Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Open Door

Vítejte v Open Door! Vítejte v diskusním společenství přístupném všem registrovaným uživatelům Signálů, kteří mají chuť a nebojí se diskutovat nad různými tématy. Pokud patříš mezi ně, vítej mezi námi! Více o společenství »

Open Door

Není sexuální askeze před manželstvím v dnešní době ze středověku? Co tě vede k tomu vydržet? Přemýšlel/a jsi někdy nad tím, proč je tomu tak a ne jinak?

#Víra #Sex #Manželství #Církev

PetrST Já jsem se například musel zřeknout studií, abychom se mohli s Tess vzít v časovém horizontu 5 - 6 let známosti.

RomanS Nechci vám to snižovat, ale je rozdíl mít známost ve třinácti a dejme tomu ve dvaceti. Natož třiceti.

heiduška


Máte instagram? A chcete vidět i signály real? První den odstartoval jeden uživatel. Poznáte, kdo to je? Přidejte se taky, ukažte, že signály mají živé uživatele! Kdo by se chtěl přidat, napište mi! :) Brzo vás čekají další noví uživatelé! A toš si na nás mrkněte... ;) 🧐
https://www.instagram.com/najednevlne/

KMirjam PetrST ;-)

PetrST Jak jsi to poznala?

KMirjam @PetrST špony, vstávání za tmy, kafe...často o tom mluvíš. A pak taky tvoje podnikavost na Signálech ;-)

desc, Ingrid, Majat, MariettaJarošová, Mikuláš Mašek desc, Ingrid a 3 další se stali členy společenství Open Door.
Open Door

Během křestního obřadu kněz pronáší slova: "Malé děti je možné křtít, pokud se Církev za ně zaručí svou vírou...". Měly by se děti v Církvi křít už jako malé nebo až "s vlastním rozumem"? A jaká by měla být křesťanská výchova dětí?

#Křesťan #Rodina #Výchova #Církev #Křest

RomanS To je představa z perspektivy řekněme marxistů. Církev učí, že křtem jsou odpuštěny hříchy. U dětí, protože nemají osobní, je křtem smazána dědičná vina. O to jde. O milost posvěcující.

slu-nicko "...a bez jeho svolení...."
A co na to GDPR?

Open Door

Jste biřmovaní? Pokud ano, proč jste se nechali biřmovat? Z víry" nebo z "konvence"? Pokud nejste, proč nejste? Chystáte se? Nebo se zatím necítíte?

#Křesťan #Církev #Víra #Biřmování

PetrST @Tofl: Drsně! Díky ;-) :-)

marmik z konvence - lépe má být z tradice :-) . a včera je ta věta s nařízením církve složitě napsaná podle mého názoru tedy. :-) namísto přijat by mělo být přijmout (akceptovat)

Open Door

Který aspekt/nařízení/pravidlo/jev církve je pro vás nejtěžší přijat a proč? Jak bojujete s tím, abyste jej dokázal přijat?

#Křesťan #Církev #Pravidla #Desatero #Morálka

KMirjam Nejtesti je pro mě v Credu říkat " věřím v církev svatou " a pak " věřím v těla vzkříšení a život věčný" .
A je těžké pro mě 5 prikazani, protože jsem kuřák

PetrST @KMirjam: Co tak sleduju, tak s Církví má spousta křesťanů problém...

KMirjam To jo, má na svědomí plno zla, drsného zla zvláště když měla mocenský vliv. Ale dodnes v sobě nese dost špatného. Na druhou stranu je třeba si uvědomovat, že i Kristus " vzal na sebe hříchy světa ," a církev je jeho pozemske tělo. Čím méně se můžeme na tom církevním zlu podílet, tím více ji samu ocistujrnr..A je fakt, že jestliže i po tom všem trvá 2000 let asi na ní něco Bozskeho bude

PetrST @KMirjam: Co znamená "méně se podílet na církevním zlu"? Nějak tomu nerozumím.

Open Door

Co říkáte na tento článek? Dotýká se témat, které jsme zde již několikrát diskutovali.

#Křesťanství #Církev

Lidsky - ne - "katolicky"

Mikuláš Mašek

TV noe, TV lux, rádio proglas versus TV seznam, TV nova, TV prima aj. Ač jsem je napsal jen vedle sebe, myslím si, že rozdíl je naprosto evidentní. Katolický nádech dokážu cítit už jen z prvních pár sekund sledování tv noe či poslouchání rádia…

marmik "O Kristu hovoř jen tehdy, budeš-li dotázán. Avšak žij tak, aby se Tě lidé na Krista ptali." jít do hloubky, ale ne žadný fanatismus.

PetrST

Už jste navštívili S.point na #Festival+UNITED?
Neváhejte a navštivte nás!
(P.S.: Prosím o líbíčka 😉😊)

Open Door

S postupující odlukou církve od státu bude nutně muset vzrůst role laiků. Co já konkrétně můžu ve své farnosti podniknout dobrého? Co se doposud povedlo? Na čem pracuji?

#Křesťan #Církev #Restituce #Farnost #Společnost #Projekty #Zodpovědnost #Služba

KMirjam Já mohu leda tak pokračovat v publikační činnosti, a na požádání fotografovat oč mě farnost pozada. Ze zásady odmítám smlouvu a pracují zadarmo ... V mých možnostech toho víc není

PetrST Já jsem pro svou farnost zřídil facebookové stránky (www.fb.com/farnostrajnochovice), které spravuji a obsah směřuji zejména pro mladé, ale nesetkaly se s podporou (i když máme už něco málo přes 200 sledujících :-) )

Snažil jsem se vést spolčo a ministranty, ale bylo to jako sinusoida, tak přemýšlím, že letos toho kvůli práci a dalším věcem nechám.

Byly i další snahy o různé projekty, ale o ty farnost jako taková nestála, tak jsem to pak úplně vypustil a snažím se zapojit tam, kde to má smysl.

PetrST Jo a ještě jsem dělal plakátky pro animátory z Hranic (než se změnilo vedení).

PetrST

Prosím, pokud s tím nemáte nějaký problém, pomodlete se za naše kluky a jejich rodiny...

Open Door

Cvičíte nebo posilujete? Cvičíte pravidelně nebo relaxačně? Používáte na cvičení nějakou aplikaci?

#Cvičení #Workout #Fitness #Aplikace

MimaBullová Ja cvičím workout a chodím veľa na bicykel a turistiku. Super apka je hiking a endomondo

Open Door

Jak by se měl křesťan stavět k politice? Měl by být aktivní a jak? Můžeme my, křesťané, něco v politice zlepšit nebo je to spíše utopie? Co můžeme udělat pro politické a sociální dění mimo čas voleb?

#Křesťan-a-politika #Signály-z-kavárny #Open-Door

PetrST https://www.reflex.cz/clanek/komentare/88751/pirati-v-poslednich-tydnech-zradili-prazaklady-sveho-programu-potrestaji-je-volici.html

KMirjam @PetrST proč sem dáváš ten recesistický článek z Reflexu? :) Pro pobavení? Možná...

Open Door

Na odlehčenou: jak trávíte volný čas o prázdninách? Vyrážíte na dovolenou? Které místo stojí za to a kterému se raději vyhnout?

#Dovolená #Prázdniny #Open-Door #Léto

Tofl @KMirjam: a jinak, já spíš své volno trávím aktivně. nejsme totiž ten typ, který by se rozvalil někde na pláži u moře a opékal se na sluníčku. To bych se unudil k smrti.
Já spíš rád poznávám nová místa a trajdám po lesích a horách (občas i po památkách) nebo to kombunuju s návštěvami známích a přátel (i kulturních akcí).

KMirjam @Tofl jasně, já jsem spíš žertovala. :-) a je prima, že když můžeš, cestuješ. Hned bych někam jela, neznám ani Čechy. Bohužel, můj zdravotní stav mi to nedovoluje. Ale zase si to umím kompenzovat svými aktivitami. Také neznám slovo nuda. Nás vyměřený čas je krátký, musíme se ho naučit využívat a naplňovat . Nestěžuju si.