Sancika

Sancika / Anička Šlosarová / 30 let

Vdaná
protonka

Přečteno jedním dechem, díky za tvou práci! Něčeho podobného jsem svědkem ve svém okolí..snad je ten šťastný konec blízko...

Sancika

Díky, mám radost...

Zobrazit 2 komentáře »
Lucullus

Zdravím, otázka možná bude znít hloupě, přesto ji však položím. Uznávám, že je třeba neustále napínat svou vůli k Pánu, ale má se člověk zpovídat i z toho, když si čte a hledá souvislosti v literatuře, či se dívá na nějaký film, který není přímo křestanský, ale ani není nějak (snad) závadný?
Já si myslím, že otec Dominik to asi myslel jako zasvěcení Pánu i běžných věcí, člověku dny ubíhají různě a tudíž vždy je příležitost k nějakému obratu k Bohu. Tak to alespoň chápu.

Hippy

Myslím si, že o. Dominik vidí velmi dobře kolem sebe, kolik času lidé věnují Bohu a kolik času věnují televizi, internetu, fb. Myslím, že to je nepoměr, poněvadž většina lidí (a to vím z vlastní zkušenosti od desítek lidí z mého okolí) opravdu stráví s Bohem max. pár desítek minut denně (když to jde dobře...jinak je to skutečně několik málo minut ráno nebo večer), kdežto u toho ostatního stráví i celé hodiny.

To, co píšete, může být hřích ve smyslu - sledujete takové filmy denně? Hledáte souvislosti denně? Jak mnoho, jak často, kolik to zabere času?? Nejde jen o to, že film je nezávadný, ale také jde o to, že je to ztráta času...A čas je to nejdůležitější. Můžu si vybrat, zda strávím čas s Pánem anebo tím, že se podívám na nezávadnou komedii. Pokud to tak dělám denně a Pán je vždy

Hippy

až druhý, tak to už je problém.

Z mé vlastní zkušenosti - mám to tak, že chci dát veškerý čas Bohu. A najednou, když jsem se k Němu vztáhl a dal jsem mu všechno, tak on mi ukázal hodnotu času. Zahodil jsem vše, co nemá spojitost s Ním, všechny filmy a seriály, všechny knihy (až na výjimky) a ten čas jsem vyplnil Jím a setkáváním s lidi, kteří jsou Jeho. Doporučuji, je to bomba :-)

Lucullus

Děkuji za podměty k zamyšlení :-) S tím časem je to podle mě asi, jak říká úsloví, "kde je Tvůj poklad tam bude i Tvé srdce", možná by se mohlo říci do čeho jak moc člověk investuje čas to ho může ovládat. Př. dívám se pořád na horory? Nějaké stopy to na mě zanechá př. noční můry, černé oblečení apod.

Podle mě se to jak člověk žije na něm projeví, upřímně mám čím dál radši modlitbu růžence a nově objevenou úctu k Panně Marii, ale co se týče společenských kontaktů tak vlivem jistých okolností jsem spíše zintrovertněl i když to tak nebylo vždy.

Myslím, že pokud chce člověk dobře žít podle Jeho vůle a příkazů potřebuje čerpat sílu od Boha, protože kdybychom si chtěli odkroutit povinnosti sami od sebe moc daleko bychom nedošli. To je zase má zkušenost (pohled na věc) :-)

Hippy

Diky za komentar. Pod ten posledni odstavec se podepisuji 😏 jak jde clovek vlastni silou, tak to se neda. Musi čerpat sílu od Boha.

Ruzenec je uz dlouho ma stalice v duchovnim arzenalu, to je perfektni modlitba.

Zobrazit 5 komentářů »
An09

tato první se mi líbila moc!

An09

děkuji

Dzamila

Poslouchám na pokračování...

protonka

Díky za přepis, těším se na další, raději si najdu čas přečíst než poslechnout :)

Sancika

Právě to čtené je rychlejší než ta videa, kde je to prodloužené o překlad a s dětma není moc času na videa... ale zase slyšet ho s jakou horlivostí káže, jakou lásku má k Ježíši a Marii... to se do toho psaného nevejde :o) A někdy je i docela vtipný...
A pak ještě ty adorace také nemají chybu... to je lepší si poslechnout a prožít...
Jsem ráda, že to psané také poslouží, když už ten čas tomu věnuji...

Dzamila

Já to ráda poslouchám u žehlení , nebo když si jdu lehnout před noční ;)

Sancika

Já zase úplně v klidu, bez dětí, v leže se zavřenýma očima... už to mám shlédnuté celé a teď jsem se zakousla do knihy otce Dominika "Kecharitomene - Milostiplná" je tam hodně to, o čem mluví i ve svých přednáškách, ale je tam i něco více... takže také doporučuji :o)

Zobrazit 7 komentářů »
Krasnazena

Aničko, k narozením dobré napojení na Zdroj, hodně síly a naděje.

Zobrazit 1 komentář »
Hrabosh

Je mi líto, že ti operace nepomohla :(.

An09

Rafael je můj biřmovací patron:) Bůh uzdravuje, moc se mi to líbilo. Moc na Tebe myslím Ani!

Dzamila

Ten kříž je opravdu něco nepochopitelného a bláznivého...

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Když Tě, Aničko vidím, neseš svůj kříž statečně a pokorně. Kdybych nevěděl, že jej máš, a viděl tě, nic bych netušil. Jsi pokladem drahotušské farnosti tím větším, že nosíš kříž s láskou a tím roste i tvoje víra. Buď dál trpělivá a dá-li Pán, může tě toho kříže zbavit. Je však na místě otázka, co je lepší: mít či nemít kříž?

Zobrazit 4 komentáře »

Říkají o ní

magi říká o ní:
:)
saratka říká o ní:
Andulka léčitelka
Láďa_91 říká o ní:
nej sestřenice :-)
Mišička002 říká o ní:
Andulička, vedoucí scholy a skvělá sestřička :)))
Eddy říká o ní:
Významná posila schóly RR49 :-))