Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Open Door

Vítejte v Open Door! Vítejte v diskusním společenství přístupném všem registrovaným uživatelům Signálů, kteří mají chuť a nebojí se diskutovat nad různými tématy. Pokud patříš mezi ně, vítej mezi námi! Více o společenství »

JaroslavSuchý, petr725, Petra7, vildatom, marmik, marmik, petr725 JaroslavSuchý, petr725 a 5 dalších se stali členy společenství Open Door.
Open Door

Nechybí křesťanským mužům a ženám vedení v oblastech mužské a ženské spirituality? Proč se snažíme být hodnými chlapci a poslušnými slečnami? Nemá být křesťanství provokativní a dobrodružný styl života vedoucí ke Kristu?

#Církev #Víra #Křesťanství #MužskáSpiritualita #ŽenskáSpiritualita

PetrST @Kmirjam: Promiň, jak to není osobní rozhovor, tak jsem z toho nevycítil ten nádech humoru...

KMirjam @PetrST ok, dám si větší pozor.

Open Door

Kanál "Mních s kamerou". Znáte Michala a jeho videa z kláštera?

Open Door

Přeji krásnou Svatodušní neděli!

Open Door

"Dlouhá sukně, bledá líčka..." - proč při návštěvě kostela málokdy narazíš na úsměvy, humor a optimismus? Proč všude ta vážnost a úzkoprsost? Neměla by být liturgie trochu živější a barevnější? Měla by být více interaktivní pro ostatní zúčastněné?

#Církev #Víra #Liturgie

Gábina Hrbasová (Kess) @KMirjam asi si uplne nerozumime...prozila jsem setkani s Bohem v tichosti na kolenou i ve veseli...a oboji bylo v kostele. Ale vnimam ho ve vsem a mnohem vic ho citim prave v prirode, kde muzustat v uzasu nad tim, s jakou dokonalosti je vse stvoreno. Bohuzel v kostele obvykle honime radici dite a manzel tak mival pravidelne do konce dne migreny. Pak mi tedy prijde lepsi jit nekam, kde je klid, syn tam muze behat jak chce a ja muzu nasavat atmosferu mista. A co je podstatne...muj muz je z neverici rodiny (a ja vlastne puvodne taky...rodice se obratili az kdyz ja uz chodila obcas do kpstela) a momentalne pry proziva "renesancni obdobi".

KMirjam @GabinaHrbasova tak když jde současné o hlídání dítěte, to je jiná a chápu. Dokonce možná i pro to dítě samo takhle lepší.
Jinak samozřejmě, že příroda je takový chrám i pro mě, prostor pro meditaci a soustředění. Kostel zase spíš ten řád a konfrontace. Už chápu. Díky za vysvětlení.

Open Door
– upraveno

Dnešní večerní @Open-Door setkání s @Netkrespo, @VávlavMěsíc a @PetrST :)

Povídali jsme si ma téma, které rozebíráme i tady na nástěnce :)

#Církev #Víra #Křesťanství #Setkání #Rozhovor

Václav Vacek Dobře vy! :)

Open Door

Nebudeme tajit to, že skupina Audio Adrenaline poskytuje pravidelně pomáhá lidem v oblastech přírodních katastrof.
Zkusme se také zamyslet, co pro nás znamenají slova: "I wanna be You hands, I wanna be Your Feets (Chci být Tvé ruce, chci být tvé nohy)..." Volá nás Pán také k něčemu, co bychom měli udělat?

KMirjam To, k čemu nás Pán volá, máme v průběhu života tendenci vidět stále v něčem jiném. Zhruba však platí, že mládí se vidí předurčeno a vyvoleno k tzv. velkým, viditelným činům, převratným a objevným věcem, ale ať už jich ve zralém věku člověk dosáhne nebo ne, pozdější věk má v sobě snad díky zkušenostem a jistému reálnějšímu poznání stavu světa vidět velké věci právě v těch nejmenších, nejnepatrnějších, každodenních. Snad proto, že člověk během života pochopí, že jsou to právě ty každodenní a všední, zato systematické a pomalu budované třeba i drobnosti, bez nichž by ty velké nejenže ani nevznikly, ale nebyla by tu ani jejich potřeba. A někdy pochopí i to, že dokonce ne všechny objektivní úspěchy, kterých člověk v životě skutečně dosáhl, byly tím, k čemu nás Pán volal.

Open Door
– upraveno

Jaký má být křesťan? Mělo by to být na něm vidět a jak? Tušíš, jaké očekávání vůči křesťanům mají okolní lidé? Jak by ses chtěl/a zapsat ve svém prostředí?

#Církev #Víra #Křesťan #Křesťanka

Dregdo Rád bych se vyjádřil k tomuto tématu tak jako k jiným ale tahle otázka mi příjde poněkud příměji zaměřená právě na křesťanské členy Open Door.

PetrST Naopak, Honzo. Mohl bys napsat, jaké máš očekávání od Křesťanů a jaký by měl podle tebe být. Často se křesťané setkávají s různými (až stereotypními) předsudky od svého okolí, tak i v tomhle ohledu bych uvítal Tvůj pohled :-)

Open Door

Stejně jako se zpívá v písni, i my jsme krůček vedle a ztrácíme svou víru a potřebujeme Hrdinu, který by nás zachránil. Právě takovým Hrdinou je Ježíš Kristus, který přišel, aby nás hledal a zachránil (srov. Lukáš 19:10, B21).

Open Door
– upraveno

Skupina P.O.D. (Payable On Death, česky Vykupitelný za smrt) byla založena v roce 1992. O čtyři roky později (1996) se zpěvák Sonny Sandaval oženil se svou nynější manželkou Shannon (se kterou je již necelých 23 let a mají spolu tři děti). Všimněte si, že Sonny má na klipu písně Alive dredy. Několik let po svatbě Sonnyho a Shannon, když se P.O.D. stala opravdu známou skupinou, začalo trpět jejich manželství. A ve chvíli, kdy to bylo nejhorší, udělal Sonny opravdu velké gesto: zrušil turné, ostříhal si své dredy a celou tu dobu, jež by strávil cestami a výstupy na turné, byl se svou rodinou...

Open Door

Dobré ráno s písničkou! Tak nezapomeňte žít a milovat a žít, odpouštět a nevzdávat se :-) #WeLive

Open Door
– upraveno

Je to tady! Lidičky, nominujte! ;)
#BlogRoku

Vyhlašujeme druhý ročník soutěže Blog roku!

Blog roku

Vážení uživatelé a ctění blogeři! Po úspěšném loňském ročníku vyhlašujeme druhé kolo soutěže o nejlepší blog roku! Harmonogram soutěže Letošní klání bude stejně jako to loňské dvoukolové. Nominace: 06.05.2018 - 31.5.2018 V první fázi může každý…

Open Door

Pijete také kávu?

Teologie kávy

netkrespo

Mezi lidmi, kteří mne znají, se ví, že jsem v poslední době propadl kávě. O této propadlosti by mělo být toto sdílení. Mnozí říkají “jdu na kafe”, “chci kafe”, “zajdeme na kafe” ap. Nevím, jak vám, určitě je v tom kus vlastního prožitku, možná také…