ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda

„Ježíš není králem, který ničí prohry, bolest, smrt, ale který do nich sestupuje a je s námi.”

https://youtu.be/vL_0HhwtKI8

tlejboj

Jïkü si koupil v armyshopu čutoru a pak ji šel reklamovat, protože byla prázdná.

Zobrazit 1 komentář »

"Myslím na všechny rozvedené a na znovu sezdané páry, na širší rodiny. Ti potřebují zvláštní ochranu. Církev podporuje nerozlučitelnost manželství. Je to milost, když manželství a rodina vydrží. (…) Postoj, který zaujímáme vůči širším rodinám, vytyčí to, jak se generace dětí přiblíží k církvi. Manželem opuštěná žena si najde nového partnera, který se bude věnovat jí a jejím třem dětem. Druhá láska se vydaří. Jestliže taková rodina bude diskriminovaná, bude odříznuta nejen sama matka, ale i její děti. Jestliže se rodiče cítí v církvi cizí nebo nepociťují její podporu, církev přijde o budoucí… Zobrazit více

"Myslím na všechny rozvedené a na znovu sezdané páry, na širší rodiny. Ti potřebují zvláštní ochranu. Církev podporuje nerozlučitelnost manželství. Je to milost, když manželství a rodina vydrží. (…) Postoj, který zaujímáme vůči širším rodinám, vytyčí to, jak se generace dětí přiblíží k církvi. Manželem opuštěná žena si najde nového partnera, který se bude věnovat jí a jejím třem dětem. Druhá láska se vydaří. Jestliže taková rodina bude diskriminovaná, bude odříznuta nejen sama matka, ale i její děti. Jestliže se rodiče cítí v církvi cizí nebo nepociťují její podporu, církev přijde o budoucí generaci.
Před svatým přijímáním se modlíme: „Pane, nejsem hoden...“ Víme, že nejsme hodni (…). Láska je milost. Láska je dar. Otázka, zda rozvedení mohou přistupovat k přijímání, by se měla obrátit. Jak může církev pomoci silou svátostí tomu, jehož rodinná situace je složitá?"
---
Carlo Maria Martini, arcibiskup, kardinál; Corriere della sera, 1. září 2012: "Církev je pozpátku 200 let"
(sdíleno od Zdeněk A. Eminger)

https://www.facebook.com/jesuit.cz/posts/pfbid02uWhQjNFFczmhjU9nyVUtGY2T5oHW4pYSSpTdH7Aan8cq6pTGhTrCtkLDkdoyWPQal

Kollenka

Obi - A proč je to pro tebe výzva? Já teda takových lidí kolem sebe moc nemám. To už spíš lidi, co spolu žijí na hromádce. Ale jako výzvu to moc nevidím. Spíš si někdy říkám, jestli bych jim neměla říct, že hřeší a že by se na to měli vykašlat....

Lederhosen

Děkujeme nomákům franckolatristům, že jasně ukazují svou zcela odlišnou víru.

Zobrazit 58 komentářů »

> Kirill totiž během nedělní mše 25. září mimo jiné řekl, že z těch, kteří „se obětují při plnění svých vojenských povinností, budou smyty všechny hříchy.“ Už předtím pravoslavný patriarcha navíc tvrdil, že zabíjení Ukrajinců je „hrdinský čin“, a trval na tom, že vpád na Ukrajinu je jakýmsi „valem proti dekadentnímu Západu“. Zároveň ovšem Kirill zmínil, že „Rusko nikdy na nikoho nezaútočilo“.

I vedení své církve je očividně někdy potřeba neposlouchat.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3541764-modlitba-za-valku-patriarcha-kirill-stoji-neochvejne-za-putinem-padlym-na-ukrajine

Napsat komentář »
Napsat komentář »
dromedar

(Jak Sixtu mám odjakživa spíš nerad, tak tenhle článek jsem měl delší dobu otevřený, s úmyslem napsat na něj reakci, a neměly to být jenom samé hejty.)

dromedar

Nalézáte se někde v tom článku? Pokud ano, kde?
(Otázka nejen na Obiho, ale i na kolemjdoucí.)

ObiSkyWalker

@dromedar: hodně mě zaujalo: „Radost a naděje, smutek a úzkost lidí naší doby, zvláště chudých a všech, kteří nějak trpí, je i radostí a nadějí, smutkem a úzkostí Kristových učedníků, a není nic opravdu lidského, co by nenašlo v jejich srdci odezvu. Jejich společenství se totiž skládá z lidí, kteří jsou sjednoceni v Kristu, při svém putování do otcova království jsou vedeni Duchem svatým a přijali zvěst o spáse, kterou mají předložit všem. Proto také toto společenství cítí, že je opravdu těsně spjato s lidstvem a jeho dějinami.“ (GS 1)

Chinchulín

Mě se líbí toto:

"Výzvou pro pastoraci mládeže tak po mém soudu není co nejvíce početně rozšiřovat subkulturu angažovaných křesťanů, ale uschopňovat křesťany, aby následovali Krista v jakékoliv subkultuře a aby tyto sekulární subkultury svou přítomností posvěcovali. Svět není nebezpečný, nebezpečné je nenacházet v něm Krista. "

Bohužel samo slovní spojení "pastorace mládeže" je projevem angažované subkultury.

Chinchulín

Otázka je co bez té divné subkultury ještě zbude.

Sen o polní nemocnici? Kdo by chtěl na takové neutěšené místo.

Zobrazit 5 komentářů »
ObiSkyWalker

Ještě kázání od otce Javory: https://youtu.be/mJd7fNUuTLE

Zobrazit 1 komentář »

Na stream.cz jsou nově ke shlédnutí pohádky v Ukrajištině – SpongeBob, Dora průzkumnice, Kung-fu Panda a Tlapková patrola (je potřeba se prokliknout přes záložku "Pohádky v Ukrajištině").

Pokud znáte nějakou ukrajinskou rodinu která má děti, klidně jim pošlete odkaz. Pohádky by měly být přístupné do konce září.

https://www.stream.cz/videa/pohadky

Berunka222

To pustím J. až bude chtět Tlapkovou patrolu 😁😁

Zobrazit 1 komentář »

„V době protireformace ale sloužila (pozn. zpověď) i k výslovné mocenské kontrole: církev vedla takzvané zpovědní seznamy, kam musel být zapsán každý, kdo v daném roce přistoupil ke zpovědi. Kdo v seznamu chyběl, byl pronásledován jako heretik.“

Hmm, tak to jsem netušil, že jsme v církvi měli i takové období.

https://www.christnet.eu/clanky/6706/zpoved_jako_mocensky_nastroj.url

Lucis

Já už jsem se naučila nebrat příliš vážně christnet, několikrát jsem tam četla nekřesťanské názory.

ObiSkyWalker

@Lucis: Já to beru článek od článku.

Zobrazit 14 komentářů »

Jakože fajn, ale nevím 🙃

Dio

Kostel ve vašem mobilu

Dejte víře ve svém životě takový prostor, jaký si opravdu zaslouží. Kdykoliv a kdekoliv.

https://www.mojedio.cz

wictor

@obi: Nejnižší cena pronájmu, co jsem teď našel, je 250 Kč/měsíc. Domnívám se, že z počátku by se to ve většině farností možná ani nevyplatilo. Navíc si stále myslím, že terminály jsou pro takové použití nevhodné a vlastně přežité.
Ten koncept Dia mi nepřijde špatný právě v tom, že pro farnost nejsou žádné náklady navíc. Ale jinak se mi to nelíbí.

ObiSkyWalker

@wictor: Kdybyste to vyzkoušeli, tak dej vědět.

Zobrazit 19 komentářů »

„Mám-li být konkrétní, pak musím říct, že kdysi jsem viděl jako nejdůležitější mládež a službu potřebným, zatímco dnes vidím jako prioritu rodinu, protože ta je asi v největší krizi. A bez ní nebudou ani děti, ani mládež.“

Moc pěkný rozhovor z arcibiskupem Graubnerem.

Napsat komentář »

Říkají o něm

vevinka říká o něm:
milý, kamarádský...známe se zatím jentak zběžně...
frantisek07 říká o něm:
urputný bojovník jenž má místo rukou klávesnici
Neo říká o něm:
Prostě je mi známej..
Lucetta říká o něm:
a stejně jsi se na ty před tím tvářil líp! :) no ale...co k tomu Obimu napsat...něco, něco...už to mám! prostě je to FAJN kluk - a to skutečně! :)
carda říká o něm:
animator =)