S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Setkání hudebníků olomoucké arcidiecéze

Varhaníci, sbormistři, vedoucí schol a všichni zájemci o liturgii a hudbu jsou zváni na diecézní setkání, které pro ně v sobotu 17. března 2018 pořádá v Olomouci Katedrální vzdělávací středisko liturgické hudby a zpěvu. Téma letošního setkání zní „Historické varhany Arcidiecéze olomoucké a její současní autoři liturgické hudby“, závěrečnou mši svatou bude celebrovat pomocný biskup Antonín Basler.

Na programu akce, která se uskuteční v aule VOŠ Caritas (Křížkovského 6), je od 10.00 přednáška emeritního pomocného biskupa Josefa Hrdličky nazvaná „Podíl hudby a zpěvu na kráse liturgie“.

V rámci dopoledního bloku dále zazní tři prezentace týkající se restaurování historických varhan: arcidiecézní organolog Jan Gottwald bude hovořit o restaurování varhan v souvislosti s jejich využitím při liturgii, Petr Koukal z Národního památkového ústavu se zaměří na restaurování historických varhan z pohledu památkové péče a varhanář Dalibor Michek představí restaurování varhan v Nové Hradečné.

Po přestávce pak od 12.30 bude představena duchovní tvorba dvou skladatelů olomoucké arcidiecéze, Stanislava Vrbíka a Karla Svozila, a celé setkání ukončí ve 14.00 mše svatá, kterou bude v katedrále celebrovat biskup Antonín Basler, člen arcidiecézní liturgické komise.

Bližší informace k účasti podá Zdislava Vyvozilová na tel. 587 405 243 nebo e-mailu varhanik@arcibol.cz.