rob

rob / Robert Bergman / 44 let

V celibátu

Vážení přátelé, jste-li tu ještě.
Přesunul jsem svůj blog na můj web: www.robertbergman.cz
A dá-li Bůh, tak budu v psaní pokračovat :)
Přeji vše dobré a pěkné léto.
Robert

Napsat komentář »
Napsat komentář »
rob

Přesně tak by se to dalo taky vnímat :) Inu teologie je někdy snazší než vidy ;)

meloun

no to je, díky, já to už asi chápu. Teď jsem narazila na další podobně formulovanou větu a docela mě celá tahleta problematika zaujala ;-)

Zobrazit 6 komentářů »
Jan Škrášek

Napsal jsem to proto, že já tu dělám zadarmo. Ano, byl jsem cca 2 roky placen, vždy sem to ale bral jako za práci v RT. Aktuálně pro RT nedělám, jen programuju, proto za to neberu peníze. Pokud vezmu mé celkové 6 lété zapojeni, tak dobrovolnictví 100 % překračuje "zaměstnanost". Někdy věci nemusí být nutně tak jak se zdají. V neposlední řadě moc nechápu tu nechuť, kterou tu lehce cítím. Já třeba teď manželce těžce vysvětlují, že dva dny po večerech řeším signály a nemám na ni čas. O únavě z práce nemluvě. Tak tě chci povzbudit, že je to i trochu jinak. Díky za tvůj přínos pro signály.

rob

Pak jsem samozřejmě rád, že i dnes jsou signály založeny na službě nadšenců :) Děkuju, udělal jsi mi radost a poupravils mi pohled na zákulisí ;)

Zobrazit 19 komentářů »
Zobrazit 10 komentářů »
růžetrnitá

No, kéž bych byla aspoň v půlce.

marta-el

To je síla, moc děkuju, Robe, toto jsem potřebovala slyšet. Je to takové moje téma. Svoji pýchu si často uvědomuju, ale dost často si s ní nevím rady...Přála bych si myslet především na druhé a ne na sebe, nebýt přecitlivělá vůči sobě, ale být citlivá a vnímavá k potřebám druhých, netrpět pocity méněcennosti (což není nic jiného než zamaskovaná pýcha) netoužit po přijetí a uznání druhých, ale přijímat sebe takovou jaká jsem a druhé takové jací jsou i s tím vším co mě na sobě i na nich rozčiluje a vytáčí - Upřímně: strašně těžký úkol nad mé síly, se kterým si doteďka (však už mám pořádný kus života za sebou!) neumím poradit..I s tou modlitbou za ty, kteří mě šlapou na kuří oko, to není žádná sláva - ještě tak za blízké, přátele, za lidi v těžkých situacích, prostě za ty, kteří jsou na tom

marta-el

hůř,to jde dobře, ale za ty, kteří ublíží, zraní a ještě se povyšují - těm se raději obloukem vyhnu i v modlitbě :-(( A přitom! Kolikrát jsem i já ve svém životě druhým ublížila, zranila je, byla vůči nim lhostejná, nepomohla...atd. Výborné přirovnání s tou lodí, kéž by mi pomohlo uvědomit si tu skutečnost, že druzí zápasí o život, o doplutí k druhému břehu stejně jako já...Vždyť nakonec stejně si spásu sami nezasloužíme a bez Boží milosti a pomoci nic nezmůžeme...

meloun

ta loď je fakt dobrá...;-)

Zobrazit 4 komentáře »
kacarovi3

Roberte,tak jsem nikdy o adventu nepřemýšlel.Jdu zkoumat své temnoty a připravit je na příchod Krista.

růžetrnitá

Čím hlubší jsou temnoty, tím větší je touha po světle. Právě tehdy si nejvíc uvědomuju, že to sama nezvládám a nikdo jiný kromě Boha mi nepomůže.

"Jako laň dychtí po bystré vodě,
tak duše touží po tobě Bože,
slzy jsou chléb můj v noci i ve dne,
kdepak je Bůh tvůj kdekdo se ptá mne.

Po Bohu toužím, po Bohu živém,
po Bohu touží duše má..."

vildatom

Ke kacarovi. A nejen o adventu.

Zobrazit 3 komentáře »

Říkají o něm

judaith říká o něm:
skalní podporovatel jumpí kapely, na kterého nedáme dopustit. A k tomu se s ním člověk nebojí ani na motorce ;)
Veronika Sýkorová říká o něm:
kněz a ikonopisec, který byl s nama na duchovní obnově
Matísek říká o něm:
Skvělý kněz, taky IKONOPISEC !!!
JaninaVostrov říká o něm:
nooo nazdaaar, kalicholomič :)
tukanx říká o něm:
skvělý kněz a motorkář......