Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

RomanS

RomanS / Roman Šimků

RomanS komentoval článek Heretici a bezdomovci.
RomanS komentoval odkaz na stránce společenství Létající hospoda.
RomanS komentoval příspěvek na stránce společenství Létající hospoda.
RomanS komentoval fotku v albu Brno.
RomanS komentoval článek Bylo před velikonočními svátky.
RomanS komentoval odkaz na stránce společenství Létající hospoda.
RomanS komentoval odkaz uživatelky slu-nicko.
RomanS komentoval status uživatele JiKu.
Uživateli RomanS se líbí článek Heretici a bezdomovci.
RomanS komentoval status uživatele dromedar.
RomanS komentoval odkaz uživatele maxmilianrex.
RomanS komentoval příspěvek na stránce společenství Létající hospoda.
RomanS

Švédsko, vzor demokracie, svobody a bezpečí.

"Důchodkyně řekla, že by to nenapsala, kdyby věděla, že je to nelegální"

- je důležité, že už to ví především mladší lidé. Těsto, které je možné hníst (jako na povel z lidlovského amplionku).

http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsko-stihaji-se-penziste-prijimaji-dzihadiste-fve-/p_zahranici.aspx?c=A190321_204039_p_zahranici_wag

RomanS http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsko-stale-vice-migrace-d0i-/p_zahranici.aspx?c=A190330_201520_p_zahranici_wag

astmarevmainkonti-kat
Nakonec co; když Švédové vesměs ztratili rozum, tak je správné, že budou nahrazeni. Osobně mi Švédsko nijak chybět nebude. Možná jen ty jejich detektivky.

RomanS


Dnes v Lidlu: otevřené dvě pokladny, u každé fronta cca tří, čtyř lidí. Stojím na konci jedné a dívám se do druhé po pravé straně. Dvě ženské - ve věku cca 20 a 30 let - co tam už půlminuty stály, vykládají na pokladní pás věci z vozíku. V tom se od pokladny ozve předtočená hláška: pokladna číslo tři se zavírá, nepokládejte zboží... blablabla... Ženské vrátí těch několik již vyložených věcí zpátky do vozíku a přecházejí k vedlejší pokladně, stoupnout do fronty za mě. Říkám jim, proč nezůstaly tam kde byly, vždyť už měly vyložené zboží. Ony na to, že nechtějí dělat problémy.

Tak s tímto… Zobrazit více


Dnes v Lidlu: otevřené dvě pokladny, u každé fronta cca tří, čtyř lidí. Stojím na konci jedné a dívám se do druhé po pravé straně. Dvě ženské - ve věku cca 20 a 30 let - co tam už půlminuty stály, vykládají na pokladní pás věci z vozíku. V tom se od pokladny ozve předtočená hláška: pokladna číslo tři se zavírá, nepokládejte zboží... blablabla... Ženské vrátí těch několik již vyložených věcí zpátky do vozíku a přecházejí k vedlejší pokladně, stoupnout do fronty za mě. Říkám jim, proč nezůstaly tam kde byly, vždyť už měly vyložené zboží. Ony na to, že nechtějí dělat problémy.

Tak s tímto materiálem, přátelé, jsme jako společnost úplně v haj*lu.

slu-nicko Místo, abyste byl nadšený, že konečně vidíte poslušné ženy, zase remcáte... ;-)

OndřejŠpinler Tohle a poslušnost? Ani náhodou. Na tohle existuje jedno takové hezké české slovo: předposranost.

RomanS

JE SUIS KOLLENKA aneb Signály obchází strašidlo svobodné diskuse

Létající hospoda

Koho straší? Ty, kteří se bojí konfrontace s jiným názorem. Ty, kteří sice mají plná ústa dialogu, ale žádný nevedou. Kollenka dialog vedla. A odmítla diktát strany, která ho chtěla pod falešnou vlajkou neubližování potlačit. Pod falešnou vlajkou…

RomanS

Známá kauza. Zaznamenal ji někdo ve veřejnoprávních médiích?

Příklad, kdy se nemuslimové sami podřizují muslimům. Zde právním podvázáním základu západní společnosti: svobody projevu.

Mnozí si myslí, že o jde o cnost: o neurážení osobního náboženského citu, o slušnost a ohleduplnost, prostě o dodržování těch správných evropských hodnot. Přitom jde o podvolení se právu šaríja. Muslimové to - narozdíl od původních obyvatel evropských zemí - vědí.

https://cs.gatestoneinstitute.org/13633/evropsky-soud-pro-lidska-islamA

JiKu Proč by se o tom měla veřejnoprávní média zmiňovat?

Filipek Nojo, nebudou si podřezávat větev.. že?

RomanS Přesně tak, proč by to dělaly?

Chlubíčko Ale beztak je legrační, jaké si volíme spojence. Za první republiky britské a francouzské zrádce, po válce komunistické Rusko, a když konečně by spojenectví s Ruskem dávalo jakýs takýs smysl, vrhneme se s jásotem do spáru dekadentní marxisticko-zednářské EU.

RomanS
– upraveno

inspra Это современный художник!! Páni... То je tak krásné, krásné.

I ten článek, díky.

slu-nicko To světlo... !

Kollenka To je hezké, že taky někoho napadlo přikrýt i tu Marii. Že by byl Josef tak oduševnělý a pozorný, že by to udělal? Každopádně to napadlo aspoň toho malíře. Asi to byl pozorný muž :)

deFlegmatique @Kollenka Vy jste u toho byla, když se to stalo (ne, že bych to chtěl popírat, ale 2000 let je poměrně dlouhá doba) že píšete, jako byste si svatého Josefa pamatovala jiného?

RomanS

Pravda lidi nezajímá

RomanS

Je pravda a pravda.Je totiž to, čemu se říká praktický rozum a teoretický rozum.(Ve skutečnosti nejsou dva - jde o rozlišení funkcí jediného lidského rozumu).Ten první sleduje pragmatický cíl. K jeho dosažení ukazuje vhodné prostředky. Pravdou…

RomanS Vás zajímá pravda o čem?

sigis ovšem, že o všem

RomanS
– upraveno

Jak nebýt ani nalevo, ani napravo, ani uprostřed. Jak nebýt nikde.

Ilustr. na pasáži o přirozenosti:

S jiným pojmem přirozenosti operuje církev, s jiným empirické vědy. A z toho co je, nemůžeme vyvozovat, co být má.

A? A nic. Míč je v autu, jdeme dál.

Mirabel Relativismus z jeho projevu (Daniela Kroupy) kouká.

RomanS Konzervativec. Křesťanský.

Mirabel Tak to s tou svobodou trochu přehnal...takový pohodlný konzervativec (nezodpovědný před Bohem) mi přijde. No ale taky sem nějaká :-) :-/

RomanS

Kdo to všechno řídí?

RomanS

Jsou dvě krajní odpovědi na otázku: Jsou zásadní změny západní společnosti něčím resp. někým řízené?1/ Ne, všechno se bezcílně děje tak nějak samo.2/ Ano, vše je kýmsi naplánováno a zpoza kulis řízeno.Realistické řešení uvedu příkladem islámského…

inspra Přemýšlela jsem, co k tomu napsat, aby nezůstalo jen u lajku za žádnou...tak možná trošku jiný pohled...
Syn hodně vyrábí ze dřeva. Když mu řeknu, aby mi udělal deset stejných hracích kostek, ví, co po něm chci. Ví, jak vypadá hrací kostka, co na ní musí být aby se dalo mluvit o hrací kostce. Když ale bude ty kostky ručně vyrábět, nedokáže je vyrobit naprosto stejné...dřevo má svou kresbu, každá bude trochu jiná už tím. Nemusí vždy na milimetr trefit rozměr nebo rozmístění teček. A protože je děsný nepořádník, vsadila bych se, že mu na nějakou cákne nechtěně barva, položí ji do ukáplého oleje nebo ji jinak neopatrností nebo lajdáctvím, nebo souhrou okolností, poškodí...

inspra No, odešla jsem od tématu...ale když už jsem se s tím ťukala, tak to tady nechám.

RomanS

Užitečné idiotství

RomanS

Ve výběru blogů je článek Kdo z koho.Zřejmě vyjadřuje nějaké širší souznění duší. Je to smutné, ale co se dá dělat. Něco k tomu napsat:@fragaria: Dříve byly sexuální menšiny zadupané pod zemí, nesměly nic a etika byla jasná - to, co nám říká…

spitfire "Čím jsem, jaká je moje identita, je arbitrární, nemá základ v extramentální realitě."

Možnosti jsou otevřené, ale ideologie s tím nepohne. Pouze technologie. Čipování je technologické vyjádření pro budoucí pojetí identity.

Šokující je pouze na tom to, že i v liberálním prostředí je člověk s čipem pod kůží ještě pořád za exota a hlavně ten čip toho moc nezvládne.

Pro čipování je důležité až odumře generace smart mobilů a smart hodinek, protože ty zatím toho umí víc než ten čip.

Aby to bylo trochu (ideologicky) strašidelné, tak s primitivní verzi čipování (identity) přišel nacismus, když lidem vytetoval na paži číslo.

Generace JiKu není v tomto konzervativní. Je jenom jinou kulturou, kulturou vizuální, která končí. Jak to někde paradigmaticky vystihl epimetheus: "když budou všude kamery (i v domácnostech)".

Představa, že vizualizace je zárukou kontroly a sledování je na tolik komická a přežitá, že mě vždycky rozesměje.

Je fakt, že i Steven Spielberg, když chtěl natočit jakousi neonoir verzi budoucnosti, tak se šeredně uťal filmem Minority report.

minimax Kdy se vlastně z úchylů staly sexuální menšiny?

RomanS

Vykouklo na mě:

SIGNÁLY TĚ POTŘEBUJÍ!

No, mě (k tomu diskutování) nepotřebují.

Ale nedá mi to:

"Chceš ... diskutovat ... o tématu, které v Církvi zvedlo vlnu?"

Ano, ptám se: co zvedlo jakou vlnu?