Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Politická zamyšlení a komentáře na aktuální politickou situaci především v ČR

Záleží nám na demokracii! :) Chranme ji. Více o společenství »

KMirjam
– upraveno

Až na detaily (kupř. floskule o "mladých nemakačenkách"), dávám panu dr. Klimešovi zapravdu.
Lidská práva už nehájí naší svobodu, nýbrž sama sebe. Podobné myšlenky mě napadají, jako pamětníka předchozího režimu, často. Tehdy jsme toužili po minimu dovolání se, bojovali za "lidská práva", zatímco dnes je to jen pojem, který víc škodí, než pomáhá.


Vaše komentáře?

KMirjam

Vyjádření kardinála Duky k zákonu o zdanění církevních restitucí

KMirjam

Zdravím. Nevěděla jsem, kam to vložit, napadla mě tato skupina.
Předem bych ráda zdůraznila, že tento web nesdílím jako nějakou propagaci islámu!
Nicméně žijeme ve světě, kde jsme neustále s konfrontováni s těmi nejnaivnějšími názory na islám, který nikdo z nás, včetně mě, nezná, a do hloubky ani znát nemůže. S islámem ale v současnosti konfrontováni jsme a budeme ještě víc. Sama se pokouším se v této oblasti vzdělávat, co však vím, že nestačí ani znalost Koránu. Už jen proto, že islám se spíše ke Koránu vztahuje, dokonce aniž by připouštěl jakýkoli výklad. Je tedy zajímavější, přečíst si,… Zobrazit více

Zdravím. Nevěděla jsem, kam to vložit, napadla mě tato skupina.
Předem bych ráda zdůraznila, že tento web nesdílím jako nějakou propagaci islámu!
Nicméně žijeme ve světě, kde jsme neustále s konfrontováni s těmi nejnaivnějšími názory na islám, který nikdo z nás, včetně mě, nezná, a do hloubky ani znát nemůže. S islámem ale v současnosti konfrontováni jsme a budeme ještě víc. Sama se pokouším se v této oblasti vzdělávat, co však vím, že nestačí ani znalost Koránu. Už jen proto, že islám se spíše ke Koránu vztahuje, dokonce aniž by připouštěl jakýkoli výklad. Je tedy zajímavější, přečíst si, jak asi muslimové smýšlí.

Proto mě už před časem zaujal tento portál, výjimečně v češtině, poněvadž jeho adminem je (snad) český konvertita k tomuto náboženství. Stalo se tak v roce 2000, kdy mu bylo 17 let.

Ráda bych tedy pro zájemce, kteří by si tam občas chtěli zalistovat, vložila sem ten jeho web e-islam.cz.

A budu ráda, pokud vás tam některý článek, nebo sám styl něčím zaujme ať už kladně nebo záporně, když se k němu vyjádříte. Moc by mě zajímaly vaše postřehy. Sama, abych neovlivňovala, raději v úvodu o tom, co mě u toho napadá, neřeknu vůbec nic, Připojím se v případné diskusi. Díky.

KMirjam

A máme to. :((

KMirjam
PetrST

Skvělé!

KMirjam Biskupa Holuba mám ráda, tady chápu, že v dnešní době tak rezonující téma, bylo i pro něj náročné.

Mimochoden, když už tam zmiňuje růžovou a modrou barvu, kterými jsme si zvykli odlišovat genderově malé děti, víte, že schéma modrá pro kluky, růžová pro holky, je velice nové a zavedlo se až po II.svetove válce? Dříve tomu bylo naopak Ještě moje maminka spadala do doby, kdy to byly naopak holčičky ktere byly oblékaný do modré na odlišení od kluků v růžovem.
Už jen z toho je vidět, té genderově stereotypy se vyvíjejí neustále. A že každá změna šokuje, je fakt. )

Dále: "Úplná oddělenost genderu od pohlaví je něco, co jde proti podstatě toho, jakým způsobem realitu světa vnímá Bible,“ říká Holub. No. Nevím. Pak jde proti vnímání Bible i povědomí o andelech jako bezpohlavních bytostech? :)

PetrST S tou odděleností genderu od pohlaví bych to chápal spíše v úloze rodičovství - žena, ať je její postavení jakékoli bude vždy mít privilegium být matkou, a naopak my muži nikdy takové privilegium (přirozeně) mít nebudeme.

KMirjam @PetrST chápu, jenže kdyby se genderova tématika týkala pouze této věci, nebyly by jistě okolo takové diskuse. A zejména by nebyly okolo IU, která to vyvolala.

Zítra napíšu víc, napsala jsem komentář, a celý se mi smazl. A už je pozdě. Vrátíme se třeba k tomu jindy. Dobrou.

PetrST

KMirjam Trapný " protest" proti trapnému vystoupení P. Piťhy.
Mrzí mě že se stalo zvykem " bojovat " proti čemukoli právě způsobem, proti kterému se protestuje. To dodává původním zdrojům nepokojů legitimitu.

PetrST Jsem stejného názoru.

KMirjam

Dotaz především k vám, mladym. Co pro vás znamená a jak vidíte události 17 listopadu 1989?

KMirjam @PetrST ale to je přece v pořádku, akorát mám vážné obavy když se šíří, jakože se to děje, tzv "jiné pohledy" nebo se tomu moderně říká "alternativní pravdy" které naprosto tehdejší dobu zkreslují, nebo vyloženě a záměrně o sametce a všem okolo lžou. Před těmi varuji. Uráží mě taky, když se třeba zpětně nadává na prezidenta Havla, zvlášť když je po smrti. A věř, že se s tím setkávám. Však spící bolševický démon se zdá začíná zase probouzet. Znepokojuje mě to.
Svědectví z jiných míst než z Národní je samozřejmě mít nutný, nebo vědět, jak bylo plno věcí neuvěřitelně zkoordinovaných, a to v době bezmobilové, a bez možnosti nějak běžně množit tiskoviny. Třeba jak někteří rozváželi po republice letáky, lidi se propojovali, byla to úžasná celonárodní euforie. Snad krom skalních komoušů

KMirjam Je ovšem taky dost lidí, zjm když cítí že se ty jejich tehdejší ideje zas objevují v prostoru, nebo maj tu svou nostalgii po"zlatých dobrých časech", kteří se pokoušej recyklovat minulost aspoň ve vzpomínkách, takže je možný, že ani úmyslně nelžou, akorát jim selektivní paměť vybaví jiné věci, které nově provazují souvislostmi, které neodpovídají realitě. Když někdy slyším třeba i vrstevníky, nebo lidi starší, mám dojem, že jsme žili v úplně jiných zemích, ne-li planetách.

KMirjam

O současné kauze ale i obecněji o podílu médii ale především samotného Babiše na zkreslování obrazu duševních nemoci

Duševně nemocný neznamená nesvéprávný ...

KMirjam
– upraveno

Asi už zase padá vláda..

KMirjam @PetrST jinak po pravdě úplně soukromě, sama považuji zneužití svých dětí za účelem neoprávněného získání dotace, a poté je potopit vyzrazením jejich konkrétních diagnóz do medií a udělat z nich nesvéprávné jedince, za opravdu jeho slovy za "hyenismus a hnus největší", a daleko horší, než samotný jeho podvod s dotacemi. Tohle snad nemá mezi žádnými rodiči obdoby. Neuvěřitelné svinstvo od něj.

KMirjam @PetrST nebo co myslíš, že má ten dotační podvod a všechny související zločiny, které postupným vyšetřováním vyplouvají na povrch, skrývat dalšího? Taky mě napadlo, třeba v souvislosti s tím Krymem (jak se tam jeho syn s tím opatrovníkem dostali je opravdu záhada, víza se na toto okupované uzemí nedává jen tak, hlída to Rusko i Ukrajina), jestli nejde o nějaký větší průšvih, třeba napojení na FSB?