Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Skauti

Více o společenství »

suposlav
suposlav
dromedar

suposlav Hodně libové! Díky za tip, navrhnu to našim skautům tu na. Osobně tou dobou bohužel pravděpodobně nebudu v Praze...

Jiří Zajíc Díky, Dromedáre :-)
Trignis bude skutečně "pecka"

dromedar O tom, že to bude "skutečně pecka", mě sice program nepřesvědčil, ale na to, aby akce byla hodna propagace, až "úplně pecka" být nemusí :)

Julliana

Zjistila jsem, že Tomio Okamura chodil do našeho oddílu. Zajímalo by mě, jestli složil skautský slib.

dromedar Vzhledem k tomu, že to bylo za totality, tak spolehlivě by to šlo zjistit jenom od pamětníků nebo z evidence tehdejšího vedení (ale předpokládám, že si kvůli bezpečnosti žádnou evidenci o svých ilegálních aktivitách nevedli). Ale když někdo do skautského oddílu chodí pět let, https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tomio-byl-pro-nas-sympaticky-grazl-vsechno-znal-a-umel/r~79b3c8d24f9411e8b8310cc47ab5f122/?redirected=1536738013 , to, že někdy mezitím složil skautský slib, se dá s vysokou mírou jistoty předpokládat.

Jiří Zajíc Co říká bývalý vedoucí oddílu, v němž Tomio Okamura byl v 80. letech?,
"Podle někdejšího vedoucího oddílu Martina Pecky se Tomio Okamura svým nynějším jednáním dostává do příkrého rozporu se skautským zákonem, byť podle vzpomínek kolegů nikdy nesložil skautský slib."
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/tomio-byl-pro-nas-sympaticky-grazl-vsechno-znal-a-umel/r~79b3c8d24f9411e8b8310cc47ab5f122/

Taky se můžu zeptat jeho staršího bratra Hayata, s nímž jsem v dost častém kontaktu.

Julliana Já to mám oficiálně potvrzené od ex-členů oddílu a od vedoucích.

dromedar @Julliana Že složil, nebo že nesložil?

Julliana Že složil a byl v oddíle.

suposlav

Doporučuju všem mladistvým!
https://www.youtube.com/watch?v=ZqoyNeAdGd4

suposlav

Svatý Jiří, patrone skautů, kdy Ti končí mandát?

suposlav

Stalo se to! Už jsem v to ani nedoufal, ale přišlo to! Po XY letech jsem se dostal na část skautského tábora. Většina zásadních událostí a skutečností mého života má hodně co do činění se skautingem. Díky skautům jsem uvěřil v Pána a přijal křest,…

Julliana aktualizovala to, co říká o společenství Skauti.
dromedar
Míša93

Ahoj, mám velkou prosbu kvůli bakalářce. Hledám kluky a dívky ve věku 11 - 15 let, kteří by mi mohli odpovědět na otázky, jak tráví volný čas a zda něco ví rizikovém chování (např. kouření,...). Dotazník je na pár minut, tak kdo spadáte do této skupiny, prosím o vyplnění.

Dotazník:
https://docs.google.com/forms/d/1-iFZT1ZmBlW6RzNsi8SWwEYJCt39kkOZorLiE4MYrXw/viewform?edit_requested=true

Moc díky
Míša93

Martinoslav Vyplněno

Míša93 Moc diky

Terka-8-8

Pro ty z vás, kdo se chtějí všestranně rozvíjet, trochu si zasoutěžit a překonat sám sebe je tu výborná možnost-Skautský borec! (http://borec.skauting.cz) Začíná 1.3. a ještě je poslední možnost přihlašení

JanS lze se ještě přihlasit? objevuje se tam totiž hláška: Registrace je momentálně zakázáné

Terka-8-8 Aha, tak už to asi nejde, ale včera se ještě dalo... Zkus napsat hlavnímu organizátorovi, jeho mail by měl být v kontaktech.

Terka-8-8

Chtěla jsem všem sestrám skautkám popřát krásný Den sesterství, a bratrům Den zamyšlení, ale nějak nebyl ve škole čas... Tak se alespoň takhle zpětně ptám: Užili jste si dnešní den? Máte nějaké vzpomínky na slavení tohoto dne v družině nebo oddílu?

dromedar Ne. My jsme ho vždycky brali především jako svátek skautek a nikdy jsme ho nijak neslavili.

Terka-8-8 Díky :) Vím, že v některých oddílech se slaví, tak mě zajímalo jak :)

Jiří Zajíc Fakt je, že 22. února se narodili oba:
Robert Baden-Powell i Olave.

Efa Ano, my ho slavíme. Tentokrát nám zrovna vyšly prázdniny, tak jsme si ho posunuli dřív. Vždy si něco přečteme na zamyšlení, něco dobrého k snědku vyrobíme a nakreslíme pohlednice, které potom rozesíláme ke Dnu sesterství:-)

Terka-8-8 @Efa, to je hezké, díky :)