S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Setkání Benedikta XVI. s mládeží a ministranty


VELKÁ SOUTĚŽ SIGNÁLY.CZ

PŘÍMO NA PAPEŽSKÉ NÁVŠTĚVĚ

V BRNĚ A VE STARÉ BOLESLAVI

3 HLAVNÍ CENY, 20 KNIŽNÍCH CEN

A DALŠÍ CENY

VÍCE INFORMACÍ K SOUTĚŽI ZDE

ODMĚNAMI DO SOUTĚŽE PŘISPĚLI:

Nakladatelství Paulínky - Knihkupectví Cesta - Radio Proglas

 


 

NAVŠTIV SIGNÁLY.CZ NA PAPEŽI!

KROMĚ SOUTĚŽE NABÍZÍME

UNIKÁTNÍ PAPEŽSKÉ PERNÍČKY,

ÚPLNĚ NOVÁ TRIČKA SIGNÁLY.CZ,

SKLENĚNÉ HRNKY SIGNÁLY.CZ

A ONLINE REGISTRACI A AUTORIZACI.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

 


 

 

Papež Benedikt XVI. se chce u příležitosti své návštěvy České republiky setkat i s českou mládeží a ministranty. Toto setkání proběhne v pondělí, 28. 9. 2009, ve Staré Boleslavi. Předcházet mu bude nedělní předprogram ve Staré Boleslavi, který začne večer.

27. 9 2009

  • 19:30 Začátek předprogramu pro mládež na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi - duchovní program, modlitba, Credenc a SBM, divadlo, svědectví... a Společenství! Více info ZDE

 

28. 9 2009

  • od 6:00 program na podiu na louce za Starou Boleslaví, kde proběhne mše svatá se Svatým otcem. Během programu se mladí setkají se sv. Václavem a připomenou si předchozí setkání papeže s mládeží u nás i ve světě. O hudební doprovod se postará skupina Credenc spolu se Scholou brněnské mládeže (SBM
  • 9.00 bezprostřední příprava na příjezd svatého otce (8.50 by měl přijet do baziliky sv. Václava)
  • Vítání prezidenta (gratulace, hymna, porovnání - přijdou ještě dva hosté, a to Benedikt XVI. a Ježíš Kristus)
  • přímý přenos z baziliky svatého Václava, kde se modlí papež
  • 9: 45 Mše svatá se Svatým otcem - mladí lidé se zapojí i do mše svaté, která začne v 9.45 hodin.
  • po skončení bohoslužby se s mládeží setká Svatý otec, který ji povzbudí svým slovem. Zástupci této věkové kategorie mu také předají dary - fotoknihu a peněžní šek "Dar pro Afriku".

SEBOU: stan, karimatka, igelit...

 

www.navstevapapeze.cz

vojtec

Jedeme do Říma za papežem: www.signaly.cz/rim

Dominic

Hm, přijde mi to trošku farizejský, pokrytecký a naprosto nedůležitý, dohadovat se o tom jestli ta hudba byla ok.. Byla hudba snad to hlavní proč jsme tam jeli? Nebylo by třeba důležitější radši se zamyslet nad tim papežovým poselstvím?? Nehledě na to, že většině mladých lidí v ČR se taková hudba, jaká tam zazněla, líbí a podle mého celkově(vzhledem k tomu že to bylo setkání papeže s MLADÝMI) vystihuje křesťanskou mládež mnohem lépe než třeba hra varhanní..

Uzlík

Ano opravdu to bylo krásné.Byla jsem v Brně i v Boleslavi.Když jsem ho poprvé viděla slzela jsem radostí,že tak Velký muž přijede do malé ČR a setká se zdes mládeží po vzoru Jana Pavla II.
Velmi mě zaujal přístup poláků,je to obdivuhodné.Bylo jich tam mraky a skandovali více než češi 7:-| To ovšem není nic tak závažného,ale jen mě tak napdlo-kolik z nás by jelo do Polska kdyby tam přijel papež ???
je možném že si toho nevěřící nevšimnou,ale bylo vidět že nova vytahovala z této návštěvi jenom to špatné......př:pobuda s kozou na provázku.Oproti tomu jednička zvíraznovala rozhovory se… Zobrazit více

Ano opravdu to bylo krásné.Byla jsem v Brně i v Boleslavi.Když jsem ho poprvé viděla slzela jsem radostí,že tak Velký muž přijede do malé ČR a setká se zdes mládeží po vzoru Jana Pavla II.
Velmi mě zaujal přístup poláků,je to obdivuhodné.Bylo jich tam mraky a skandovali více než češi 7:-| To ovšem není nic tak závažného,ale jen mě tak napdlo-kolik z nás by jelo do Polska kdyby tam přijel papež ???
je možném že si toho nevěřící nevšimnou,ale bylo vidět že nova vytahovala z této návštěvi jenom to špatné......př:pobuda s kozou na provázku.Oproti tomu jednička zvíraznovala rozhovory se spokojenými věřícími....atd :-)

Lenochod souhlasím, bylo to fakt nádherný setkání, no a nevím jestli bych jela do POlska :-) :o) :-) :-) :-)

Morghot

Byl jsem v Boleslavi a bylo to úžasný.
Zkuste taky napsat do český televize poděkování, za umožnění vysílání jeho návštěvy, protože se našli takoví, kteří proti tomu protestovali.

Lenochod

Já si myslím (s mamkou), že to setkání s papežem a Kristem bylo fakt nádherný, ta atmosféra atd. Troufnu si říct, že sem to krásně prožila. Chci poděkovat všem pořadatelům, dobrovolníkům atd. A mimochodem já osobně nechápu ten dopis na tu hudbu. Když jsem to slyšela tak jako fakt jsem byla překvapená :-((( bohužel ne, že bych z toho byla nadšená. Až jsem se trochu uklidnila tak sem si ten dopis přečetla a i reakce.Já nechápu co bylo na tom nedůstojmého (nebo něco takového co tam psali, už nevím co).Možná ten žalm byl jediný, který by se všem nemusel líbit, ale byl dobrej . A navíc asi to… Zobrazit více

Já si myslím (s mamkou), že to setkání s papežem a Kristem bylo fakt nádherný, ta atmosféra atd. Troufnu si říct, že sem to krásně prožila. Chci poděkovat všem pořadatelům, dobrovolníkům atd. A mimochodem já osobně nechápu ten dopis na tu hudbu. Když jsem to slyšela tak jako fakt jsem byla překvapená :-((( bohužel ne, že bych z toho byla nadšená. Až jsem se trochu uklidnila tak sem si ten dopis přečetla a i reakce.Já nechápu co bylo na tom nedůstojmého (nebo něco takového co tam psali, už nevím co).Možná ten žalm byl jediný, který by se všem nemusel líbit, ale byl dobrej . A navíc asi to nejdůkežitějsí zpíváme Bohu nebo papeži???? .Já bych řekla,že Bohu a tomu se to zaručeně líbilo, bylo v tom totiž (v té hudbě) srdce. Musím pochválit obě scholy i orchestr.
Fakt jsem ráda, že jsem přemluvila mamku, kamrádky abysme tam jeli. Nikdy na toto setkání nezapomenu.
P.S. rekce na dopis od sbormistra:http://aniaa.signaly.cz/0910/reakce-dirigenta-sbmky-stepana

Petr Křesťan

já osobně si myslím že hudba byla vybraná velice vkusně, já hraju na varhany i na kytaru, a přece jenom, mše svatá v Boleslavi, byla určena především pro mládež, a jak známo většina mládeže má ráda ritmické písničky, neříkám že všichni. Ale myslím že pořadatelé udělali dobrý komrpomis, když v Tuřanech nechali hrát varhany, a v boleslavi nechali také mládež se projevit, mše svatá není jen o tom že stojíme a koukáme,ale máme ji také prožít a k tomu nám má napomáhat hudba, většině lidí se tato hudba ke mši svaté "hodila", pomohla mít ze setká větší a hlubší prožitek. Ale jak už to bývá, vždy se… Zobrazit více

já osobně si myslím že hudba byla vybraná velice vkusně, já hraju na varhany i na kytaru, a přece jenom, mše svatá v Boleslavi, byla určena především pro mládež, a jak známo většina mládeže má ráda ritmické písničky, neříkám že všichni. Ale myslím že pořadatelé udělali dobrý komrpomis, když v Tuřanech nechali hrát varhany, a v boleslavi nechali také mládež se projevit, mše svatá není jen o tom že stojíme a koukáme,ale máme ji také prožít a k tomu nám má napomáhat hudba, většině lidí se tato hudba ke mši svaté "hodila", pomohla mít ze setká větší a hlubší prožitek. Ale jak už to bývá, vždy se najde nějaký ten "rejpal" který se snaží křesťanskou jednotu podkopat.

plani

Když čtu příspěvky tak si říkám, že až jednou Bůh pozve české křesťany do nebe tak bude asi nejspíš naříkat jakou sebranku si to tam nabral. Jedni ho budou chtít chválit pomocí varhan, druzí budou burácet na kytary a vzájemně se budou se hadát co je lepší.
Toto byl samozřejmě vtip. Chtěl bych ocenit názor petiska. Já sám hraji taky u nás ve farnosti na kytaru. Nicméně si uvedomuji, že prostor pro zlepšení tam určitě je a prosím všechy, tedy i ty co si myslí, že zaručeně ví jak liturgická hudba vypadá, ať mě pomohou. Jsem otevřen jakémukoliv dobrému názoru. Navrhuji tedy spolupráci místo… Zobrazit více

Když čtu příspěvky tak si říkám, že až jednou Bůh pozve české křesťany do nebe tak bude asi nejspíš naříkat jakou sebranku si to tam nabral. Jedni ho budou chtít chválit pomocí varhan, druzí budou burácet na kytary a vzájemně se budou se hadát co je lepší.
Toto byl samozřejmě vtip. Chtěl bych ocenit názor petiska. Já sám hraji taky u nás ve farnosti na kytaru. Nicméně si uvedomuji, že prostor pro zlepšení tam určitě je a prosím všechy, tedy i ty co si myslí, že zaručeně ví jak liturgická hudba vypadá, ať mě pomohou. Jsem otevřen jakémukoliv dobrému názoru. Navrhuji tedy spolupráci místo boje.

Inigo

julius Tak mi teda neni jasný, jaká je v naší církvi ta správná forma a způsob prezentace názoru. Co je špatně?? Odpoví mi někdo??

Exi myslím, že to není správná reakce kdekoli nejen v církvi ..

HejTi

Odpověď Sekce pro mládež ČBK:
http://sekce.signaly.cz/0910/odpoved-na-otevreny-dopis

petisek