Společenství za záchranu slova "přítel"

Společenství zetlelo, protože v něm nebyla žádná aktivita po více jak šest měsíců.

Popis společenství

My členové tohoto společenství chceme, aby se slovo přítel začalo používat opět pouze ve svém původním významu. Tedy výlučně jako označení pro dvě či více osob, mezi nimiž je čistě přátelský vztah.

Souhlasím:
Ten, kdo je v kladném osobním vztahu s někým, kdo není z jeho rodiny KAMARÁD

Člověk, se kterým daná osoba má hlubší kladný osobní vztah, ale nežije s ním sexuálně PŘÍTEL

Osoba, se kterou někdo společně vykonává určitou činnost PARTNER,SPOLEČNÍK

Muž ve svazku se svojí ženou MANŽELNapsat komentář »

Já říkám neseznaným, že mají partnera nebo milence, ale ne přítele.

Napsat komentář »

Souhlasím: Přátelství je osobní setkávání. Z původního "při těle" bez intimna. Sdílení radosti a smutku, vzájemná důvěra a podpora.

Krasnazena

Jé, to vzniklo "při těle"

Krasnazena

stanno - děkuju

Zobrazit 2 komentáře »

Moc krásně je přátelství popsáno v knížce Daisy Mrázkové -" Haló Jácíčku"stále se k ní ráda vracím:-)

Napsat komentář »

už nevim, jak mám říct, když je někdo víc než kamarád... prostě bližší, důvěrný člověk a zároveň to není můj můj kluk... úplně nám to zkazili. A co víc, postupně se ničí i slovo kamarád a to bude už teprve katastrofa!

Clara

Tak označení "přátelé" už nezní (možná díky stejnojmennému seriálu) až tak intimně, specificky - alespoň dle mého názoru...

organo

Je to hrozná škoda, jak je slovo přítel doslova zprofanované. Přítel či přítelkyně je přece něco zcela specifického, - taky nevím, jaké jiné slovo bych použila.
No já se v mém věku :-) ani neodvažuji říci, že mám dobrého přítele (v tom opravdovém prapůvodním slova smyslu), protože je to okamžitě chápáno jinak...Jé - ona má "konečně" chlapa! A opravdu nevěří tomu, že je to skutečně PŘÍTEL - nic víc, ale taky nic míň.
A říct mám velmi dobrou přítelkyni? Tak budou mnozí uvažovat, že asi nejsem tak úplně v pořádku. Ach jo!

Zobrazit 6 komentářů »

Ahoj všem, také se připojuji k tomu, že slovo přítel v dnešní době dostalo úplně jiný význam a to je velká škoda, protože "přátelství je někdy víc než láska...", jak se zpívá v jedné starší písničce. Přítel je ten, kdo mě zná takovou já jsem, a přesto mě přijímá. Díky za toto společenství.

Napsat komentář »

Hmmm. Dnes ráno jsem tu něco připsal. Nejprve jsem to viděl, teď už to nevidím. Opravdu nevím, čím je to způsobeno. Buď jsem totální internetový nešika, nebo je to v rámci ladění signálů, nebo někdo, kdo má právo mazat, usoudil, že ten text je nepřístojný, a smazal ho. Neupírám mu toto právo, ale byl bych potěšen, kdyby mi napsal vzkaz. Text jsem si naivně nezazálohoval.

ObiSkyWalker

Tvůj příspěvek byl nejspíše smazán nedopatřením, jelikož signály měly ráno cca. 2,5 hodinový výpadek :-(

JiKu

To se stává i v lepších rodinách, také už jsem ladíl nějaký ten web.

Zobrazit 2 komentáře »

Každý by měl začít sám u sebe. I signály, které mě nutí (po vzoru jiných demagogických sociálních sítí) nazvat přítelem každého, jehož internetová aktivita mě zajímá. Přítel je pro mě někdo, kdo si vezme dovolenou a půjde mi pomáhat uklízet barák po povodni, nebo hlídat děti, když mám manželku v nemocnici a musím na služební cestu. A já to automaticky udělám i pro něj.

Napsat komentář »