ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

Marek Orko Vácha: „Nechám se naočkovat. Denně dostávám několik mailů s dotazy, zda a proč, a protože těch několik mailů denně dostávám posledních několik týdnů (!) v neztenčené míře, odpovídám.“

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3253438-blog-verim-ze-se-sila-prirozeneho-vyberu-nakonec-neprokaze

Theresie

Díky za to že jsi jej tu dal, :-)

Zobrazit 1 komentář »
dromedar

Jako reklama bezzubé. Takhle "přísné mešní proprium" nikdo nekoupí. (A to je škoda.)

Bylo by třeba předně objasnit jeho oproti obvyklým písním mnohem hlubší spojení s celkem liturgie dne, a pak předvést, že se to dá vkusně provozovat dokonce i na venkovském kůru s malými varhanami, jen všedně zručným varhaníkem a všehovšudy jedním kantorem/orkou nevalných kvalit. (Pokud se nedá, je pochopitelné, že to nejde na odbyt, protože kůrů disponujících olomouckou scholou od dominikánů nebo Cecilskou hudební jednotou z Ústí nad Orlicí moc není.)

dromedar

Taky by to chtělo mít pro začátek alespoň jeden kostel, kde to používají pravidelně, celé, a jde jim to, a vysílat z něj přenosy.

Zobrazit 2 komentáře »

„Nechat se očkovat je morálně přípustné. Vakcinaci je třeba zvažovat nejen s ohledem na zdraví vlastní, ale i druhých lidí a na společné dobro.

Na druhou stranu nelze nikoho diskriminovat kvůli rozhodnutí nenechat se očkovat. ‚Očkování obvykle není morální povinnost, a proto musí být dobrovolné.‘ V takovém případě však člověk musí zodpovědným způsobem udělat vše potřebné pro to, aby případně nenakazil druhé, zvláště ty, kteří ze zdravotních a jiných důvodů nemohou být očkováni.“

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/201222stanovisko-ceske-biskupske-konference-k-ockovani-proti-covid-19

Napsat komentář »

„Jednoduchá odpověď: asi ne.“

Souhlasím. Navíc – kolik lidí si přelepuje kamery (zvlášť ty přední) u telefonu? Ještě jsem to u nikoho neviděl.

Pokud chci mít jistotu, že nejsem přes počítač či jiné chytré zařízení šmírován, pak je třeba ho vypnout (a ideálně zabalit do alobalu).

https://youtu.be/TC6JXHNt7Bw

deFlegmatique

"asi ne" není odpověď jednoduchá, ale složená.

Zobrazit 1 komentář »

Nevěděl jsem, že kněz nesmí veřejně přiznat svou sexuální orientaci, aby tím náhodou někoho nepohoršil 🤔

„Na první adventní neděli jsem měl kázání při nedělní mši. Už jsem byl nějakou dobu v kontaktu s věřícími, kteří se zabývali otázkou sexuality a spojení sebe sama s vírou a viděl jsem ten rozpor, který prožívají, tak jsem je chtěl povzbudit. Věděl jsem, že někteří lidé z LGBT komunity jsou na této mši svaté. Hovořil jsem o poslání lásky a na závěr jsem popisoval, že existují různé formy života v církvi, že někdo žije v manželství, někdo v celibátu, tak jako já, ale že existuje také různá… Zobrazit více

Nevěděl jsem, že kněz nesmí veřejně přiznat svou sexuální orientaci, aby tím náhodou někoho nepohoršil 🤔

„Na první adventní neděli jsem měl kázání při nedělní mši. Už jsem byl nějakou dobu v kontaktu s věřícími, kteří se zabývali otázkou sexuality a spojení sebe sama s vírou a viděl jsem ten rozpor, který prožívají, tak jsem je chtěl povzbudit. Věděl jsem, že někteří lidé z LGBT komunity jsou na této mši svaté. Hovořil jsem o poslání lásky a na závěr jsem popisoval, že existují různé formy života v církvi, že někdo žije v manželství, někdo v celibátu, tak jako já, ale že existuje také různá sexuální orientace a že i já mám jinou sexuální orientaci a jsem gay. Tyhle dvě slova byla největším problémem.

Chytli se toho představení, kteří z toho udělali strašný problém. Ihned jsem byl poslán do zahraničí, abych tady nepohoršoval. Byly mi zakázány veškeré kontakty a aktivity na sociálních sítích, nesměl jsem se vůbec k ničemu vyjadřovat. Dokonce mi bylo řečeno, že když za mnou někdo přijde a budu vědět, že je to gay, musím ho poslat pryč.“

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/v-katolicke-cirkvi-panuje-vuci-lgbt-hysterie-rika-knez-ktereho-stal-coming-out_1708181100_dp

Theresie

Dík za ten článek
Též jsem to netušila

jjkohoutek

umí řešit něco jiného než seualitu?!

Jarod

1) Ten článek je starý tři roky a popisuje události před dalšími třemi roky.
2) Do médií s tím šel dotyčný; ta si ráda smlsnou na tom, jak je církev sto let za opicema.
3) Existuje usus, v r. 2005 explicitně vtěleny do ustanovení závazných pro celou církev, homosex. osoby nesvětit. Zkušenost ukazuje, že rezignace na tuto zvyklost se šeredně nevyplácí, viz aféra McCarrick třeba.
4) Dotyčný zřejmě tuto závažnou skutečnost před svými představenými zatajil, a nezdá se, že by se s obtížemi ze situace plynoucími vyrovnal čestně.

https://jarod.signaly.cz/1010/kn-stv-a-homosexualita

ObiSkyWalker

@Jarod: Díky za komentář a odkaz na článek.

K bodu 4) – v tomto případě mi přijde více nečetné jeho postavení mimo službu než to, že o tom dotyčný hovoří do médií. Samozřejmě nevím co je za tím – jestli jen ono kázání nebo něco více. Vyrovnávat se pak s takovým jednáním ze strany nadřízených musí být hodně těžké.

Zobrazit 4 komentáře »

„Když zpytujeme svá svědomí, nehledejme jen to co jsme udělali špatného. Hřích je také dluh. Ptejme se jaké dary, příležitosti a talenty jsme zakopali a nevyužili. Především z toho budeme souzeni.“

https://youtu.be/jBYpOrVlGMg

deFlegmatique

Už jen, aby to kazatel aplikoval i sám na sebe.

dromedar

"především", nebo "také"? Pokud "především", z čeho to "především" lze vyvodit?

(Celé jsem si to poslechl - pravda, v dvojnásobném zrychlení - abych zjistil, jestli Nositel Templetonovy ceny v kázání na mou otázku neodpovídá, takže vím, že neodpovídá.)

Zobrazit 2 komentáře »

Pošta pro Holuba na téma pokrytectví v církvi.

https://youtu.be/9Qy43skg6bQ

Napsat komentář »
JiKu

No, pokud jste tuto důvěru vložil do Googlu s důvěrou, že jí nezneužije, je to vaše volba.

dromedar

I já jsem tuto důvěru vložil (nejen) do Googlu a v současné době mám rozumnou míru jistoty, že je to důvěra oprávněná.
Google je technologická velmoc, ale jeho velmocenské postavení je podmíněno důvěrou uživatelů a ve vlastním zájmu nebude zbytečně riskovat její ztrátu.
Jak napsal Obi, kdo chce mít nad svou poštou dokonalou kontrolu, provozuje vlastní mailserver (nebo sdílí soukromý mailserver s osobou nebo institucí, které po technické i mravní stránce bezmezně důvěřuje). Pro potřeby obyčejného malého člověka formátu dromedar to ale naprosto není potřeba.

Zobrazit 11 komentářů »
Napsat komentář »
dromedar

Ruce nějakého truhláře nebo člena jakuzy :)

Zobrazit 1 komentář »

Říkají o něm

Nomushka říká o něm:
EC
růžetrnitá říká o něm:
pokud nespí a nejí, tak pracuje :-))
oskar říká o něm:
pro mne vzácný bratr v Kristu
Marie Pešinová říká o něm:
protihrac z bowlingu =)
herby říká o něm:
pečuje na signálech o blogy