Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Skauti

Více o společenství »

suposlav

Svatý Jiří, patrone skautů, kdy Ti končí mandát?

suposlav

Stalo se to! Už jsem v to ani nedoufal, ale přišlo to! Po XY letech jsem se dostal na část skautského tábora. Většina zásadních událostí a skutečností mého života má hodně co do činění se skautingem. Díky skautům jsem uvěřil v Pána a přijal křest,…

Julliana aktualizovala to, co říká o společenství Skauti.
dromedar
Míša93

Ahoj, mám velkou prosbu kvůli bakalářce. Hledám kluky a dívky ve věku 11 - 15 let, kteří by mi mohli odpovědět na otázky, jak tráví volný čas a zda něco ví rizikovém chování (např. kouření,...). Dotazník je na pár minut, tak kdo spadáte do této skupiny, prosím o vyplnění.

Dotazník:
https://docs.google.com/forms/d/1-iFZT1ZmBlW6RzNsi8SWwEYJCt39kkOZorLiE4MYrXw/viewform?edit_requested=true

Moc díky
Míša93

Martinoslav Vyplněno

Míša93 Moc diky

Terka-8-8

Pro ty z vás, kdo se chtějí všestranně rozvíjet, trochu si zasoutěžit a překonat sám sebe je tu výborná možnost-Skautský borec! (http://borec.skauting.cz) Začíná 1.3. a ještě je poslední možnost přihlašení

JanS lze se ještě přihlasit? objevuje se tam totiž hláška: Registrace je momentálně zakázáné

Terka-8-8 Aha, tak už to asi nejde, ale včera se ještě dalo... Zkus napsat hlavnímu organizátorovi, jeho mail by měl být v kontaktech.

Terka-8-8

Chtěla jsem všem sestrám skautkám popřát krásný Den sesterství, a bratrům Den zamyšlení, ale nějak nebyl ve škole čas... Tak se alespoň takhle zpětně ptám: Užili jste si dnešní den? Máte nějaké vzpomínky na slavení tohoto dne v družině nebo oddílu?

dromedar Ne. My jsme ho vždycky brali především jako svátek skautek a nikdy jsme ho nijak neslavili.

Terka-8-8 Díky :) Vím, že v některých oddílech se slaví, tak mě zajímalo jak :)

Jiří Zajíc Fakt je, že 22. února se narodili oba:
Robert Baden-Powell i Olave.

Efa Ano, my ho slavíme. Tentokrát nám zrovna vyšly prázdniny, tak jsme si ho posunuli dřív. Vždy si něco přečteme na zamyšlení, něco dobrého k snědku vyrobíme a nakreslíme pohlednice, které potom rozesíláme ke Dnu sesterství:-)

Terka-8-8 @Efa, to je hezké, díky :)

Terka-8-8

Zdravím všechny skauty :) Neobnovíme tohle společenství?

suposlav Su za!

Jiří Zajíc

Do 6. října se ještě můžete přihlásit na skautskou duchovní obnovu, kterou na krásné samotě poblíž Tomic (Benešov) povede Jožka Glogar, SDB - KrakY.

Jiří Zajíc

Ještě necelý měsíc můžete přihlásit nějakou partu, která dělá něco užitečného pro druhé do 6. ročníku soutěže Brána k druhým. Ti, kteří pomáhají druhým, zpravidla o tom mlčí, tak nemlčte vy, kteří o takových borcích víte :-)
Podrobnosti jsou tady:
http://branakdruhym.nidv.cz/

JardaNezbeda

Skautský Institut Praha se zapojuje do akcí kolem Prague (gay) Pride:
https://www.facebook.com/events/793702194131407/

dromedar To je samozřejmě blbost. V rámci dlouhodobého programu Skautského institutu je to prostě jedno z mnoha a mnoha témat. Navíc o tom, jak bude pojato a co se tím sleduje, patrně žádný zde přítomný bukvobijec nic neví.

suposlav Většinová společnost bere bohužel homosexualitu jako zcela normální. Pokud jí někdo soukromě žije, budiž, nemám právo mu k tomu cokoliv říkat. Ale tahle masová OSLAVA této formy soužití (mimochodem homosexuální styk je nejčastějším způsobem předání viru HIV - a to jich jsou jen 4% v populaci!!!) je prostě zlo. A jakékoliv aktivity spojené s touto oslavou je prostě mimo. A strašně mě s*re, že zrovna skauti k tomu čímkoliv přispívají!!!

Jiří Zajíc

Duchovně zaměřená lesní škola PROTOS :-)
První ročník unikátní lesní školy garantované Odborem duchovní výchovy Junáka má ještě několik volných míst. Příležitost přihlásit se do poloviny dubna.
Podrobnosti jsou tady:
http://protos.skauting.cz