Příspěvky

Přidej svůj příspěvek se štítkem #úcta


LudmilaLáz

již od loňského roku přemýšlím nad tím, zda by se podařilo něco podobného uspořádat i v České republice. Hlavně to naráží na to, že nevím, zda bychom našli dostatek kněží, kteří by byli ochotní se takové akce zúčastnit.

LudmilaLáz

Od kněží bych očekávala následující: Být k dispozici těmto manželským párům. Povzbudit je dál vydržet v souladu s morálním učením katolické církve. Pokud již zaváhali, a šli cestou umělého oplodnění, tak je povzbudit,aby se přes toto překonali, dál tyto praktiky nepodstupovali. Ale je potřebné, aby se ti kněží v dané problematice nejen orientovali, ale hlavně, aby si na dané téma vyčlenili čas.

LudmilaLáz

Často i u velice kvalitních kněží se setkávám s překvapením, když se je snažím motivovat k tomu, aby se nebáli hovořit o nabídce CENAP, o kurzu "Neplodnost, příčiny, řešení". Netuší, že mají ve své farnosti lidi, kteří se potýkají s bolestí nenaplněné touhy po dítěti.A na druhou stranu se setkáváme u nás v CENAP s tím, že lidi trpící nenaplněnou touhou po dítěti od kněží nedostali informaci o tom, že v CENAP bychom jim při této bolesti mohli smysluplně pomoci.

Zobrazit 3 komentáře »
marmik

. krásně a skutečně napsané dcerou Boží

Lussy

Díky! :-) Neuvěřitelně nádherně napsané! :-)

Monulka

Děkuji Vám :) to asi Duch svatý :-D ráda napíši něco dalšího, na témata co by vás zajímaly:)

Zobrazit 3 komentáře »
LudmilaLáz

Co se týče akreditovaného kurzu po poradce PPR ( http://www.cenap.cz/vzs-instruktor-stm-ppr.php) - jedná se o kurz výběrový, nejprve je nutné absolvovat vstupní test. K jeho zvládnutí je možné získat znalosti a dovednosti v rámci základního kurzu STM PPR http://www.cenap.cz/wks-stm-ppr.php

Zobrazit 1 komentář »