S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Slezská lilie

sobota, 10. června 2017   do   neděle, 11. června 2017
Ostrava
http://slezskalilie.cz/
všichni účastníci »

Slezská Lilie je mezinárodní křesťanský festival současné hudby, jehož cílem je vytvářet klidnou atmosféru lidské sounáležitosti a snažit se pomáhat překonávat bariéry společenských předsudků nejen pomocí hudby.

Festival Slezská lilie 2017 se koná ve dnech 10. a 11. června na několika místech v Ostravě: 10.6. před katedrálou Božského spasitele na nám Msgre. Šrámka (před divadlem Jiřího Myrona) v centru Ostravy a v kostele svatého Václava na Kostelním náměstí.

V neděli 11.6. se dění festivalu přesouvá do městské části Ostrava – Kunčičky, což je oblast, která mnohým může připadat poznamenaná  jak těžkým průmyslem, tak i sociálním vyloučením. Festivalové dění se proto snaží změnit tvář této lokality tím, že přináší jiný pohled na kulturní dění ve městě i této městské části. Tomuto festivalovému areálu vládne klidná, přátelská a radostná atmosféra, ke které přispívají nejen interpreti, ale i pořadatelé, a zejména pak sami návštěvníci.

Jak je z popisu zřejmé, program Slezské lilie je zaměřen na hudbu známých i méně známých českých a zahraničních skupin a souborů napříč hudebními styly a žánry a nedílnou součástí festivalu se stal i nedělní duchovně zaměřený program.

 

Makosch, veronika-sefc, Kačuška se chystají na akci Slezská lilie.
Kačuška zvažuje, že pojede na akci Slezská lilie.