Pabloz

Pabloz / Pavel Vojtěch Josef Čihák / 36 let

Ženatý s Mája-Gazela
změnil svůj stav na
ženatý s Mája-Gazela
Napsat komentář »

Zdravím! Tohle opravdu není spam ani hoax. Jak o tom dnes 21.11.2010 informovaly Zprávy na TV Prima, tak opravdu jeden americký pár udělal hlasování na internetu, jestli těhotná manželka půjde na potrat nebo porodí. Prosím podpořte život nenarozeného chlapečka, aby měl právo na život. Stačí na stránkách http://www.birthornot.com/ v pravé části zvolit hlas "Give Birth" pro volbu, aby se děťátko narodilo. Doufám, že to pomůže a i kdyby ne, tak to bude pro lidi alespoň naděje na šťastný život. I my jsme se mohli narodit, tak prosím dopřejme tohle i jiným. Ze srdce Všem děkuju.

archiStrata

huf, i když to není hoax a třeba i dám svůj hlas, nějak mám z této iniciativy výrazně negativní vnitřní pocit.
Je to vytváření jakéhosi dalšího levelu dnešních reality show, tentokrát ne o to kdo je větší talent nebo kterou dívku si za manželku vybere milionář, ale o život nenarozeného dítěte. Hra o život člověka.

Tisíce lidí budou hlasovat pro a tisíce proti, ale podle mně je tohle prostě něco, co svým způsobem důstojnost života uráží, dělá z něj předmět hlasování (i když asi jen s hlasem poradním).

Jsem proti potratům; vítám internetové petice ohledně důležitých aktuálních událostí, ale toto je prostě na mně osobně moc.

Pabloz

Nemyslím si, že zrovna tohle je level reality show - jinak by si to snad investigativní televize netroufla odvysílat. Každopádně 2 kliknutí na stránkách, kde nejsou reklamy není určitě žádné morální dilema. Jak už jsem psal, i kdyby to byl nesmysl, tak je dobrým signálem každý hlas o narození dítěte jako naděje na život. Internetových peticí jsem se už taky účastnil a docela toho lituju, protože mi pak politici posílají maily.

archiStrata

No, nevím. Hlas jsem dal. Reality show asi není to pravé slovo, přesto si myslím, že to je za určitou hranicí. Mnoho lidí to tam vyjadřuje v komentářích, víceméně něco ve smyslu "rozhodněte se prostě sami a nedávejte to veřejně na internet"....
Já si to osobně myslím taky. Není morální dilema tam hlasovat a zastávat tak křesťanské hodnoty, ale je podle mně nemorální takovou stránku vůbec vytvořit. Osobně bych byl pro to, aby ji stáhli.
Asi tak no.........měj se

Pabloz

Mám dobrou zprávu. Děkuju všem za hlasy a podporu, rodiče si nakonec i přes výsledky hlasování nechají dítě http://www.birthornot.com/2010/12/07/yes-were-keeping-the-baby/ Zvítězil Bůh, svědomí, lidskost a zdraví rozum. Trochu si říkám, že ti lidé jdou tak trochu proudu - nejdřív udělají to, co by si nikdo nedovolil a pak se zachovají tak, jak by to nikdo nečekal.

archiStrata

Fajn. Je dobré, že si dítě přes výsledky hlasování nechali, tedy už oni sami učinili vlastní zodpovědné rozhodnutí. Tragické by bylo, kdyby se těmi výsledky slepě řídili, ne proto, že většina byla pro potrat, ale proto, že to bylo prostě zřeknutí se vlastní odpovědnosti za vlastní dítě. To bylo na celé té iniciativě nejhroznější.

Jak by se později bude tomu dítěti žilo, až by zjistilo, že o něm jeho rodiče nechali hlasovat ostatní? Ani teď to rozhodně nebude růžové, až to dítě dospěje a dozví se to, ale ano, zvítězila láska, svědomí a lidskost. O lidský život se totiž hlasovat nedá, nesmí.

Zobrazit 5 komentářů »

Říkají o něm

Elenwen říká o něm:
Tak s tímhle klukem se nudit nebudete :-
Koumák říká o něm:
Mrtě zmrzlej člověk na Silvestra.
RegretD říká o něm:
Moc dobrej kamarad!
Žaaba říká o něm:
Ty brambory měly ale říz! :o) ...byl na Vesmíru dva dny a už dělal popeláře...ale jinak človíček, řazenej do kategorie NE-SKU-TEČ-NÍ :o)
Matěj Štírek (madar) říká o něm:
Borec a bezva týmák!!!!Vzhůru do bezvědomí!!!!!!