Odetta

Odetta / Veronika

dromedar

"Zkoušej a hledej. Máš na to prostor."

To záleží. Já jsem do zaměstnání nastupoval v době, kdy byl pracovní trh sytější, navíc jsem byl bez kvalifikace, bez úspor a s nájmem na krku. Samozřejmě přinejmenším za část toho (třeba nájem za samostatný byt v Praze) jsem mohl děkovat jenom sám sobě, ale "prostor na zkoušení a hledání" jsem pak moc neměl, resp. bez vyhlídky na bezprostředně navazující nové zaměstnání pustit tu práci, kterou jsem předtím půl roku těžko hledal, by tenkrát bylo existenčně ohrožující.

Odetta

Dekuju za doplneni, to je taky dulezita myslenka a mas pravdu, ze to hodne ovlivnuje.

Zobrazit 2 komentáře »
Odetta

Ano, dívám se na to stejným pohledem :-)

Fifi

Mě na tom děsí, jak opakovaně píšeš, že potřebuje mít "pocit kontroly". Myslím, že to ve vztazích není běžné, a nepřipadá mi to zdravé. To by mě děsilo víc, než problém s vírou.

Zobrazit 8 komentářů »

Blogový příspěvek byl smazán.

Napsat komentář »
Ester-Michael

Trochu se bojím, jestli to "Nesnižuj lásku na pouhý pohlavní styk, partnera na hračku." právě není obsaženo v předmanželském sexu... Oblouzení pocity je ošidný, jakkoli pochopitelný. V mnoha ohledech si jako lidé obhájíme cokoli a v jakékoli oblasti...po prvním hříchu k tomu máme dost velký tendence věřit, že to Bůh s námi nemyslí dobře a že si můžeme ukradnout svůj kousek "štěstí" (a tam si lze dosadit jakýkoli hřích), věříme hadovu našeptávání namísto Trojjedinému milujícímu Bohu - kdo jiný než Ten, co za nás vylil všechnu svou krev na kříži by to s náma měl myslet líp?

Přesto, že ne vždy ve všem s církví souhlasím, tak v otázce sexu mimo manželství má absolutní pravdu... Láska, štěstí, požehnání věřím je (tak jak je to na zemi možné, v tomto slzavém údolí) vázáno na dodržování Desatera

Zobrazit 25 komentářů »
Odetta

Děkuji za upozornění :-) Zajímavý pozorovat, co čtenáře zaujme :-D

Fifi

Mě zaujaly i jiné věci, ale v tomhle jsem si nemohla pomoct. :-)

Zobrazit 2 komentáře »
Ester-Michael

rozumím...ale od kluka, který má holku a zároveň se chová jakože stojí o Tebe, hodně daleko....

Odetta

Ono to je složitější. Když jsme se poznali a projevil jistou náklonnost, byli jsme oba sami. Bylo to takový kouzlo prchlavýho okamžiku a dál to nepokračovalo. A tak se to táhlo dva roky. Potkávali jsme se jednou, dvakrát, třikrát do roka, náhodně, v davu dalších lidí, oboustranná náklonnost pořád existovala, ale náš veškerej kontakt byl v naprostých mezích slušnosti, takže i když si během těch dvou roků našel přítelkyni, nikdy se nestalo nic, co by ta přítelkyně mohla považovat za křivdu. A v době, kdy vznikl tenhle článek (konec roku 2015) a "věci" mezi mnou a jím se daly do pohybu, jeho a její vztah byl v troskách. Po celou tu dobu jsme cítili vzájemnou náklonnost, zůstávala jsem pasivní.

Odetta

Nechtěla jsem mu zasahovat do vztahu a nedejbože ho rozvrátit. Pokud by byl šťastnější se svou tehdejší přítelkyní, byla jsem ochotná o něj nebojovat a nechat ho jít, kam ho srdce táhne. I když by mě to stálo spoustu slz. (Nicméně, nebyl s ní příliš šťastný a jak jsem slyšela později od jeho rodiny i kamarádů, jediný, kdo z vztahu něco získával, byla ona slečna, a ani k jeho okolí se nechovala moc vhodně.)

Zobrazit 3 komentáře »