ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda
prig

Je zajímavé sledovat textařský posun - live verze už je v první osobě, kdežto CD ještě ve třetí (Někdy se ptá, slyšíš-li vůbec, když tě volá...)

"Církve v České republice hospodaří samostatně již šestým rokem. V roce 2018 diecéze římskokatolické církve bilancovaly úspěšné i méně úspěšné projekty a bojovaly s hospodářským poklesem. Velkou část energie i financí spotřeboval i boj se suchem a kůrovcem v církevních lesích. I přes dílčí neúspěchy je výsledek hospodaření zhruba stejný jako v předchozím roce. Veškerý zisk jde stále do společensky prospěšných aktivit včetně oprav církevních staveb. Na tyto aktivity vynaložily diecéze v roce 2018 více než 1,5 mld. korun, což je o 200 mil. víc než výše roční splátky náhrady."

https://wwwZobrazit více

"Církve v České republice hospodaří samostatně již šestým rokem. V roce 2018 diecéze římskokatolické církve bilancovaly úspěšné i méně úspěšné projekty a bojovaly s hospodářským poklesem. Velkou část energie i financí spotřeboval i boj se suchem a kůrovcem v církevních lesích. I přes dílčí neúspěchy je výsledek hospodaření zhruba stejný jako v předchozím roce. Veškerý zisk jde stále do společensky prospěšných aktivit včetně oprav církevních staveb. Na tyto aktivity vynaložily diecéze v roce 2018 více než 1,5 mld. korun, což je o 200 mil. víc než výše roční splátky náhrady."

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/191203tiskova-zprava-jak-hospodari-katolicka-cirkev-nejvic-penez-polykaji-opravy-kostelu-a-dalsich-pamatek

Pokud nevíte, co si dnes pustit advetního, tak zkuste třeba „Rorate aneb Radostne zpevy adventni“ či „Adventní koncert skupiny P.O.K.R. Live!“. Oboje najdete v Jukeboxu na TV-MIS - http://jukebox.tv-mis.cz

Od té doby, co je nasazená nová verze signály.cz, zapomínám chodit na nástěnku :-/

PetrST

Signály ani nemají po kom žádat příspěvek, než po uživatelích. Z marketingového hlediska jsou Signály pro sponzora špatná investice. Konverze reklama-nákup bude minimální, osobní data uživatelů tady získávat je naivní (pro katolíky není žádný výběr dobrý).

ObiSkyWalker

@jankac: Já tu jsem proto, že jsou tu i ostatní :-)

@PetrST: Pokud pastorační dům plní svůj účel pro který byl postavený, pak je naopak velmi dobře že se postavil i za cenu toho, že se musí splácet. Navíc pokud vím, tak se splácí velmi rychle a navíc se splácí bezúročně biskupství, což je asi ta nejlepší možná varianta.
Se signály je to podobné. Jestliže uživatelům slouží, pak svůj účel plní.

deFlegmatique

"Hledá se filozofie pro novou dobu: Potřebujeme náhradu za mrtvého boha, ale neměla by to být antidepresiva"

Co třeba vzkříšený Bůh?
Nehledě k tomu, že mrtvých bohů mi není ani trochu líto.
Musí ta filosofie pro novou dobu být taky nová? Nestačilo by třeba (po pečlivém přezkoumání) rehabilitovat něco, co už tu bylo. (Ne, že by to, zaplať Pán Bůh, momentálně nebylo, jen to není mainstream.)

Vyskočila na mě nová reklama na signálech – vybírají se peníze na SignályTV.

Pokud se vybere alespoň 25 000 Kč, pak Pavel Bělobrádek přispěje dvojnásobkem vybrané částky.

Osobně bych radši dodělal současný design (fotogalerie, vzkazy, blogy, společenství, opravu chyb atd.) nebo vrátil předchozí verzi než načínal další projekt.

Ale určitě signálům přeji, ať se částka podaří vybrat. Seriál Církev za oponou nebyl špatný počin.

https://www.darujme.cz/projekt/1202385

Pokud umíš Python a chtěl bys se mnou v menším týmu v Brně tvořit web https://www.televizeseznam.cz/ určitě pošli CV, LinkedIn nebo napiš.

https://kariera.seznam.cz/377635-programator-televize-seznam/

dromedar

To samozřejmě ano, ale výše zaznělo "napsat nějakou jednoduchou aplikaci ve Flasku s připojením do databáze," a to je nízký práh. O žádném hlubším porozumění ani udržovatelném kódu se tam nepsalo.

Kdyby to někdo četl a propadal beznaději, že tolik technologií se nikdy nenaučí, tak třeba moje práce poslední rok je v podstatě čistý backend a navíc z velké části čistá business logika. HTML a spol. jsem od nástupu do téhle firmy v podstatě nepoužil - na to máme jiné lidi.

ObiSkyWalker

@dromedar: Jasně, to byla rychlá a nepřesná specifikace, ale zároveň dostatečně volná na to, aby se kandidát mohl realizovat podle sebe. Základ je jasný. Co udělá kdo navíc je na něm. Nicméně aplikace splňující požadavky, která však nedělá nic užitečného, moc dobře hodnocena nebude.

HTML už dneska na některých pozicích opravdu nepotkáš. U nás se však stále vyskytuje.

„Když to přeženu, asi byste si těžko představili, že by signály.cz - web mladých - teď vedl někdo třeba 70letý. Při práci na signály.cz mě hodně baví to, že je používají moji přátelé a sám jsem jedním ze spokojených uživatelů. A to je podle mě něco co "signály dělá signálama". Totiž to, že je nedělá "někdo pro mladé", ale že si je my mladí děláme pro sebe navzájem.“ – @HejTi

V historii blogu týmu signály.cz se dají najít velmi zajímavé myšlenky.

Proč odcházím?

HejTi

Pomalu se stává aktuálním můj odchod z pozice hlavního koordinátora projektu signály.cz a tak bych vám rád vysvětlil co mě k tomu vede a jak to bude dál.

dromedar

Zajímavé možná, ale dávno neaktuální.

„V neděli 27. 10. jsem byl informován o závažném deliktu kněze ostravsko-opavské diecéze, který se odehrál v sousedním Polsku. Tento kněz, který pro nás externě pracoval a vedl náboženskou redakci, byl s okamžitou platností zbaven veškeré služby v televizi NOE.“

https://www.tvnoe.cz/index.php/aktuality/14-tiskove-prohlaseni-reditele-televize-noe

prig

Upřímně mu teď nezávidím.

ObiSkyWalker

@jjkohoutek: Mám z toho podobné pocity...

„Netrápím se že se svět otepluje, teplo je fajn, mně vyhovuje. Netrápím se že maj ledovce tát, bude v čem se vykoupat. Netrápím se že vzduch ničí výpary, mně dobře je uvnitř mý nový káry. Za to všechno jsem fakt strašně rád.“ — Xindl X – Růžový brejle https://youtu.be/xZ_-wyV2unU

„Jak už kdosi poznamenal, J. R. R. Tolkien měl údajně jako předlohu hobitů Iry a málokterý národ v Evropě se podobá Čechům tak jako právě Irové. A zřejmě také není náhoda, že jsou příběhy o hobitech v Česku tak populární. Možná bychom si je ale měli trochu více prostudovat, protože jak říká elfská vládkyně Galadriel: ‚I ten nejmenší človíček může změnit chod budoucnosti.‘“

https://archiv.ihned.cz/c7-66659900-oi0o4-9bc504281587e12

deFlegmatique

XD_: "...stejně důležitá je i unikátnost hesla. Hesla totiž unikají."

unikátnost [uňikátnost] = schopnost uniknout

jjkohoutek

To mě vždycky vytáčelo, každý měsíc nové heslo. Obratem jsem totiž popsané riziko vnímal.

Říkají o něm

Neo říká o něm:
Prostě je mi známej..
prig říká o něm:
Signální pilíř, který odolal i nárazu John Deera
hans říká o něm:
head> Gery prostě ví....super člověk /body>
Daniel Zouhar říká o něm:
Programátor a hlavní hrdina docu-soapového seriálu.
Jan Škrášek říká o něm:
LINUXÁÁK :)