Scholy

Společenství tleje, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak tři měsíce.

Popis společenství

Pro všechny človíčky, kteří svým zpěvem a hudbou přispívají k oslavě Boží. proscholy.cz Soubor doporučení pro používání liturgické hudby při bohoslužbách, zvláště ve vztahu k mládeži …

– upraveno
ElTom

Co takhle využít (i) komunitu k vytvoření či vylepšení not ? Dělám si třeba nějaké "sám pro sebe" do scholy (ABC/HTML), ale říkám si, že něco podobného asi dělá spousta lidí, jen se to asi moc nesdílí. Pokud by někoho zajímalo těch pár drobností, tak tady materialy/139 případně zajímavý OMR (Optical Music Recognition) https://github.com/Audiveris/audiveris/releases

ElTom

Přidal jsem i aktuální verzi editoru, když OMR nezaseje... Demo screenshot - možná jednodušší pro pochopení logiky než návod https://i.stack.imgur.com/eDUmx.png a dneska doplnil i tyhle 4 do těch materiálů:
Ať požehnán je Bůh
At' srdce mé Tebe vídá
Otče můj drahý
Tvůj Pán (Žďárská hymna)

Zobrazit 2 komentáře »

Pěknou neděli všem. Ráda bych chodila zpívat do scholy někde v Praze. Najde se někdo, kdo by mi nějakou doporučil? :)

hannkab

Nejsem z Prahy, ale z nahrávek znám scholu Rytmig od sv. Ignáce na Karlově náměstí. :)
http://www.rytmig.cz/

tina

O jaký repertoár máte zájem? Pokud by vás zajímal jednohlas (český, latinský případně staroslověnský) a raná polyfonie, tak se ozvěte.

Zobrazit 2 komentáře »

Naše schola si dnes usmyslela, že příští neděli budeme zpívat na přijímání (!!!) Půloční od Neckáře. Dokonce jim to schválil pan farář.
Prosím, napište mi své upřímné názory, zda se to hodí.
Jsem zoufalá.

Terka-8-8

Nezpívali jsme ji při přímání, ale taky ji máme v repertoáru :-) Nevidím s ní problém :-)

misenka

Není to určená píseň pro liturgii, skladatel ji nepsal se záměrem zpěvu při mši sv., ale jako populární hit v rádiu. Není to liturgická píseň, nedoporučuji ji zpívat při mši sv.

Lenochod

asi to není moc liturgické, takže bych to určitě nedávala na přijímání, ale umím si to představit na začátku mše nebo přede mší zazpívané :)

janey

tak tu bych teda na mši NIKDY nezpívala.. Ještě ke všemu k přijímání. U toho má být hudba oslavující Boha, dar Eucharistie... přijde mi to dost podobné jako píseň Haleluja od Lucie Bílé... To, že skladba obsahuje slova "haleluja, Bůh, kostel" ještě neznamená, že je křesťanská a liturgicky vhodná.

Zobrazit 4 komentáře »