ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

„Co jsem si vysnila, to mám. Velkou rodinu, kterou jsem vždycky chtěla. Máme tři krásné, chytré, zdravé, osobité děti, se kterými můžu být dostatečně dlouho doma. A i když jsem si ověřila, že asi nejsem úplně typ na výchovu batolat, jak děti odrůstají, jsem úplně nadšená z toho, co společně dokážou vymyslet a jak se dokážou bavit. Ano, je u nás až moc chaosu, hluku, pádů, breku a soubojů, ale taky pusinek, tulení, smíchu a lechtání. Je to náročný? Ano. Stojí to za to? Absolutně!“

Napsat komentář »

Z výzkumu Nadace Sirius vyplývá, že mezi jedenácti skutečnostmi, které nejvíc ohrožují rodinu, a tedy soužití manželů a děti, patří:

- rozchod s partnerem
- rozvod manželů
- prospěchové problémy dítěte ve škole
- dlouhodobé problémy s dítětem v domácnosti
- kázeňské problémy dítěte ve škole
- problémy se šikanou ve škole
- ztráta kamarádů ve škole
- špatná komunikace v rodině mezi dítětem a rodiči
- psychické násilí mezi dospělými členy rodiny
- závislost dospělého na alkoholu
- fyzické násilí mezi dospělými členy rodiny

Lederhosen

Zásadní chybou byla dekriminalizace sodomie, vlastně už to, že potrestání na hrdle nahradil žalář. Vraťme se k tomuto přirozenému stavu a nebudeme muset řešit hloupé nápady pohanů a liberálních pseudokatolíků.

Chlubíčko

Jsem pro, jenže prakticky to nelze provést, aniž bychom vytvořili paralelní státní strukturu. A abychom se kvůli pověšení pár teplých homogejů pouštěli do takto rozsáhlého projektu, tak na to jsme moc líní.

Zobrazit 13 komentářů »

„Nevím, proč mě nebyla prodloužena smlouva, nikdo se mnou na toto téma nemluvil, ani děkan, ani šéf ústavu. Jen v určitých kontextech to problesklo.“ – prof. Jaroslav Čechura (https://www.christnet.eu/zpravy/31749/cechura_o_duvodech_neprodlouzeni_smlouvy_se_mnou_nikdo_z_vedeni_ktf_ani_nemluvil.url)

„Vážený pane děkane, rád bych Vám v současné situaci vyjádřil svou podporu, aniž bych zasahoval do veřejných diskusí. V úřadu děkana fakulty máte své povinnosti a pravomoci, mezi které patří i přijímání a propouštění pracovníků fakulty.“ – arcibiskup Jan Graubner (https://www.cirkev.cz/arcibiskupZobrazit více

„Nevím, proč mě nebyla prodloužena smlouva, nikdo se mnou na toto téma nemluvil, ani děkan, ani šéf ústavu. Jen v určitých kontextech to problesklo.“ – prof. Jaroslav Čechura (https://www.christnet.eu/zpravy/31749/cechura_o_duvodech_neprodlouzeni_smlouvy_se_mnou_nikdo_z_vedeni_ktf_ani_nemluvil.url)

„Vážený pane děkane, rád bych Vám v současné situaci vyjádřil svou podporu, aniž bych zasahoval do veřejných diskusí. V úřadu děkana fakulty máte své povinnosti a pravomoci, mezi které patří i přijímání a propouštění pracovníků fakulty.“ – arcibiskup Jan Graubner (https://www.cirkev.cz/arcibiskup-graubner-vyjadril-podporu-dekanu-novotnemu_26379)

Mluvit se svými podřízenými o dalším působení či nepůsobení mi přijde přinejmenším slušné, v normálním případě nutné. Přijde mi zvláštní, že na KTF se někteří lidé takto nechovají. Vyjádření od arcibiskupa pak zní, jak kdyby ani nevěděl, co se stalo. S takovým přístupem jsem se soukromé sféře zatím nesetkal.

Neměli bychom jako křesťané vynikat v lásce v konkrétních skutcích? Nebo se raději máme jen modlit?

Napsat komentář »

Bůh se zjevuje tím, že osvobozuje a uzdravuje člověka - nezapomínejme na to: Bůh se zjevuje tím, že osvobozuje a uzdravuje člověka - a činí tak s bezplatnou láskou, láskou, která zachraňuje. Proto Ježíš chválí Otce, protože jeho velikost spočívá v lásce a on nikdy nejedná mimo lásku.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02LwwSTV267wGzndZnCiNXq1qqM9PEAishRsxEASya5zAEBmcykxiLVCgosGEuA9hXl&id=100009485396164

Napsat komentář »

„Pohleďte k němu ať se rozveselíte, vaše tvář se nemusí zardívat hanbou.“

https://www.youtube.com/watch?v=-OcTO9H1wU0

Napsat komentář »
dromedar

To není žádné zamyšlení, ale autoritativní výklad gurua, který (slovy článku) "má Boha na dosah".
A svým oddaným následovníkům může s božskou jistotou vykládat nesmysly jako "Využijeme-li jeho pomoc, udržíme mír, trvalá manželství i přátelství."

Zobrazit 1 komentář »

Dokáže někdo vysvětlit, čím to, že katolické Slovensko či Polsko(!) má mnohem nižší úhrnnou plodnost než ateistická Česká republika?

ObiSkyWalker

@dromedar: Nemyslím si – tolik jich sem myslím nepřišlo, aby to mělo tak silný vliv.

kacarovi3

Ted to bude záležet na procentu lidí s vakcínou. I ta vakcína na chřipku je stejné svinstvo, které zabíjí nenarozené děti a ničí plodnost.

Zobrazit 10 komentářů »

„Sestry a bratři,
lidskými slovy nejde vyjádřit Božská tajemství a dnes nejde o to, abychom tajemství eucharistie pochopili, ale abychom se mu otevřeli a zakusili jeho moc. Učme se trpělivě a k svatým tajemstvím přistupujme s pokorou. Staneme se svědky Boží lásky, která mění svět. I to patří k dobře prožívanému Adventu.“ – arcibiskup Jan Graubner

https://cbk.blob.core.windows.net/cms/ContentItems/33493_33493/sken-22112022-154907.pdf

Napsat komentář »

Říkají o něm

katarina říká o něm:
spoluclen CL o))
kelimek říká o něm:
Když nevíte co by, najdete to v OBI:)
radek říká o něm:
spolubydlící programátor co skoro nespí
maree říká o něm:
Otec nej diskuze na signálech. Noční klub 4ever!
kockinová říká o něm:
...jeden den:))...spíš ode dneška:D ale možem doporučit:))druhý Einstein:)