bude mít i Božskou přirozenost, aby mohl smrt přemoci. Bůh ze svého vlastního principu zemřít nemůže. Proto si myslím, že dal v oběť Syna místo sebe. Protože to jinak nešlo. A koneckonců, Kristus měl plnou svobodu na to říct ano či ne. A v Getsemanech šlo vidět, že se mu také nechtělo. Ale nakonec šel. Z Lásky.

MirOr Asi je to špatné uvažování. Kdo koho si cení víc. Jako se ptát, kdo koho miluje víc a méně. Bůh jistě miluje v plnosti každé své dítě. Ale ta naše hodnota v Jeho očích z toho čiší. Až zase jednou budu mít ze sebe mindrák, snad si vzpomenu :-)

HelenaH @Dáška-el když si uvědomíme,že Syn řekl "já a Otec jedno jsme", hodně se mi u toho co čtu v tvém komentáři vybavuje scéna z filmu Chatrč, kdy hlavní hrdina Mack vyčítá Bohu že opustil jeho malou dceru když umírala a i Ježíše když volal na kříži "proč jsi mě opustil?" a Bůh bere Mackovy ruce do svých,na.kterých jsou vidět jizvy od hřebů a říká "ne, my jsme tam byli spolu.."

suposlav Hodně hezky to vyjádřil i tento film (Neplést se stejnojmenným seriálem!)
https://www.youtube.com/watch?v=9W2lUYTII6Q

Dáška-el Ano, oba filmy jsem viděla.. a obzvlášť Chatrč byla pro mě hodně silným zážitkem.. asi mate pravdu, @MirOr, to ken my lidi máme potřebu pořád něco srovnávat, protože nám to pomahá se lépe orientovat.. ne vždy je to ale nutné.. :)

slachmánek

dějiny svévole

slachmánek

Na dějiny se můžu podívat jako na: Bitvu mezi Božím řádem a lidskou svévolí. Svévole je slovo velmi negativně zatížené, proto se raději používá slovo svoboda. Svoboda je dobrá, ale nejde mluvit o obecné svobodě, ale svobodě vůči čemu/komu. Obávám se…

Papo @slachmánek: To už máte výše vysvětlené od JiKu.

slachmánek Jiku definoval svobodu, ale vůbec se nevyjadřuje významu k nezávislosti, takže jaký je mezi tím rozdíl?

heiduška

Blogový příspěvek byl smazán.