Seraf

Seraf / Matouš Maria Rafael Zemek / 29 let

Ženatý s Marietta
RealToltekDzehenuti

Meč Ducha, jímž je slovo Boží‘.” (Ef 6,13-17)

RealToltekDzehenuti

10Kdo je věren v nejmenším, je věren i v mnohém, a kdo je nespravedliv v nejmenším, je nespravedliv i v mnohém; 11jestliže jste se tedy neukázali věrnými v mamonu nespravedlivém, kdo vám svěří to, co je pravé?12A jestliže jste se neukázali věrnými v tom, co patří druhému, kdo vám dá to, co je vaše?13Žádný čeledín nemůže být nevolníkem dvěma pánům; buď totiž bude jednoho nenávidět a druhého milovat, nebo se jednoho přidrží a druhým pohrdne. Nemůžete být nevolníky Bohu i mamonu.

slachmánek

Věrnost nezáleží na tom, jestli je to ve velkém nebo malém úkolu; důležité je být věrný v tom co mi Bůh svěřil.

RealToltekDzehenuti

držím se toho co je psáno :).

Zobrazit 4 komentáře »
změnil svůj stav na
ženatý s Marietta
Jenda

Gratuluju! +

Zobrazit 1 komentář »
PavelPavlas

Krasny článek, snad jen dolním ze rozumim tvé averzi vůči rozenci, kterou jsem v sobě drive take choval. Nicméně nyni zjistuji, ze modlitba růžence je krásnou rozjimavou a přímluvou modlitbou, která nás provádí Ježíšovým životem a uvádí nás do jeho přítomnosti. A i zde muzeme - spolecne s Pannou Marii - hovořit o svých trapenich, či pocitech a navíc pociťovat jeho pokojny účinek. Tedy jinými slovy, kdyz uz někam, tak růženec PREDEVSIM na začátek :-).

Latroj

Řekl bych, že jde o nedorozumění. Autor nepíše, že růženec je špatný a neměl by přede mší být. Jen, aby se začal modlit včas a (po jeho odmodlení) přede mší zůstalo alespoň 5 minut na osobní modlitbu.
S tím já souhlasím. I u nás to často je, že se modlí růženec a pak ještě předříkávající přidávají další různé modlitby z kancionálu skoro až do zazvonění. Chvíle ticha na vlastní modlitbu, ztišení a soustředění tam pak není. :-(

maxmilianrex

Je zajímavé, jak se v oficiálních modlitbách před mší svatou, v pokoncilní době, důsledněvynecháváno to nejdůležitější na co se máme připravit, že pži mši svaté se zpřítomňuje Oběť Pána Ježíše, tedy, že se vlastně ocitáme na Golgotě. Zmínky o tom jsou důsledně vyškrtávány, pravděpodobně proto, že snaha předefinovat mši na jako pouhé setkání s Pánem v modlitbě nebo ve svatém přijímání jestále silná. Těsně po Druhém vatikánském koncilu seoto pokusili tvůrci nové mše v úvodu k mečnímu řádu, ale tehdejší Papež to včas zatrhl, ovšem snahy o to v jistých kruzích zůstávají.
Co se týčře Růžence, souhlasím s Pavlem.

maxmilianrex

Po modlitběpřede mší svatou, kterou se modlili generaceagenerace před námí jsem už pátral. Asi vypíšu odmšnu za "dopadení"
https://maxmilianrex.signaly.cz/1404/hleda-se

Zobrazit 4 komentáře »
smajla

dik moc za svedectvi,myslim ze mam hodne podobny problemy... :)

Jarča

Díky za svědectví :-) I já to mám podobně...snažím se svou uzavřenost překonávat a neschovávat se tolik do ulity. Daří se mi to spíš vyjadřováním zájmu o druhé než tím, že bych mluvila o svém vnitřním světě (musím říct, že studium sociální práce pro mě v tom bylo velkou školou)...otevření se v podobě svědectví druhým je pro mě ale vyšší level, klobouk dolů :-)

Zobrazit 2 komentáře »

změnil svůj nick z "Zoom" na @Seraf.

Napsat komentář »

Rozjíždí se potenciální křesťanská rapová skupina ZMK. :) S bráchama a btratránkem doma ve studiu celej víkend. Nahráváme demo a myslim, že bude opravdu stát za to. Bude tam i zmínka o Bohu :)

HelenaH

http://www.youtube.com/watch?v=fLCgyNiIZu0
docela bych si vás ráda poslechla:-)!!!

Helíís

šikovní kluci;)

Seraf

Takhle nějak by to mohlo znít :) http://www.youtube.com/watch?v=CW8sPVujR2g

Zobrazit 3 komentáře »

Říkají o něm

Marietta říká o něm:
Ten nejkrásnější Boží dar, jaký jsem kdy dostala... Ať se děje cokoliv, on je tady vždycky se mnou..
evca říká o něm:
..nepostradatlená součást na CSA, a nejen hip-hop je jeho silnou stránkou..