Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Open Door

Vítejte v Open Door! Vítejte v diskusním společenství přístupném všem registrovaným uživatelům Signálů, kteří mají chuť a nebojí se diskutovat nad různými tématy. Pokud patříš mezi ně, vítej mezi námi! Více o společenství »

KMirjam
– upraveno

Máte nebo znáte už tuto novinku?
Bible, Český liturgický překlad

I když i zde ještě chybí překlady některých knih, v takovém rozsahu jako má tato appka se ovšem s katolickým překladem v tištěné podobě zatím jinak nesetkáte :)

KMirjam

Vynikající film. Doporučuji.

KMirjam

Přátelé, jelikož je téma stále aktuálnější a záleží na každém z nás, zvu vás do své skupiny, kde sdílíme nejnovější události, hrozby i naděje, výzvy a nápady, abychom se v situaci co nejlépe zorientovali a v konečné fázi se mohli každý po svém zapojit a snad i podílet na mírnění problémů,. které přede námi stojí v otázce životního prostředí,. Kdo se přidá?

deFlegmatique Strachy jsou na objednávku a újmu z klimaúzkosti vám nikdo nevykompenzuje. Žít skromně, to je podle mého názoru úplně základní předpoklad, jak nenadělat do životního prostředí.

Open Door

Zprávy o sexuálním zneužívání v církvi zasáhly věřící i nevěřící. Vyvstalo spoustu otázek, na které jsme se v pořadu Signály z kavárny, zeptali otce Marka Františka Drábka.

KMirjam http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=33780&fbclid=IwAR24yKd-P9GxhESSakKo9F3W576h-2ehS5G8KFUhsF6egUUiAJUuOVbL3UQ

Ufon

https://www.youtube.com/watch?v=nJhdMtGqP1s
Pěkné video, Hodně mě to pobavilo a zaujalo :-) Doporučuji.

dtto Tenhle je taky dobrý:
https://www.youtube.com/watch?v=6Oz5-Eur1-w

Open Door

Znáte youtuberku Jáju na paprice a její projekt STOP TABU?

KMirjam

Zdravím. Myslím nejlepší článek na toto téma. Pokud někdo budete chtít o článku diskutovat, což budu velice ráda, prosím přečtěte si ho pečlivě a celý.
( Stává se totiž, že na soc.sitich někdy lide reagují pouze na nadpis). Díky.

RomanS Vzhledem k tomu, co říkáte (podle mimoběžně) o nevím, tak si nejsem jist :)

KMirjam @RomanS shodu vidím v konečném poznatku, že nikdo z nás nebude nic podepisovat :)

Kollenka

Příspěvek smazán, předpokládám. Jak myslíte. Já jsem tomu věnovala celé jedno ráno, kdy mi u toho zvracely děti, létala jsem od jednoho k druhému.... Ale jak myslíte.

Kollenka Ano, mám chvilky, kdy jsem naštvaná na celej svět. Ale dneska ráno to nebylo :) Já mám momentálně kupodivu docela dobrou náladu.

Tofl Od té doby, co na signálech řádí "svoboda bez názoru" a "bezdůvodné slovní napadání druhých", tak se nesmíme divit tomu, že opět po letech mizí komentáři či dokonce celá vlákna v diskuzích.

Když RT nechalo volnou ruku úplně všemu (nekontroluje příspěvky, neusměrňuje provokatéry, nevěnuje se uživatelům, nechodí mezi mladé), tak bylo jasné, že to dopadne tak jak to dnes na signálech vypadá. Někdy mi totiž příjde, že jsem se uklikl a jsem místo na signálech někde na bulvárním diskuzním portálu.
Místo, aby signály spojovali, tak spíš rozdělují uživatele a to je docela smutné.

KMirjam

Tak bacha! Diskriminace začíná už v porodnici, u dupaček!!!! :))))

Tofl Tak koukám, že "pán/paní" politolog/žka Réjane Sénac/ová je další kandidát/ka na zákazanou osobnost.
Takové nesmysli jsem už dlouho nečetl.

Nechápu proč se dnešní feministky šťourají v základních věcech, které jsou dávno vyřešené a zároveň plácají páté přes deváté.
Pořádnou práci na ně, protože to už jsou blbosti z nudy . . .

KMirjam @Tofl pro přesnost je možná dobré zmínit, že ještě před cca sto lety se VŠECHNY děti oblékaly stejně, a to do růžových a červených oblečků a sukének. Kluci i holky. Tehdy to ovšem mělo význam jiný, a to je podstatné. S dětmi se o pohlavních rozdílech nemluvilo, bylo to tabu-neslušné.

Ještě mám někde fotku táty v sukénce. (a to neměl nikdy sestru, že by to třeba nosil po ní)

Jenže tohle je přesný opak. Děti by se podle některých měly poučit o všech detailech sexuální problematiky asi už od kolébky, nejpozději v předškolním věku. Chjo, fakt přestávám světu rozumět.

KMirjam @Tofl nedávno jsem viděla na Viasat History dokument o rodině královny Viktorie. Krom toho, že byla v něčem taky dobře švihlá, malé děti popisovala jako nechutné svraštělé netvory podobné žábám a odmítala je kojit, poněvadž ňadra chápala tak, že mají poslání sexuální, nikoli mateřské, bylo nejzajímavější v tomto kontextu svědectví dobových portrétů rodiny. Všechny děti v sukénkách, růžových s červenými doplňky. Tehdy prostě norma. Jenže jak říkám, vždy je podstatný smysl.

Tofl @KMirjam: Souhlasím a není to tak dávno, kdy určité věci byli stále tabu. Z vyprávění rodičů, jejich sourozenců a známích jejich generace, se ještě do začátku 70-tých let spousta témat před dětma tabulizovala.
Taky znám spoustu rodinných fotek (především z první republiky), kdy se oblečení neřešilo.

Prostě bylo dané, že chlapec je chlapec a dívka je dívka. A tyhle věci se rozvíjely a nedělali se rozdíly.

Tofl @KMirjam: Kromě toho, jak si může dítě vybrat z něčeho, z čeho nemá žádné zkušenosti ?
Člověk si vybírá až po získaných zkušenostech a u nás je to dané i zákonem. v dospělosti (18 let) si člověk může dělat co chce, ale do té doby by děti a dospívající měli získávat zkušenosti - jak dobré, tak i ty špatné.

Souhlasím, že vše by mělo mít opostatnění a proto dnenší výchova "vyber si bez zkušeností co chceš" je zcela mimo a zvrácená.

KMirjam

Platí od ledna 2019. Tak kdo z vás tento antidiskriminační zákon využije? :D

KMirjam Mimochodem stalo.se mi na fb pročítala jsem komenty jedne levicové aktivistky , téma mě zajímalo , a došlo tam k hádce. Kdosi mluvil v ženském rode o někom s ženským příjmením a ostatní strhli bouří že by měla vědět že tato žena je přeci muz, cítí se tak už dávno a každý to přece ví , a že je to sprostota nejvyššího kalibru a diskriminace a ona že se pravem bude cítit uražená a dotčena a může z toho mít problémy a bude to vina právě takových ignorantu kteří se včas neinformují a šíří tuhle diskriminační politiku.
Myslela jsem, že jsem v blázinci

Tofl Já budu používat rody MUŽ a ŽENA a především pojem RODINA (žena+muž+dítě) do té doby, než mě za to nebudou trestat jako za bolševika (vyhazov z práce, buzerace ze strany StB, kriminál).

Když občas vidím tu zvrácenou tvář evropské společnosti, tak někdy docela chápu islámské fundamentalisty, kteří by Evropu rádi srovnali se zemí. Vždyť společnost se dnes chová jako Sodomě a Gomoře. Je jen otázka času, kdy tahle kulturní a společenská zvrácenost bude potrestána . . .