#přímluva Prosím o všechny, co touží po rodině a nemohou najít životního partnera pro manželství.

Napsat komentář »

#přímluva Prosím za mladou maminku 3 dětí (moji kamarádku), co byla potvrzena Dg. adenocarcinom děložního hrdla...Zítra se chystá na velkou operaci...Také za jejího manžela, rodinu a přátele

EvaHavlátová

Zuzka je po operaci, bojuje dál...děkuji za modlitby a příp. prosím za další k další cestě pro všechny koho nemoc zasahuje (její malé děti, manžela, rodinu...)

Zobrazit 1 komentář »

#přímluva Prosím za mladou maminku 3 dětí (moji kamarádku), co byla potvrzena Dg. adenocarcinom děložního hrdla...Zítra se chystá na velkou operaci...Také za jejího manžela, rodinu a přátele

EvaHavlátová

Zuzka je po operaci, bojuje dál...děkuji za modlitby a příp. prosím za další k další cestě pro všechny koho nemoc zasahuje (její malé děti, manžela, rodinu...)

Zobrazit 1 komentář »

#přímluva Prosím za mladou maminku 3 dětí, co byla potvrzena Dg. adenocarcinom děložního hrdla...Prosím také za její rodinu a přátele, ať jsou jí dobrou oporou...

Napsat komentář »

#přímluva Prosím o modlitbu, ať se nám podaří koupit domeček...Místní kněz třeba na tom místě se modlí o to, kdyby tam byla alespoň jedna mladá věřící rodina...Tak tady jsme, jen nás propojit a podařit se nám tam něco pořídit.....Diecéze Brněnská (aneb stále zoufalá z nikam nevedoucích prohlídek nemovitostí a ztraceného tím hory času....a čeká mně další prohlídka okr. Třebíč...už se bojím, co tam zas bude za zádrhel...)

Lucis

Ahoj, myslím na tebe, ať najdete to správné 🙂 někdy je těžké hledat Bozi vůli 🙂 my máme 4 deti a stále jsme v takovém jako provizoriu, i když se jakz takz vejdeme. No kdybys jela poblíž Náramče, tak se zastav, podíváš se🙂 kdybych se o něčem dozvěděla, tak dám vědět. Pokud chcete stavební parcelu, bude se tady jedna poslední obecní prodávat.

EvaHavlátová

Milá Luci:-), díky...Stále hledáme domeček.....Jak ráda bych "provizorium", alespoň vlastnila a ne jen pronajímala a to ještě ve formě bytu, kde není možnost např. zahrady či uložení věcí např. půda sklep...(mohla bych třeba také navrtat do zdi regály...nemuset se bát, zda mi nájemní smlouvu prodlouží a zda když ne mužovi dají dov na stěhování....)Díky za pozvání, tam cestu žádnou kolem nemám, kdybys měla Ty do Brna dej vědět, ráda se s Tebou uvidím osobně;-) (klidně můžeme se setkat i na mimibytě, co pronajímáme, skromnému návštěvníkovi, co jde za námi by nemělo vadit, že aby otevřel dveře musí nejdříve odsunout tam zaparkovaný kočárek, protože jinde pro něj místo není apod...)

marketap

@Lucis mohu se prosím zeptat, jak velké je to vaše provizorium, kolik m2 obýváte? Děkuji. (Začínám se cítit stísněně v našem mini domečku, tak přemýšlím, zda nejsem příliš náročná, zajímá mě, na jakém prostoru žijí rodiny se čtyřmi, příp. více dětmi).

PetraO

@marketap: Jedna známá vyrostla v bytě cca 75m2 včetně lodžie, velikost na místnosti 3+1. Byla ze 7 dětí. Rodiče řešili tak, že dva pokoje rozdělili mezi děti, obyvák zčásti fungoval jako jejich ložnice, kde s nimi spalo nejmladší dítko, obvykle mimčo nebo batole. Věcí asi měli jen minimum, aby se vešli.

Zobrazit 4 komentáře »

#přímluva Vzpomínám na kolegu, který se minulý týden utopil. Pořád vidím jeho úsměv, když jsme se potkali na stavbě... Dnes měl pohřeb. R.I.P., Petře.

tlejboj

A to se mi taky stalo, že když mi bylo asi 13, tak jsme jeli Žigulem za babičkou do Jablonného nad Orlicí a před Lanškrounem dostala mamka smyk, takže jsem vletěli do škarpy a já jsem odstředivou silou vymáčkul zadní okno a vypadl jsem z auta, načež to auto skončilo asi jen 30 centimetrů ode mě. Na boku. Kdyby se ještě převrátilo zpátky na kola, tak jsem byl na placku.
Naštěstí jel kolem pán s Liazkou, tak vyskočil, se závozníkem převrátili Žigula zpět na kola, tyčí narovnali blatník aby se mohlo točit to kolo, na kterém auto leželo, vytáhli ho zpátky na silnic, my jsme se oblékli do zimních bund, neporušené zadní okno posadili vedle mě a jelo se dál. U babičky strejda okno vlepil do rámu, blatník vyklepal gumovou palicí a byly to jedny z nejhezčích Vánoc.

tlejboj

Něco jsem se pomodlil, ale už mě to nebaví, tak se moc omlouvám.

Zobrazit 9 komentářů »

#přímluva Prosím o modlitbu za rodiče a celou rodinu mé kmotřenky, dnes jim vyhořel dům... ať mají sílu znovu budovat a najdou potřebnou pomoc.

smilemaruska

Odkud jsou a kde bydlí?

JzJ

Díky moc všem, ubytování není potřeba, mají ve vesnici příbuzné.

Zobrazit 3 komentáře »

#přímluva za rozum pro státníky, v jejichž moci je zabránit eskalaci konfliktu na Ukrajině, potažmo celé Evropě.

majkiki

Taky bych byla moc ráda a modlím se za to, aby se situace uklidnila, jsem ale přesvědčená, že mezi Ukrajinou a Ruskem není "konfilkt". Myslím, že je to jednoduší, Ukrajina je prostě Ruskem napadena. Když jsem se modlila naposledy, došlo mi, že je třeba se modlit za mír, ale ne za mír na Ukrajině, ale za mír v srdcích těch, kteří připravují a usilují válku, tedy v Rusku.

KMirjam

¨@majkiki souhlasím Řekla jste to daleko lépe. Včera jsem byla dosti vyčerpána, to se člověk někdy nevymáčkne. Díky moc.

majkiki

@KMirjam: Děkuji Mirjam za Vaše slova, vážím si toho. To máte tak, já ani nemusím být vyčerpaná a stejně mám někdy problém se vymáčknout.:D (Mimochodem, když jsem si to teď po sobě četla, tak jsem si tam našla dvě chyby.)
Zrovna tohle mi ale leží dost v hlavě a hodně nad tím přemýšlím, tak jsem to musela napsat.:) Vím, že to není záležitost Vašeho příspěvku, ale velmi mě znepokojuje to drobení pravdy, slovíčkaření a dezinformace, které kolem toho kolují. Ostatně jako kolem všeho, co je zájmem Ruska a Číny.

A přeji hodně sil, to předjaří je vždycky náročné, ale vydržte, brzy přijde jaro a všichni pookřejeme.;)

KMirjam

@majkiki děkuji vám moc....

Zobrazit 4 komentáře »

#přímluva ... Pane, náš Otče, jestli chceš, abych žil v Božím království a sdílel lásku i na zemi, … pomoz mi prosím, žehnej a posiluj mě svým Svatým Duchem. ... A veď nás se ženou po svých cestách k sobě, abychom se stali svými , partnery v manželství a rodinou.

– upraveno
Napsat komentář »

#přímluva Prosím o modlitbu za tchána. Říkala jsem si, že vydržím (bo negativisticky smýšlí obecně i o jiných a ví se to o něm...), ale nyní už se to začíná dost týkat i mého dítěte a to mně vedlo k zamyšlení...Jaký příklad si ona od dědy ponese? Jak se bude např. cítit, když jí odmítá říkat jménem Andělka, ale říká jí druhým křestním jménem Maruško, co ti to udělali...(ve smyslu, že jsme jí dali jméno Anděla, kteréžto má v ČR tisíce žijících žen dle statistiky k roku 2022). Dále pak jí říká různé věci ohledně vzhledu (jak už je u něj zvykem, tak negativní...)....a další...Začíná se mně to… Zobrazit více

#přímluva Prosím o modlitbu za tchána. Říkala jsem si, že vydržím (bo negativisticky smýšlí obecně i o jiných a ví se to o něm...), ale nyní už se to začíná dost týkat i mého dítěte a to mně vedlo k zamyšlení...Jaký příklad si ona od dědy ponese? Jak se bude např. cítit, když jí odmítá říkat jménem Andělka, ale říká jí druhým křestním jménem Maruško, co ti to udělali...(ve smyslu, že jsme jí dali jméno Anděla, kteréžto má v ČR tisíce žijících žen dle statistiky k roku 2022). Dále pak jí říká různé věci ohledně vzhledu (jak už je u něj zvykem, tak negativní...)....a další...Začíná se mně to celkem dotýkat...ani si nepřeji, aby škaredě (třeba o manželce svého bratra říká, že má problém s psychikou, což není pravda...ba naopak je to moc milá paní, co pečuje o jedno z dospělých dětí, které je žel nemocné a tak se tak často nedostane mezi lidi, což on jí má právě za zlé.....)mluvil o druhých a dcera to musela slýchat....Nevím co s tím...

Leňouš

+++ achjo... +++

Zobrazit 1 komentář »

„Modlete se jeden za druhého.“ Jakub 5,16b

 

Vložením své modlitby na nástěnku umožníš připojit se i dalším uživatelům. Použiješ-li štítek #přímluva u modlitby na své nástěnce, přidá se text i sem.

 

Chceš prohloubit svůj duchovní životDuchovní koučovéTi nabízejí svůj čas. Můžeš se na ně obrátit s dotazem, s prosbou o pomoc, radu, doprovázení, naslouchání.

 
 

S. Dagmar

@sestra-Dagmar

 

P. Daniel Bořkovec

@danielborkovec

 

SM. Angelika Pintířová, SCB

@angelika-scb

     
 
 

P. Josef Novotný

@beppe

 

Andrea Hýblová FSP

@Neposeda

 

P. Roman Vlk

@rvlk


  

Je skutkem lásky (a také naším úkolem) se za sebe vzájemně modlit. Modlitba za druhé má oproti modlitbě za sebe výhodu, že bývá méně sobecká a tedy čistší. 

 

Neboj se také poprosit místního kněze, aby sloužil mši svatou na tvůj úmysl (tzv. intence). Jde o krok smlouvy mezi Bohem a tebou, kterou kněz přijímá a přednáší Bohu na oltář. Za tvůj úmysl se modlí všichni přítomní na mši svaté a také všichni svatí v nebi. Většinou je intence spojena s malým finančním darem pro službu Evangelia. Výše darů je dobrovolná.

 


 

Další duchovní osoby na Signálech, na které se může obrátit najdeš ve společenství Duchovní pro signály.cz. Vzájemnou modlitební podporu najdeš také ve společenství Modlitba se signály.cz.