Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

PPR a gynekologická poradna

Gynekologickou poradnu nabízí uživatelům signály.cz MUDr. Ludmila Lázničková. Své dotazy je možné vkládat na nástěnku společenství nebo do vzkazů. Symptotermální metoda (STM) přirozeného plánování rodičovství (PPR) nabízí párům pomoc v pochopení společné plodnosti. Využívá přirozených ukazatelů plodnosti k určení plodných a neplodných dní. Znalosti dosažené STM mohou manželé využít buď k docílení početí nebo k jeho předcházení.  Pro odbornou radu ohledně STM PPR můžete kontaktovat přímo zde na signálech: Zuzana - LPP Ludmila - CENAP Jitka - LPP Organizace, které se věnují v ČR STM PPR, jsou… Více o společenství »

CENAP

Další seminář na téma NAPROHELP, úspěšná cesta k dítěti, je za námi. Bylo to pro mne setkání s velice příjemnými a nadšenými lidmi, povzbuzení vytrvat v této činnosti, kdy pomáháme na cestě za miminkem bez poškozování zdraví, cestou zdravou a důstojnou k životu, ke vztahu. .

CENAP úžasné bylo,že přijely i ženy ze Slovenska. Takže můžeme říct, že se jednalo o setkání s mezinárodní účastí. L

LudmilaLáz

Využijte možnost vyzkoušet si své vědomosti ohledně znalostí v oblasti pravidel STM PPR a celé škály dalších otázek, týkajících se zdraví.
Vědomostní dotazník je na webu na
https://www.cenap.cz/vedomostni-dotazniky (v sekci „kurzy a
vzdělávání“). Tentokrát se týká PPR při změně životního režimu.
Možná jste také přes svátky někam cestovali a proto i pro Vás může být tento vědomostní dotazník přínosný.
Pokud máte zájem, zkuste vyplnit dotazník a zašlete nám své odpovědi nejpozději do 12.4..

LudmilaLáz

Tři nová miminka potvrzená během jednoho dne

CENAP

Včera v naší gynekologické ambulanci máme potvrzená 3 nová těhotenství, jen jedno miminko bylo počato 14. den cyklu, další dvě výrazně později - 20.den a to třetí dokonce 35. den. Díky symptotermální metodě víme, kdy ve skutečnosti k početí došlo a…

CENAP

Dne 7.4. bude v Brně akreditovaný odborný jednodenní seminář především pro lékaře, zdravotnické pracovníky, poradce PPR a jiné odborné pracovníky, kteří se problematice řešení neplodnosti věnují. Zveme i kněze a bioetiky. Prosím o rozšíření informace. Přihlášky jsou na https://www.cenap.cz/naprohelp-kurz

JitkaN

Málokdo si uvědomuje, že některé běžně užívané léky jako třeba Mucosolvan, Stoptussin nebo Ibalgin (a mnohé další), mohou mít vliv na sledované příznaky plodnosti.
...důležitý článek nejen v chřipkovém období :-)
http://www.lpp.cz/clanky/vplyv-liekov-na-priznaky-plodnosti/

LudmilaLáz

Na https://oaza-cistoty.signaly.cz/1802/bratislavska-konference-o-mravnosti-6-2-2018
jsem vložila příspěvek o zajímavé a poučné konferenci s názvem Aktuální otázky lidské mravnosti. Konala se v Bratislavě 6.2.2018 v prostorách bohoslovecké fakulty.
Úvodní slovo pronesl Mons. S Zvolenský, bratislavský biskup metropolita,předseda KBS
Přednášejícímí byli J.Em. kardinál Gerhard Ludwig Müller, mons. Livio Melina, prof. Stephan Kampowski, ThLic Ján Viglaš.
Konference byla pořádána u příležitosti 25. výročí vydání encykliky Veritatis splendor (VS) a také s připomenutím na 50. výročí vydání… Zobrazit více

Na https://oaza-cistoty.signaly.cz/1802/bratislavska-konference-o-mravnosti-6-2-2018
jsem vložila příspěvek o zajímavé a poučné konferenci s názvem Aktuální otázky lidské mravnosti. Konala se v Bratislavě 6.2.2018 v prostorách bohoslovecké fakulty.
Úvodní slovo pronesl Mons. S Zvolenský, bratislavský biskup metropolita,předseda KBS
Přednášejícímí byli J.Em. kardinál Gerhard Ludwig Müller, mons. Livio Melina, prof. Stephan Kampowski, ThLic Ján Viglaš.
Konference byla pořádána u příležitosti 25. výročí vydání encykliky Veritatis splendor (VS) a také s připomenutím na 50. výročí vydání encykliky Humanae vitae.
Z CENAP jsme se zúčastnili čtyři. V autě zpět jsme se shodli, že jsme moc rádi, že jsme se konference mohli zúčastnit, že slovenská biskupská konference toto setkání uspořádala.

Bratislavská konference o mravnosti 6.2.2018

CENAP

Velice zajímavá konference s názvem Aktuální otázky lidské mravnosti se konala v Bratislavě 6.2.2018 v prostorách bohoslovecké fakulty. Úvodní slovo pronesl Mons. S Zvolenský, bratislavský biskup metropolita,předseda KBS Přednášejícímí byli J.Em.…

CENAP

již je možné se hlásit na kurz pro poradce PPR - více na stránkách www.cenap.cz v sekci akreditované semináře

CENAP

další kurz STM PPR v Brně - březnové termíny již jsou vypsané - více na stránkách www.cenap.cz v sekci kurzy

CENAP

Povzbuzení pro ty, kterým říkají, že by měly užívat antikoncepci léčebně. V červenci 2015 se na nás obrátila slečna, že více než 6 let – od svých 17 roků, užívá antikoncepci „léčebně“. Tvrdili jí, že antikoncepci musí užívat…Podařilo se nám ji podpořit, aby antikoncepci vysadila , s pomocí potravinových doplňků a opravdu úžasnou její trpělivostí, kdy první cyklus po vysazení antikoncepce trval úmorných 333 dní, pak další trval 74 dnů, další 154… a nyní má již několik krásných ovulačních cyklů s délkou okolo 40 dnů. Dokonce už má cykly, kdy délka druhé fáze je učebnicových 14 dnů.

CENAP Důležité je tedy nenechat se zmanipulovat...

CENAP

Nevíte, co upřednostnit? Zda se objednat do poradny STM nebo přijet na kurz ? Přečtěte si https://cenap.signaly.cz/1801/kurz-stm-nebo-poradenstvi

Kurz STM nebo poradenství?

CENAP

10.3. v Brně začíná další sobotní kurz v CENAP , 22.2. začíná cyklus setkání, který nabízíme ve čtvrteční odpoledne. Průběžně, každý den, nabízíme poradenství, konzultace záznamů, poskytujeme inflormace o symptotermální metodě, o antikoncepci, i o…