Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Open Door

Vítejte v Open Door! Vítejte v diskusním společenství přístupném všem registrovaným uživatelům Signálů, kteří mají chuť a nebojí se diskutovat nad různými tématy. Pokud patříš mezi ně, vítej mezi námi! Více o společenství »

Open Door

Na odlehčenou: jak trávíte volný čas o prázdninách? Vyrážíte na dovolenou? Které místo stojí za to a kterému se raději vyhnout?

#Dovolená #Prázdniny #Open-Door #Léto

Tofl @KMirjam: a jinak, já spíš své volno trávím aktivně. nejsme totiž ten typ, který by se rozvalil někde na pláži u moře a opékal se na sluníčku. To bych se unudil k smrti.
Já spíš rád poznávám nová místa a trajdám po lesích a horách (občas i po památkách) nebo to kombunuju s návštěvami známích a přátel (i kulturních akcí).

KMirjam @Tofl jasně, já jsem spíš žertovala. :-) a je prima, že když můžeš, cestuješ. Hned bych někam jela, neznám ani Čechy. Bohužel, můj zdravotní stav mi to nedovoluje. Ale zase si to umím kompenzovat svými aktivitami. Také neznám slovo nuda. Nás vyměřený čas je krátký, musíme se ho naučit využívat a naplňovat . Nestěžuju si.

Open Door

Kdo přijímáš, dávej...

PetrST

Po nějaké době jsem se zamýšlel nad Signály a chtěl bych, aby si uživatelé Signálů, "Signálníci", uvědomili jednu důležitou věc - Signály.cz jsou komunita, kterou tvoří samotní uživatelé! Signály jsou společným dílem uživatelů. Jejich chod sice…

Open Door

Přijměte, prosím, pozvání na kávu v Olomouci!

SIGNÁLY V KAVÁRNĚ

čtvrtek, 19. července - 15:00   do   čtvrtek, 19. července - 17:30 Zeyerova 16 Olomouc

Václav Vacek přijede: 2 ...

PetrST @vacekvaclav: Tak si dáme kafe spolu :D

Open Door

Jak by se měl křesťan stavět k politice? Měl by být aktivní a jak? Můžeme my, křesťané, něco v politice zlepšit nebo je to spíše utopie? Co můžeme udělat pro politické a sociální dění mimo čas voleb?

#Křesťan-a-politika #Signály-z-kavárny #Open-Door

PetrST Jenže Tonda Blaník je prostě Tonda Blaník :D

PetrST A teď seriózně. Máš na mysli https://www.neovlivni.cz/

Open Door

Proč je v křesťanském prostředí sex tak časté téma? Ne, že by nebylo důležité, je velmi důležité, ale nestane se, že někdy přebíjí další a minimálně stejně důležité věci? Jaký signál to vysílá do ne-křesťanského světa o našich prioritách?

#Křesťan #Sex

PetrST No, tohle je zase moc přitažený za vlasy.

Já třeba, když vidím někde něco o restutitucích, tak se už směji tomu, že se v Čr řeší tři věci: Babiš, Zeman a restituce.

KMirjam @PetrST no právě! O tom to je.. že se to a jak stále řeší! O tom celou dobu píšu. Proto nerozumím tvým poznámkám o tom, že bychom to měli brát s nadhledem, či se tomu smát. Píšeš pouze o soukromém přístupu, jenomže já tu mluvím právě o tom, ŽE se to stále omílá a řeší, veřejně... asi si nerozumíme :)

... mimo to, těžko se smát restitucím, když je zákon o zdanění náhrad opět aktuální a na stole. Především se opravdu těžko mohou smát ti, jichž se to týká, ti kteří budou muset zákon postupovat Ústavnímu soudu a podobně.

Open Door

Nechybí křesťanským mužům a ženám vedení v oblastech mužské a ženské spirituality? Proč se snažíme být hodnými chlapci a poslušnými slečnami? Nemá být křesťanství provokativní a dobrodružný styl života vedoucí ke Kristu?

#Církev #Víra #Křesťanství #MužskáSpiritualita #ŽenskáSpiritualita

MirOr Dostaneme učitele, kterých nám je třeba. Ale nakonec se budeme muset naučit vnímat hlas učitele s velkým U.

PetrST V křesťanském prostředí se bavím zvláště o tom, co nastínili Richard Rohr a John Eldredge.

Open Door

Co pro Vás znamenají Signály.cz? Jaký mají pro Vás přínos? Jaké aktivity Vás tady baví?

#Signály #NaJednéVlně #Mládež #Společenství #Open-Door

KMirjam Nejvíce mě baví diskuse. Ať už pod blogy nebo jednotlivými zajímavými posty.

PetrST Signály jsou pro mě místem, kam se rád vracím. Virtuálně se zde setkávám s přáteli a dalšími Signálníky. Zároveň rád čtu blogy a diskutuji ve společenstvích!

Tofl Dříve pro mě signály byly místem setkávání a seznamování s novými lidmi.
Díky signálům se člověk účastnil zajímavých akcí a pak sdílel společné zážitky (články, fotky).

Dnes jsou pro mě signály spíše výzvou k tomu, aby opět byli více společenské v reálu. Málo kdo o signálech ví, mimo virtuální svět.

Open Door

Jaké byly Vaše začátky na Signálech? Jak jste k Signálům přišli?

#Signály #NaJednéVlně

sanitan Ferenc: s Tvoji sklerozou me to neprekvapuje.

Václav Vacek Signály dělal @fred, já pracoval s @petrfrantisek na ČBK a jednoho dne přišel @kralik s nápadem, že by z toho udělal web 2.0 ... myslel tím Signály, jak je známe nyní :) nechápal jsem nejprve, jak to myslí...

Václav Vacek

Připravuji si workshop na téma "církev je i pro mladé..." nebo tak nějak se to má jmenovat. Poraďte mi témata... Je to pravda? Co církev mladým nabízí? Počítá s nimi? Nabízí také něco mladí? Kde to drhne? apod. Díky.

KMirjam Jestli mohu, třebaže mladá nejsem:) Asi jak kde.Zblízka znám farnosti dvě, nejrůznějších akcí(spolča,tábory,setkávání civilní i duchovní, hudební- od dětí, přes dospívající až po mladé třeba už rodiny),těch je nespočet. Jak jinde, to netuším, obě zníměné farnosti fakt žijí, jak jinde, nevím.
Ale spíš se zeptám, co máte na mysli tím, jestli církev s mladými počítá a co jim nabízí? Za nás nikdo mladé neorganizoval, pokud bylo náboženství nebo bohoslužba slova, bylo to většinou neoficiální, nějaké "dětské" nebo "kytarové" mše neexistovaly, a chodit do kostela mnohde znamenalo zpečetit si nanejvýš svou budoucnost. Přesto jsme se scházeli, bylo vše spíš na nás, jestli jsme chtěli své duchovní zkušenosti sdílet nebo se scházet nad Biblí či teologickou literaturou, sem tam si zabrnkat.

KMirjam A církev přeci snad počítá s každým, protože je také na každém, jak svůj duchovní život vede, ať už je mladý nebo starý. V jakém smyslu je tedy otázka, zda je církev i pro mladé, myšlena? Jestli je dost vede za ruku? Nebo jak by se o ně měla starat? Jen asi nerozumím.

Jasminecka Vasku, znas Zive kameny? (A Lenku Ceskovou?) Pietre vive v originale? Evangelizace skrze umeni? Chteji ukazovat lidem, ze i do kostela chodi mladi, delaji tam prohlidky zdarma mluvi(me) o Bohu a vire a spis o vyznamech nez datech, taky poslouchame a snad i naslouchame, bereme lidi ne jako turisty, ale poutniky, modlime se. Nemela by chybet skromnost a charita.
Casto je sluzba mezinarodni. Skupinky byvaji spojene s jezuity.

Veronika15 Dobré otázky :)

Open Door

Sledujete také naše Signály z kavárny? Tentokráte s Janem Špilarem na téma partnerských vztahů!

vasekpetru
– upraveno

Ahoj,

trápí mě bolesti zad kvůli skolióze a zvažuji léčbu Dornovou metodou u uznávaného odborníka, který má vynikající výsledky. Jenomže tato metoda patří k celostní medicíně a pracuje údajně trochu i s nějakými energetickými cestami a podobně, takže údajně je lehce esoterická, údajně. (takže to nemusí být úplně košer) Nechci si pustit do života nějaké špatné vlivy.

Nemáte prosím někdo s touto metodou zkušenosti, popřípadě neprobíral jste to někdo nebo neslyšel jste o tom někdo od nějaké duchovní autority, která by se vyjádřila k (ne)závadnosti této metody? :) Nevím, kde jinde se zeptat,… Zobrazit více

Ahoj,

trápí mě bolesti zad kvůli skolióze a zvažuji léčbu Dornovou metodou u uznávaného odborníka, který má vynikající výsledky. Jenomže tato metoda patří k celostní medicíně a pracuje údajně trochu i s nějakými energetickými cestami a podobně, takže údajně je lehce esoterická, údajně. (takže to nemusí být úplně košer) Nechci si pustit do života nějaké špatné vlivy.

Nemáte prosím někdo s touto metodou zkušenosti, popřípadě neprobíral jste to někdo nebo neslyšel jste o tom někdo od nějaké duchovní autority, která by se vyjádřila k (ne)závadnosti této metody? :) Nevím, kde jinde se zeptat, přeci jen většina kněží a jiných duchovních autorit v mém okolí ani neví, co to je a čím se zabývá.

Díky za reakce případně.

vasekpetru @KMirjam Páni, operace s páteří to musí být sám o sobě pořádný zásah do života, držte se! Já hodně rychle vyrostl a s tím souvisela i rozvinutá skolióza. Dva roky jsem nosil korzet. Tím se to zlepšilo, ale potom, co jsem ho přestal nosit, se to začalo opět zhoršovat a takto v dospělosti už se nenosí. @Gábina Hrbasová: Tak o terapií koni jsem v životě neslyšel, zajímavé, díky za tip. :)

KMirjam @vasekpetru to teda. Do té doby jsem netušila, co člověk dokáže přetrpět za bolest. Skoro se to nedá vydržet, máte pocit, že vás porcují zaživa tak čtrnáct dní. A to upozorňuji, že je nesnesitelná i přes silné opiáty, myslím, že to byl dolsin, který poté dávají. Něco příšerného.
Ale ty další dvě operace, i když taky strašně bolestivé, snad proto, že trvaly kratší dobu, byly možná o něco snesititelnější. První operace totiž trvala devět hodin. V kuse samozřejmě. Užila jsem si.

Open Door

Tušíte vůbec někdo, jaké pecky nám tu sdílí @videa-tipy? Pro všechny, kdo hlídají tetám křečky! :-)

Open Door

Tak dnes začneme trochu Hořkosladkou komedií :-)

Open Door
– upraveno

Jaký má být křesťan? Mělo by to být na něm vidět a jak? Tušíš, jaké očekávání vůči křesťanům mají okolní lidé? Jak by ses chtěl/a zapsat ve svém prostředí?

#Církev #Víra #Křesťan #Křesťanka

PetrST @Dregdo: I to se mezi křesťany děje... 😂

KMirjam @PetrST jistě, a také proč ne? Proč předstírat pokrytecky nadšení, když mě něco namíchne? :-) Myslím si, že však nikdo z nás není vulgární, tudíž je vše regulérní konfrontace. Nebo ne? :)