Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Open Door

Vítejte v Open Door! Vítejte v diskusním společenství přístupném všem registrovaným uživatelům Signálů, kteří mají chuť a nebojí se diskutovat nad různými tématy. Pokud patříš mezi ně, vítej mezi námi! Více o společenství »

Open Door

Kristus chce jít cestou spolu s každým mladým člověkem, přijímá jeho očekávání, byť nenaplněné, jeho naděje, byť nepřiměřené. Jde s námi, naslouchá, má účast.

Zvláště nyní, v době adventní, se ztišme a buďme vnímaví jeden k druhému. Věnujme si navzájem svůj čas a naslouchající srdce.

KMirjam

Zdravím. Myslím nejlepší článek na toto téma. Pokud někdo budete chtít o článku diskutovat, což budu velice ráda, prosím přečtěte si ho pečlivě a celý.
( Stává se totiž, že na soc.sitich někdy lide reagují pouze na nadpis). Díky.

RomanS Samozřejmě, že v komentářích je omezený prostor, proto zde dáváme odkazy, které jsou přesně k té věci, o které chcete diskutovat. Takže sem ještě jeden dám:
https://www.bcb.cz/krestanska-antropologie-a-genderova-teorie/?fbclid=IwAR17pYYXr2KBQtMcnZtkHY-TlJCgOll2vyYtY_FHuHM5_89BxruOcFcaKwQ

spitfire flat Earth

PetrST
– upraveno

S některými částmi článku nesouhlasím, ale myslím si, že článek vystihuje přesně situaci v Církvi a mluví mi ve spoustě věcích z duše.

http://ceskapozice.lidovky.cz/vira-v-boha-je-dulezitejsi-nez-rodinne-role-ci-snatky-homosexualu-p93-/tema.aspx?c=A181108_192939_pozice-tema_lube

Ferenc Jaký článek?

PetrST http://ceskapozice.lidovky.cz/vira-v-boha-je-dulezitejsi-nez-rodinne-role-ci-snatky-homosexualu-p93-/tema.aspx?c=A181108_192939_pozice-tema_lube

Aha, nenačetl se mi odkaz. Díky za upozornění

RomanS @PetrST: S kterými částmi nesouhlasíte a s kterými ano?

Ten článek je špatný skrz naskrz.

Tofl

A jak to máte vy ?
Chápu, že je to stále omýláné téma pořád dokola. Ale bohužel, žijeme v době, kdy je překročená hranice odpadu a plasty ná přerůstají přes hlavu . . .
https://www.stream.cz/fenomen/10029228-doba-plastova-zapomente-na-neveru-jsou-mnohem-horsi-veci-ktere-delame

Tofl Bezodpadová mapa ČR, kde najdete potraviny bez obalu a spousta dalších.
https://mapa.reduca.cz/

Gábina Hrbasová (Kess) Super inspirace je na blogu http://www.czechzerowaste.cz/ není to jen život bez plastů, ale snaha o život bez jakéhokoli odpadu a v duchu minimalismu...ideál krásný, ale dosáhnout ho chce hodně odhodlání :)

Tofl @Kess: Díky za zajímavý odkaz

Open Door
Václav Vacek
AdalbertusMalleus, Klotylda, Neži, desc AdalbertusMalleus, Klotylda a 2 další se stali členy společenství Open Door.
heiduška


Máte instagram? A chcete vidět i signály real? První den odstartoval jeden uživatel. Poznáte, kdo to je? Přidejte se taky, ukažte, že signály mají živé uživatele! Kdo by se chtěl přidat, napište mi! :) Brzo vás čekají další noví uživatelé! A toš si na nás mrkněte... ;) ?
https://www.instagram.com/najednevlne/

KMirjam PetrST ;-)

PetrST Jak jsi to poznala?

KMirjam @PetrST špony, vstávání za tmy, kafe...často o tom mluvíš. A pak taky tvoje podnikavost na Signálech ;-)

Open Door

Není sexuální askeze před manželstvím v dnešní době ze středověku? Co tě vede k tomu vydržet? Přemýšlel/a jsi někdy nad tím, proč je tomu tak a ne jinak?

#Víra #Sex #Manželství #Církev

PetrST Já jsem se například musel zřeknout studií, abychom se mohli s Tess vzít v časovém horizontu 5 - 6 let známosti.

RomanS Nechci vám to snižovat, ale je rozdíl mít známost ve třinácti a dejme tomu ve dvaceti. Natož třiceti.

Open Door

Během křestního obřadu kněz pronáší slova: "Malé děti je možné křtít, pokud se Církev za ně zaručí svou vírou...". Měly by se děti v Církvi křít už jako malé nebo až "s vlastním rozumem"? A jaká by měla být křesťanská výchova dětí?

#Křesťan #Rodina #Výchova #Církev #Křest

RomanS To je představa z perspektivy řekněme marxistů. Církev učí, že křtem jsou odpuštěny hříchy. U dětí, protože nemají osobní, je křtem smazána dědičná vina. O to jde. O milost posvěcující.

slu-nicko "...a bez jeho svolení...."
A co na to GDPR?

Open Door

Jste biřmovaní? Pokud ano, proč jste se nechali biřmovat? Z víry" nebo z "konvence"? Pokud nejste, proč nejste? Chystáte se? Nebo se zatím necítíte?

#Křesťan #Církev #Víra #Biřmování

PetrST @Tofl: Drsně! Díky ;-) :-)

marmik z konvence - lépe má být z tradice :-) . a včera je ta věta s nařízením církve složitě napsaná podle mého názoru tedy. :-) namísto přijat by mělo být přijmout (akceptovat)

Open Door

Který aspekt/nařízení/pravidlo/jev církve je pro vás nejtěžší přijat a proč? Jak bojujete s tím, abyste jej dokázal přijat?

#Křesťan #Církev #Pravidla #Desatero #Morálka

KMirjam Nejtesti je pro mě v Credu říkat " věřím v církev svatou " a pak " věřím v těla vzkříšení a život věčný" .
A je těžké pro mě 5 prikazani, protože jsem kuřák

PetrST @KMirjam: Co tak sleduju, tak s Církví má spousta křesťanů problém...

KMirjam To jo, má na svědomí plno zla, drsného zla zvláště když měla mocenský vliv. Ale dodnes v sobě nese dost špatného. Na druhou stranu je třeba si uvědomovat, že i Kristus " vzal na sebe hříchy světa ," a církev je jeho pozemske tělo. Čím méně se můžeme na tom církevním zlu podílet, tím více ji samu ocistujrnr..A je fakt, že jestliže i po tom všem trvá 2000 let asi na ní něco Bozskeho bude

PetrST @KMirjam: Co znamená "méně se podílet na církevním zlu"? Nějak tomu nerozumím.

Open Door

Co říkáte na tento článek? Dotýká se témat, které jsme zde již několikrát diskutovali.

#Křesťanství #Církev

Lidsky - ne - "katolicky"

Mikuláš Mašek

TV noe, TV lux, rádio proglas versus TV seznam, TV nova, TV prima aj. Ač jsem je napsal jen vedle sebe, myslím si, že rozdíl je naprosto evidentní. Katolický nádech dokážu cítit už jen z prvních pár sekund sledování tv noe či poslouchání rádia…

marmik "O Kristu hovoř jen tehdy, budeš-li dotázán. Avšak žij tak, aby se Tě lidé na Krista ptali." jít do hloubky, ale ne žadný fanatismus.