Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

pastorblack

pastorblack / Jindřich Černohorský

Ženatý
pastorblack
– upraveno

Další ze série svědectví. Jsem rád, že vám jej mohu nasdílet.

pastorblack se stal členem společenství Společně na signály.cz.
pastorblack

Dobrých svědectví není nikdy dost :-).

pastorblack komentoval článek Odpudivé křesťanství část 4..
pastorblack

Odpudivé křesťanství část 4.

pastorblack

Dnes chci otevřít téma Duchovních darů. Minule jsme hovořili spíše o ovoci Ducha, což je to, co činí křesťany autentickými. A jestli dnes lidi něco odpuzuje, tak je to přetvářka. Ovoce Ducha z nás dělá lidi jasných postojů, lidi laskavé, ale pevné.…

Venda_Venda "Mě Pán Bůh obdaroval grafomanií a naplňuje mě radostí, že to mohu dělat!"

BětkaV nesouhlasím s důrazem na emoce (celé to "naplňování radostí"). protože v tom čtu, že když mě cokoli přestane bavit a naplňovat, znamená to, že toho mám nechat. že pro to nemám ten správný dar.
když mě právě nebaví a nenaplňuje studium oborů, které jsem si vybrala a ke kterému mám i dostatečné schopnosti, znamená to, že toho mám nechat?
když mě přestane bavit práce, která mě doteď naplňovala a mám k ní dostatečné schopnosti a kvalifikaci, mám toho nechat?
když mě přestane bavit pomáhat ve farnosti a ztratím trpělivost se všema a se vším, znamená to, že mě Bůh chce jinde?
Nebo že mě chce naučit zapřít sama sebe, vzít svůj kříž a dělat to, co mám, i když to není jednoduché? protože dělat to, co mě baví, zvládne každý. dělat to, do čeho se nutím, ale věřím, že to má smysl... to je už jiná.

pastorblack Ahoj Bětko, to co popisuješ je pravda. Nejde v tom co jsem popsal vše rozepisovat. Bylo by to hodně dlouhé. Samozřejmě, že jsou v životě věci, které nás nebaví, ale musíme je udělat a podobně. Ale myslím si, že pokud jde o dary Ducha, nemělo by to jít tzv. "přes závit". I mě se stává, že sloužím dary, které mám a cítím se někdy zmalomyslněn a unaven. To určitě prožívali i učedníci Ježíše. Ale mám jistotu Božího povolání a když mě bude chtít jinde, tak mi to dá znát. Pouze na city nelze spoléhat. Dík, že jsi napsala.

pastorblack komentoval článek Odpudivé křesťanství část 3..
pastorblack

Odpudivé křesťanství část 3.

pastorblack

Můžeme dnes očekávat podobné probuzení o jakém čteme ve Skutcích 2. kapitole? Pevně věřím, že ano. Není to tak, že my bychom chtěli, ale Pán Bůh to nechce. Je to obráceně. Bůh je připraven, ale my jsme často nepoužitelní. Asi bych měl hned na…

sigis "Tak jako hledající lidi přitahoval Ježíš, tak je přitahovali i učedníci."

To je všechno hezké, ale samotný Ježíš moc dobře chápal už ve své době, že takzvaných hledajících není tolik, kolik si představují dnešní takzvaní křesťané :-)

I řekl jim: "Vám je dáno znát tajemství Božího království; ale těm, kdo jsou vně, děje se všechno v podobenstvích, aby `hleděli a hleděli, ale neviděli, poslouchali a poslouchali, ale nechápali, aby se snad neobrátili a nebylo jim odpuštěno´."
Mk 4,11-12

Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.
Mt 7,14
pastorblack Nemusíme řešit, kolik je nebo není hledajících. Zkušenost mě učí, že velké množství lidí si řeší základní životní otázky. Ale odpověď nehledají v křesťanství, ale všude jinde. Těch důvodů může být hodně, ale fakt je ten, že pro mnoho z nich je dnes křesťanství mrtvé. Protože křesťané představují Boha jako mrtvého.

pastorblack

Odpudivé křesťanství část 2.

pastorblack

Minule jsem mimo jiné hovořil o tom, že jedna z příčin toho, proč je dnes křesťanství tak nepřitažlivé je církev samotná. Prostě organizace, které jsou dnes tak vzdálené tomu, co sledoval Ježíš a jeho první učedníci, že už to snad ani více nejde.…

JiKu "Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich." (Mat 18:20)
Přesně toto je církev!

To víte odkud?

maxmilianrex Pán Ježíš mluví o Církvi jen jednou, tedy když pominu "jestliže tě neposlechne oznam to církvi"- a to v souvislosti s apoštolem Petrem: "A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou".

RealToltekDzehenuti Ano svou církev. Nikoliv katolickou.

sigis "První křesťané to měli! Mít bychom to mohli i my. Ale o tom budu psát příště."

Pravím vám, že tak velikou víru jsem nenalezl ani v Izraeli.

pastorblack komentoval článek Odpudivé křesťanství část 1..
pastorblack komentoval status uživatelky slu-nicko.
pastorblack aktualizoval svoje informace.
pastorblack změnil svoji profilovou fotku.
pastorblack

Odpudivé křesťanství část 1.

pastorblack

Odpudivé křesťanství část 1. Zarazil vás nadpis? Pobouřil vás? A proč? Musíme si přiznat, že křesťanství alespoň ve vyspělých státech Evropy a nejen tam je něčím, co téměř nikoho nepřitahuje. Ano, křesťané zde jsou, scházejí se, tu a tam o sobě dají…

JiKu https://www.radiovaticana.cz/clanek.php?id=27166

spitfire "Největší pozornost však vatikánský kardinál věnoval civilizační krizi, kterou dnes prožívá Západ."

Třeba jen odmítá vidět civilizaci takovou jaká je a toho vede k ukvapeným závěrům, že civilizace je v krizi.


"Mluvil mimo jiné o ničení, jakého se západní státy dopouštějí ve světě – a zejména v chudých zemích."

Proč hned ve světě? Každá civilizace má centrum a periférii. A chudí už jsou na periférii. World is not enough. (svět nestačí)


"Poznamenal mimo jiné, že humanitární pomoc se často váže na přitakání potratům nebo ideologii gender."

To je jasné. Někdo někomu poskytne pomoc a nutí příjemce pomoci, aby se podřídili jeho záměrům. Sarah, ale nikde nepíše, že by někdo někoho nutil tu pomoc přijímat.

pastorblack

Dokončili jsme skvělý projekt Rodina a vřele doporučujeme. www.projektrodina.cz

pastorblack se nyní i zde přátelí s uživatelem KarelFalta.
pastorblack se stal členem společenství Hradec Králové.
pastorblack

Berani

pastorblack

Tak jsme si pořídili berany. Ne proto, že bychom se s manželkou nudili, právě naopak. Po pěti hodinovém sekání našeho pozemku ve svahu a ježdění sekačkou sem a tam, bylo rozhodnuto. Ve vedlejší vesnici je ovčák, který má více jak stohlavé stádo a…

Uživateli pastorblack se líbí článek O dobrotě.
pastorblack

Octomilky

pastorblack

Stále se v životě setkávám s jevy, které mě překvapují. Máme relativně čistou kuchyň, ale jen nechám na lince ležet rozkrojený citrón a nebo včas nezlikviduji banánovu slupku, jsou tu! Octomilky. A kdyby jedna, nebo dvě, tak neřeknu, ale desítky a…

Uživateli pastorblack se líbí video uživatelky protonka.
pastorblack

Přátelé / 1

Další přátele »