psycho-kat

psycho-kat

dromedar

Nesnáším převzaté texty bez odkazu na zdroj.

spitfire

Fascinující, nikdy bych nevěřil, že bych svůj výklad románu LotR mohl podepřít i samotným Tolkienem.

Díky za článek.

Zobrazit 3 komentáře »
Hippy

No, to je divný a ujetý, chtít to po milujícím a milosrdném Bohu, který už za naše trýzně zaplatil na kříži :D

psycho-kat

Ale já to nechci brát jako nějaký vykupování vlastních hříchů .. to by bylo blbě pochopeno.

Hippy

Tak to trochu vysvětli. Klidně i do zpráv :-)

spitfire

Hodina mezi Winonou Ryder a Angelinou Jolie

Zobrazit 4 komentáře »
JiKu

Co se mi psycho-kat opravdu líbí je, že ona si našla svou cestu. Nevím, jestli je to správná cesta. Vím, že to není moje cesta. Ale to, že je to její cesta a že po ní jde, to je velké, obdivuhodné. Miluji každého, kdo si našel svou cestu. Jsem v rozpacích nad těmi, kteří nenašli. A ti, kteří našli, ale svou cestu považují za jedinou správnou pro všechny, ti jsou vyloženě nebezpeční.

psycho-kat

@JiKu Co myslíte tou cestou? A co by na ní mělo nebo nemělo být správné? Čemu se tedy podle vás vyvarovat? "že ona si našla svou cestu" .. mám to tak, že tyhle cesty se nehledaj, člověk prostě žije s tím co má a brečí nad tím, co nemá a vono se to jednoho dne střetne s cestou někoho jinýho a už se to děje.

spitfire

WAY znamená nejen cestu, ale i způsob.

TetaAni

Tátování je pro dcery dost zásadní věc. Debilní nebo chybějící tátové, dost věcí v životě ženy ovlivní.

Máte pravdu...
Na toto téma moc pěkně káže o. Dominik Chmielewski SD:
https://www.youtube.com/watch?v=KQFCM6VY8-I
/od 11.33 min./

Za poslechnutí stojí všechna jeho kázání 1 - 20:
https://www.youtube.com/channel/UCeVD_LUugPfdlE7izUmaQIA/videos

Kili

Zkuste se zeptat http://www.farnostfrysava.cz/?pg=kontakt, prý tam bývá mimo hlavní prázdniny docela volno.

Zobrazit 5 komentářů »
inspra

Holky drahý psycho-katí....+

psycho-kat

jo ..ale zas, maj za kým jít, málokdo by jim rozumel tak jako já, s tímhle osudem za normálním katolíkem nepůjdou .. tak mám pocit, že to k něčemu je.

Bylinková_sůl_Kotanyi_s_jódem

Tak co? Jak si, holky, užíváte léta?

Zobrazit 4 komentáře »
dromedar

"Pro ještě lepší představu mizérie mého života"

Pokřtili Vás? Pokřtili. A dokonce jste měla svetříček s knoflíčky z pravé perleti, tak co si vlastně stěžujete?

Křtít nemluvňata po mši v úzkém kruhu rodinném je (nebo přinejmenším u nás v letech mého ministrování byl) víceméně standard, i když pokoncilní liturgické zákonodárství samozřejmě preferuje křest při mši.

inspra

Naš pan farář nám takhle jednou povídal, že to, co je dobré, se ďábel často snaží překazit, ponejvíc prostřednictvím nějakých "technických" zadrhelů, a dokládal to příběhy z vlastního života. Divná porucha auta při nějaké důležité cestě, zapomenutí něčeho důležitého....
Pokud by se Váš příběh vzal z tohoto pohledu, je to jasné. Ale Vaší rodiče Vás nedali.
Mám také jednu takovou příhodu... Pokřtěná jsem byla jako miminko, ale opravdově věřit a žít víru jsem začala teprve před několika roky. Tím zásadním krokem ke Kristu a Církvi byla generální zpověď, na kterou jsem se připravovala a prožívala jsem v té době obrovitánskou tíhu hříchů minulých a současně hrůzu z toho, že bych o nich měla mluvit. Byla jsem ale přesvědčena, že to nějak udělat musím, tak jsem zavolala panu faráři, jestli by měl

inspra

čas. Řekl, že mám přijít na faru a zazvonit na něj. Tak jsem šla, zvonila, a nic. Znova a znova. Vyšla ze dveří nějaká paní a řekla mi, že jestli pan farář neotvírá, tak asi není doma. Tak jsem čekala, až přijde. Byla docela zima, pořád nic. Za chvíli vyšla paní znovu, zkoušela taky zvonit, pak zametala, pak se šla někoho dovnitř zeptat, jestli o panu faráři neví...No, docela to trvalo, ale nakonec jsem byla přijata. Panu farářovi zvonek nezvonil, protože ho v noci vypnul kvůli nějakým obtezujicim lidem venku, a zapomněl ho zapnout.

jk-s

@inspra: "Ale Vaší rodiče Vás nedali."

Mne moji rodiče také nedali. Ani ďáblu, ani pokřtít :-)

dromedar

"až odešli lidé, tak nás vzal ke křtitelnici"

To mě nutí dodatečně přeci jen naskočit na rozjetý vlak sebelítosti a politovat se, že jsem se narodil do farnosti (v jejímž kostele toho po opakovaných vykrádačkách v 90. letech moc nezbylo, ale pokud vím, ani předtím) nikdy žádnou křtitelnici neměla, přestože na ni kostel má speciální roztomilý výkleneček - viz tu malou apsidu vlevo od hlavního vchodu https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hnidousy_Svermov_Kladno_KL_CZ_St_

Tak mou hlavu neobmyla voda z nádoby, na jejíchž stěnách lpěly solnoolejnaté kaly z deseti- nebo sta-letí velikonočních vigilií (pro chvíli ignorujme, že vodou od Velikonoc už se z hygienických důvodů dávno nekřtí), ale voda ad hoc požehnaná. Netřeba komentovat, že taková voda samozřejmě nemá náležité blahodárné vibrace.

inspra

Jk-s:
Bylo jim jasné, že si svou svatozář jednou vyzískáte sám.

jk-s

To není svatozář, to je kláda.

dromedar

Kládozář je otevřená různým interpretacím.

jk-s

@dromedar Co by měl říkat Ježíš ... voda z Jordánu ...

RomanS

dromedar ... po opakovaných vykrádačkách nezbyla po kostele ani stránka ... https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Hnidousy_Svermov_Kladno_KL_CZ_St

dromedar

Patrně jsem měl napsaný moc dlouhý komentář, takže se odkaz ze schránky nevložil celý a já jsem si toho nevšiml.

dromedar

Ach ne - správně je ten odkaz od @jk-s. Odkaz ode mě ukazuje druhou stranu kostela (tu, kterou mám nejvíc okoukanou, protože jsem přicházel z té strany a chodil kolem i do školy), ale samozřejmě tam není vidět výkleneček (který, aniž k tomu mám jediný solidní doklad, prohlašuji za výkleneček) na křtitelnici.

jk-s

Něco by na tom být mohlo :-)

"Dvoulodní s obdélným polokruhovitě ukončeným presbytářem a přístavkem sakristie, nad níž se nachází chór, a půlkruhovým přístavkem pro křtitelnici. "

https://ipac.svkkl.cz/arl-kl/cs/detail-kl_us_auth-k0200751-Kostel-sv-Mikulase-Hnidousy-Kladno-cesko/


dromedar

Tak jest. Mj. kostela onoho dlouholetý kostelník. (Ale není mi známo, že by jemu o účelu roztomilého výklenečku bylo něco určitého známo.)

Kollenka

Já tomu nerozumím. Mně kdyby se něco takového stalo, tak to přidávám k dobru a vyprávím jako "vtipnou příhodu z natáčení". Zapomnětlivost devadesátiletého pana faráře by pro mě byla příležitost k pousmání, k radosti, příležitost povědět něco veselého ze života... A psycho-kat to má za mizérii. Jako já chápu, že lidi jsou různí. Ale že tak moc... (Mimochodem upřímně jste mě tím vyprávěním rozesmála. Takže k dobru si můžete připočíst, že jste ve čtyři hodiny ráno rozveselila Kollenku, kterou opět chytla záda a místo aby si je poléčila, tak šla chlastat ke kmocháčkům, čímž pádem jí nebolí jenom záda, ale ještě je jí blivno od žaludku. Nebyl to dobrej nápad. Ale jak jinak utužovat přátelské a kmotřenecké vztahy, ach :).

jk-s

Jak jinak? To jste se spolu nemohli místo chlastání hezky pomodlit?

Kollenka

To jsme stihli dopoledne při mši :) Ale den má 24 hodin :)

jk-s

Já ale myslel místo chlastání, ne kromě chlastání :-)

psycho-kat

@Kollenka .. Jako já chápu, že lidi jsou různí. Ale že tak moc...
Nás ale v tomhle případě v přístupu neodlišují nějaký různý pohledy na život, ale dost jinak běhající neurotransmitery a možná i současné životní okolnosti. ;)

Zobrazit 23 komentářů »