ObiSkyWalker

ObiSkyWalker / Ondra Geršl

Ženatý s Zdendanda
prig

Dobrý rozhovor.

Zobrazit 1 komentář »

„Pak, už pozdě a sám, jsem ze studia dlouze šel jarním sněhem studenou nocí na autobus, co zrovna jezdil místo metra, a říkal si udiveně, že to s námi nemůže být tak zlé, jak se mi normálně zdá.“

https://blog.aktualne.cz/blogy/marek-vacha.php?itemid=39582

Napsat komentář »
Napsat komentář »

Facebook se asi inspiroval u Signaly.cz 😂

Napsat komentář »

„Posláním církve je zdůrazňovat a žít principy, ne nabízet konkrétní řešení. Nevymýšlet, že by se problém migrace měl řešit stavbou uprchlických táborů v Africe, ale přenášet obecné principy křesťanství do debaty.

Jako křesťan jsem připraven přijímat impulzy a měnit své pohledy ve světle nového poznání. Čím víc jsem ochotný vycházet ze sebe a rezignovat na své sobectví a umanuté představy, tím víc se stávám člověkem.

To je svým způsobem odpověď na klimatickou změnu nebo společenské krize. Být připraven změnit svoje názory, změnit svoje jednání a žít riskantně. Nezajišťovat se, nežít sobecky… Zobrazit více

„Posláním církve je zdůrazňovat a žít principy, ne nabízet konkrétní řešení. Nevymýšlet, že by se problém migrace měl řešit stavbou uprchlických táborů v Africe, ale přenášet obecné principy křesťanství do debaty.

Jako křesťan jsem připraven přijímat impulzy a měnit své pohledy ve světle nového poznání. Čím víc jsem ochotný vycházet ze sebe a rezignovat na své sobectví a umanuté představy, tím víc se stávám člověkem.

To je svým způsobem odpověď na klimatickou změnu nebo společenské krize. Být připraven změnit svoje názory, změnit svoje jednání a žít riskantně. Nezajišťovat se, nežít sobecky či bezohledně. To jsou křesťanské hodnoty, ve kterých lze nalézt radost a štěstí.“

https://denikn.cz/587985/arcibiskupsky-palac-je-toxicky-dukuv-nastupce-by-se-mel-prestehovat-mezi-lidi-treba-na-jizak-rika-knez-tomas-petracek/?cst=01939d8fe6f8e80e097af5d906a0f0a74e88aebb

deFlegmatique

No dobře a když jsem věci do nedávna nahlížel podobě jako Petráček a pak jsem své názory změnil?

Kupříkladu v čem je problém, pokud církev přijde s nějakým konkrétním návrhem konkrétního řešení konkrétního problému.

"zdůrazňovat a žít principy" je naprosto nic neříkající kec.

dromedar

Souzním s tím, co říkají o výzvě biskupů ke sčítání lidu, kterou tady Obi nedávno sdílel https://www.signaly.cz/obiskywalker/prispevek/817885

jjkohoutek

S výzvou biskupů nesouzním, a vidím to jako Petráček. Apropo, církev je přeplněná "nic neříkajícími kecy", ale tento mi dával smysl. Vnímám ho např. v sociální nauce církve, která je obecná a do konkrétní podoby se dá převrátit ve státní správě...

ObiSkyWalker

@deFlegmatique: Chápu to tak, že křesťanské principy jsou nadřazené konkrétním řešení. Tzn. je důležitější zdůrazňovat principy než propagovat konkrétní řešení. Řešení mohou být různé, principy zůstávají stejné.

Můžeš případně napsat, proč jsi své názory na toto téma změnil?

Zobrazit 4 komentáře »

„Česká biskupská konference v roce 2020 publikovala statistický údaj, akceptovaný odbornou veřejností, který říká, že v České republice je v současnosti pokřtěno v katolické církvi 4,591 mil. obyvatel, tedy 43 % obyvatelstva.

Přesto je třeba se ke své církvi přihlásit i při sčítání lidu. Proto Vás vyzýváme, abyste vyplnili údaj v kolonce B10 tak, že zaškrtnete text: Věřící – hlásící se k církvi, a pod tím napsali buď Římskokatolická církev nebo Řeckokatolická církev podle toho, které církve jste členem.“

https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/210315vyzva-biskupu-ke-scitani-lidu-2021

dromedar

"Čím méně katolíků se ke své církvi přihlásí, tím menší bude církev v očích státu. Stane se méně významným partnerem, s nímž se méně počítá a jehož hlas bude méně slyšet."

Chci, aby církev (rozumí se "církev hierarchická") byla "velká v očích státu" a byla "významným partnerem", "jehož hlas bude hodně slyšet"?
"Síla jedněch je ve vozech, síla druhých v koních, ..."

dromedar

"Ano, lidská stránka církve nemusí pro každého přitažlivá, ale nepřestává být společenstvím více či méně hříšných lidí [zbožné blablabla] Přihlasme se k ní a pak se snažme především úsilím o vlastní svatost o její lepší kredit."

Svatá prostoto!

deFlegmatique

Tak nevím, moc mě páni biskupové nepřesvědčili. Že by Ježíš zapřel i ty, kdo jej zapřou před státem? Nebo že by má osobní svatost přesvědčila stát o Boží existenci, nebo alespoň o tom, že má církev vnímat jako partnera?
Předpokládám, že nejlepší bude se už teď oficiálně hlásit k islámu. Islámský stát by to zajímat mohlo a všem ostatním státům to podle mě bude úplně u prdele. A na migrošky to určitě udělá dobrý dojem a ČR pro ně bude zas o stupínek útulnější.

deFlegmatique

Kam nejdál se vlastně takové údaje dostanou? Na wikipedii jako celkové číslo, nebo mi díky sčítání vytvoří osobní stránku, kde tu vyznavačskou příslušnost budu mít vyvedenu zlatou kurzívou?

ObiSkyWalker

@dromedar: „Přihlasme se k ní a pak se snažme především úsilím o vlastní svatost o její lepší kredit.“

Prvně je nejdůležitější se přihlásit 🙂

@deFlegmatique: Podle mě jde jen o číslo, kterým se pak dá argumentovat – stejně tak, jako když napíšeš, že v ČR máme oficiálně 4,591 mil. katolíků, nicméně dle sčítání se v neděli na mši ukáže jen desetina z nich.

Nemyslím si, že by bylo pro poslední soud až tak důležité, jestli jsem do formuláře napsat "Římskokatolická" nebo "Islám", stejně tak to nechápu jako "přiznání se před lidmi". Ale pokud jsem členem církve, pak nevidím důvod k tomu tam patřičnou církev nenapsat.

dromedar

"Ale pokud jsem členem církve, pak nevidím důvod k tomu tam patřičnou církev nenapsat."

Pro mě jsou takovým důvodem v té výzvě formulované mocenské choutky vdp. biskupů. Na tom, aby "hlas církve" (rozumí se hlas ČBK, popř. samotného jejího předsedy) "byl hodně slyšet", protože pase mnohohlavé stádce, nemám chuť se podílet.

ObiSkyWalker

@dromedar: Chápu.

A kdyby nebyla zveřejněna tato biskupská výzva, tak by ses ke své církvi přihlásil?

dromedar

Já se k ní asi přihlásím i tak, ale díky té výzvě s opravdu velkou nechutí.

soIipso

Přesně. Kdo mě zapře před lidmi, toho Já zapřu před Otcem - z toho jediného bych měl strach; proto se ke své církvi a náboženské společnosti ve sčítání přihlásím. Kojí mne fakt, že tím mocenské choutky ČBK nepodpořím ;-)

dromedar

Já jsem Šlomo https://magazin.signaly.cz/2104/krev-berankova , takže žádný strach z toho, že by mě Kristuspán zapřel před svým Otcem v nebi proto, že jsem zapřel římskokatolickou církev při sčítání lidu, nemám.

Zobrazit 12 komentářů »

Sestry Trapistky prý potřebují pomoci s odbytem čokolády, tak jsem si nějakou objednal 👍

https://www.facebook.com/karmelitanske.nakladatelstvi/posts/4031800826844779

Dominik David

Takhle odvážný jsem nebyl a objednal jen 3 :-D

Zdendanda

to Dominik David: A teď lituješ, co? :-D

Zobrazit 13 komentářů »

Signály.cz občas vrací chybu:

504 Bránocesta Časo-venkuje

deFlegmatique

-------------
motorX

Zobrazit 1 komentář »

Říkají o něm

hans říká o něm:
head> Gery prostě ví....super člověk /body>
Clara říká o něm:
fajn kluk z CSD Petrinum ;-) btw: "on není šikovnej - on je osel!" :-D
Marie Pešinová říká o něm:
protihrac z bowlingu =)
dzenda říká o něm:
kolega informatik
maree říká o něm:
Otec nej diskuze na signálech. Noční klub 4ever!